Syntéza prekurzorů 2-OXO-PCE

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Zdravím všechny, doufám, že máte hezký den. Řekněme, že chcete provést syntézu 2-fenyl cyklohexanonu v měřítku 1 mol, protože to je rozumné množství, které lze provést najednou. Pokud jich chcete udělat více, investujte do 2. sady skleněného nádobí a dělejte jen 2 najednou, protože budete potřebovat aparát Deana Starka na odstranění vody. Prvním krokem bude vytvoření enaminu cyklohexanonu za použití cyklohexanonu, bezvodé kyseliny paratolusulfonové a pyrolidinu.

Nejprve je třeba připravit skleněné nádoby. Nejprve budete potřebovat 500ml baňku s kulatým dnem a topným pláštěm, který může míchat. V jednom hrdle mějte plynové potrubí pro proplachování reakční nádoby N2 nebo Ar, na prostřední hrdlo umístěte Deanův starkův aparát s výlevkou pro odstraňování vody ze dna sifonu a do třetího hrdla umístěte nálevku pro přidávání činidel a mějte po ruce gumovou přepážku, kterou po přidání vyměníte nálevku. Naplňte Dean Starkův lapač zcela toluenem, dokud mírně nepřetéká do RBF. Budete také potřebovat vakuové destilační zařízení včetně čerpadla na vodu a generování vakua.

1) Přidejte 350 ml toluenu do 500ml rbf a zapněte nízký ohřev. Do reakční nádoby přidejte 120 g pyrolidinu, 100 g cyklohexanonu a 15 g p-TSA a poté vyměňte nálevku za gumovou přepážku a spusťte proudění plynu do reakční nádoby. Po zapnutí proudu argonu nebo dusíku se reakce uvede do refluxu a nechá se míchat. Jak reakce probíhá, voda se z reakce vytlačuje do Dean Starkova aparátu, takže je třeba vodu z Dean Starkova aparátu odstraňovat, dokud se nevytvoří několik ml vody, než ji odstraníte, protože nechcete, aby se s ní vytáhl i toluen. Nechte tuto reakci refluxovat po dobu 2 hodin, než vyměníte plynové potrubí za zátku, a poté ji nechte refluxovat dalších 22 hodin.

2) Reakci poznáte podle toho, že reakční směs přestane produkovat vodu v aparatuře Deana Starka a reakční směs změní barvu z velmi světle žluté na tmavě oranžovou. Po uplynutí 24 hodin vypněte ohřev a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Snažte se omezit kontakt reakční směsi se vzduchem, protože eneamin se snadno oxiduje vlivem atmosférických podmínek, proto se používá gumová přepážka, takže vezměte injekční stříkačku a vytáhněte celou reakční směs a přeneste ji do vakuové destilační soupravy. První frakce, která se vyvaří, bude směs toluenu a pyrolodinu, avšak poté, co se tato frakce vypaří, začne se váš 1-pyrrolidino-1-cyklohexen vypařovat s částí cyklohexanu. Tento cyklohexan nebude v dalším kroku reagovat s žádnou chemikálií, takže prozatím není nutné tyto dvě sloučeniny oddělovat. I když je to nepříjemné, doporučuji destilovat, dokud v první destilační baňce nezůstane žádná kapalina, protože tak získáte nejvyšší kvas, který je téměř kvantitativní, pokud je odstraněna veškerá voda. Jakmile je pyrrolindo izolováno a přesunuto do vzduchotěsné baňky, můžeme přejít k dalšímu kroku.

3) Vzhledem k tvorbě enaminu s cyklohexanem bude molekula podléhat enamin-iminové tautomerii podobné ketoenolové tautomerii, což umožní, aby se uhlík o jeden uhlík vlevo nebo vpravo od karbonylu stal velmi nukleofilním, a proto může dojít k elektrofilnímu útoku s molekulou, jako je jodobenzen, kde jód působí jako elektrofil. Nyní přidejte celý váš čerstvě uvařený 1-pyrrolidino-1-cyklohexen do baňky o objemu 1 litr a hrdle s 250 ml cyklohexanu a 204 g jodobenzenu. Umístěte 1L rbf na topný plášť a přidejte zpětný kondenzátor s přečerpávanou vodou, uveďte tuto reakci do varu a nechte ji reagovat dalších 24 hodin.

4) Nakonec vám zůstane bílý prášek, pokud se prášek vytvořil před uplynutím celých 24 hodin, stačí vypnout ohřev a začít pracovat. Zastavte ohřev a sejměte kondenzátor refuxu z rbf, takže jej nahradíte zátkou. Jakmile baňka vychladne, sejměte zátku a přidejte zhruba 300 ml destilované vody, abyste zničili veškerý zbývající enamin, čímž se převede zpět na svůj cyklohexanon a pyrolidin. Baňku znovu uzavřete a silně protřepejte, aby se všechen prášek ztratil. Přidejte 10% roztok kyseliny sulpurické, abyste zničili zbývající pyrolidin. Reakční směs přelijte do 1l separační nálevky a počkejte, až se obě vrstvy oddělí. Spodní vodná vrstva i horní organická vrstva by se měly přelít do různých kádinek a uložit, zatímco vodnou vrstvu přelijete do separační nálevky s 250 ml DCM. Tuto směs opět dobře protřepejte, abyste do vrstvy DCM extrahovali veškerý konečný 2-fenylcyklohexanon. Vodná vrstva se zlikviduje, zatímco obě organické vrstvy se spojí a promyjí thiosíranem sodným a vysuší nad síranem hořečnatým. Nakonec se odpaří všechno organické rozpouštědlo, čímž získáte zhruba 140 g surového produktu. Proveďte recyklaci pomocí IPA, abyste získali bílý prášek s hrubou výtěžností 60-70 %.

Budu psát experimentální návod na alkylaci pomocí trifenylaluminia, nicméně bych raději provedl reakci před vytvořením replikovatelného zápisu. Pokud má někdo dotazy, rád mu pomůžu.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Jedná se o velmi zajímavé téma. Zvláště mě zajímá vaše poznámka na jiném místě týkající se dalších kroků. Nejsem si jistý, jak citovat, a tak jsem zkopíroval váš vlastní odkaz:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/2-oxo-pce-anyone-have-information-on-its-synth.7559/post-34970

Zajímalo by mě, jestli byste mohl rozšířit část o vytváření různých analogů. Mně ty kroky, které jste uvedl od prekurzoru, znějí stejně jednoduše jako aminace bromoketonu pro něco jako 4-mmc nebo a-pvp. Jedná se o stejný postup?

Který prekurzor by se nahradil, aby vzniklo něco jako MXE, nebo je to další substituce? Mohl bych tímto postupem po dalším kroku vyrobit 3-MeO-PCE?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Nezkoumal jsem MXE, nicméně místo použití jodobenzenu může být jako náhrada vašeho požadovaného produktu použitelný methoxy-jodobenzen, nicméně si nemyslím, že by 3-meo-pcp bylo touto metodou snadno získatelné. Jakmile je tento produkt syntetizován, poslední krok k jeho přeměně z fenyl cyklohexanonu na 2-oxo-pce vyžaduje bromování v jeho alfa poloze, což je proveditelné díky přítomnosti ketonu na cyklohexanonovém kruhu. Bromování methoxy fenyl cyklohexanu by nefungovalo. jak již bylo zmíněno, Mxe by fungovalo, takže vás prosím, abyste se pokusili odpovědět. Dalším problémem při tvorbě 3-meo-pce by byla initální tvorba methoxyfenylhexanu, protože keton přítomný na cyklohexanonu je nutný pro vytvoření tautomerizace iminu eneaminu.

Prosím, neváhejte mi napsat DM o jakýchkoli dalších otázkách

- postranní poznámka Důvodem, proč aminovat bromoketon pro 4-mmc a a-pvp nebo jakýkoli syntetický katinon, je to, že každý použitý prekurzor bude obsahovat keton v poloze beta umožňující bromování alfa. Doufám, že jsem pomohl :)
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Bohužel ne, 3-MeO-PCE nelze touto metodou syntetizovat a ill se pokusí vysvětlit proč. Máte pravdu, že původní metoda, o které jsem psal, byla ve skutečnosti jednoduchou aminací bromoketonu, avšak u molekuly, jako je 3-meo-PCE, kde neexistuje žádný karbonyl, se tato reakce stává neproveditelnou. 4-MMC a A-PVP jsou syntetické katinony, kde oba výchozí prekurzory (methylpropiofenon a valerfenon) obsahují keton v poloze beta. To znamená, že alfa vodík nacházející se vedle na uhlíkovém řetězci se stane mírně kyselým, což umožní bromování pomocí Br2/NBS/CuBr2, čímž získáte bromovaný produkt, a to samé platí pro jakýkoli ketalogový prekurzor, tj. chlorofenyl cyklohexanon, methoxyfenyl cyklohexanon a fenyl cyklohexanon. Vzhledem k tomu, že 3-methoxy-cyklohexan neobsahuje karbonyl, nebude bromování v pravé oblasti uděleno. Další problém pochází ze samotné syntézy 3-methoxy-cyklohexanu a opět je to způsobeno tím, že cyklohexan neobsahuje karbonyl. Prvním krokem syntézy prekurzoru 2-oxo-pce je vytvoření iminu na cyklohexanonu, což umožňuje selektivní útok jodobenzenu v určité poloze kruhu a vytvoření požadované molekuly, avšak syntéza prekurzoru 3-meo-pce (3-methoxyfenyl cyklohexanu) by tuto rezonanci nebyla schopna vytvořit.

MXE by byla dosažitelná, protože byste stále používali cyklohexanon a místo toho vyměnili jodobenzen za jodoanisol a methylamin za ethylamin, nicméně jsem to ještě nezkusil a nejsem si jistý, jak účinná by tato reakce byla, pokud budete mít možnost, sdělte mi prosím své výsledky, protože mě to zajímá.


V závislosti na vaší úrovni dovedností bych vám vždy mohl doporučit redukci MXE na požadovaný 3-meo-pce metodou Wolf Kishnera, která však pracuje s NEUVĚŘITELNĚ TOXICKÝM hydrazinem a teplem, takže pokud jste začínající chemik, opravdu bych vám nedoporučoval používat tuto metodu, protože osobní bezpečnost by měla být nejvyšší prioritou.

Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte se zeptat a pokusím se vám pomoci, jak jen to půjde.

také se omlouvám za 2 zprávy, buggy wifi inni
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Oceňuji každé z těchto sdělení, byla velmi poučná a zároveň srozumitelná. Ačkoli jsem vyučen s určitými zkušenostmi na univerzitě a od těch dob neúnavně studuji, jsem v tomto světě stále ještě začátečník. Většinou jsem pracoval s kovy a kyselinami a také s extrakcemi pomocí rozpouštědel a destilací. Spíše základní věci.

Seznámení se s reakcemi v různých arylcyklohexaminech je po katinonech jednou z mých hlavních priorit, takže jsem nadšený, že někteří mohou používat podobné reakce. A že jsou tady lidi, kteří ukazují, jak na ně.

Jednoho dne, až budu důvěrněji seznámen s těmito znalostmi, budu mít něco lepšího, co nabídnu jako odpověď! Nakonec se pokusím řešit tuhle cestu MXE. Vypadá to velmi zajímavě.
 
Top