2-(2-chlorfenyl)-2-nitrocyklohexanon lze převést na ketamin

dd^YrVmgVfy#8nL4GN^J

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
2-(2-chlorfenyl)-2-nitrocyklohexanon lze převést na ketamin. Viděl jsem prodejce, kteří ho nabízejí.

"Zjistili jsme, že jako prekurzor byl použit 2-CPNCH. Pomocí práškového zinku a kyseliny mravenčí byl 2-CPNCH redukován na norketamin. Eschweilerovou-Clarkeovou reakcí byl norketamin zreagován s formaldehydem a kyselinou mravenčí za účelem syntézy ketaminu; výhodou tohoto postupu je krátká doba trvání reakce a požadavek na malé množství chemikálií."

ale neviděl jsem, že by o tom někdo mluvil. Vypadá to docela jednoduše.

JGiyXlTwP7


@G.Patton nebo @William Dampier, víte něco o této reakci?

Možná se mýlím, ale napadá mě, jestli by se místo formadelhydu + kyseliny mravenčí nedal použít formamid + kyselina mravenčí.
 

Lokitaste

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Jaké jsou přibližné náklady na syntézu pro 1 kg?
Ptám se, protože jsem se rozhlížel po čínských prodejcích a činidla se mi zdají příliš drahá.
Protože na místě se dá 1 kg ketaminu sehnat za 6700 USD.
 

Dopey

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Zn, kyselina mravenčí a formaldehyd by neměly být dražší než 1k za kg (bez nitro prekurzoru) . našel jsem prodejce na alibabě, který prodává nitro prekurzor za 500gr / 900USD. ale pokud je cena 6,7usd/gr, řekl bych, že na to zapomeňte. pokud nechcete pracovat v opravdu velkém měřítku, které vyžaduje dovoz desítek nebo stovek kilo toho prekurzoru z číny. v zemi, kde žiju, se cena čistého racemického k pohybuje kolem 50-40USD/gr, a stejně bych do toho nešel.
A i kdybych to udělal, tuto cestu bych si nevybral. tato cesta má nízké výtěžky a produkuje příměs terciárního aminu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, vím, že je to možné, ale neviděla jsem údaje pro zápis syntézy. Pokud jde o formamid + kyselinu mravenčí, formamid nebude fungovat jako kyselina mravenčí a protonovat kyslík nitroskupiny.
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Ano, je to možné, provedli jsme tuto přesnou syntézu. Ano, není to příliš působivé. Doporučuji použít borohydrid sodný s aktivním uhlím k redukci nitra, lepší výtěžky. Pak následuje kyselina mravenčí, formaldahyd. Získali jsme 50% výtěžek. Prekurzor, který zmiňujete, je značně předražený. Jiné metody jsou účinnější a levnější.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Pane, mohu se pro vás učit?
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Ahoj brácho, nejsme učitelé, ale možná, že pokud máš konkrétní dotaz, mohli bychom se pokusit pomoci.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Můžete pro mě připravit metodu, suroviny a kroky, vaše pomoc není zadarmo
 
Top