4mmc, postup čištění

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Dobrý den! Narazil jsem na tento druh 4mmc (související s obrázkem), který mi nepřipomíná jiné formy, v nichž jsem ho viděl dříve.
Nedoporučuje se, aby ho prodavač podával nosem. Pravděpodobně ani IV, nenechal bych to nikoho riskovat.
Díval jsem se do návodu na krystalizaci, ale bohužel budu mít problémy s vařením v IPA kvůli výparům v bytě.
Jaký je správný postup při čištění? Primárně hledám tipy od někoho, kdo má (snad) zkušenosti s 4mmc obrázku.

Buď studená IPA, nebo to prostě vyřešit a nechat odpařit?
Nebo aceton, prostě to propláchnout a přefiltrovat?

Doufám, že to bude vhodné pro nosní podání.
 

Attachments

  • OVfZ6vJyrN.png
    OVfZ6vJyrN.png
    809.4 KB · Views: 329

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Mytí a povrchová úprava pouze acetonem
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Nebylo by lepší tuto látku prostě nepoužívat a vyhodit ji?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
IPA lze zahřívat ve vodní lázni v uzavřené nádobě, kam lze předem umístit tento 4mmc. Obsah nádoby míchejte, dokud se 4mmc zcela nerozpustí, poté obsah ochlaďte a vložte na více než 8 hodin do mrazničky. Po vysrážení přefiltrujte přes papírový filtr.
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
To zní velmi dobře. Mohu se jen zeptat, jak horká by mohla být IPA? A vodní lázeň má být z nedávno převařené vody? Stačí kávový filtr, nebo máte jiný návrh :)? Také jak se doporučuje rozpouštědlo? Stačí jen tolik, kolik je potřeba na řešený obsah?
Díky!
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Dobrý den,

v posledním roce jsem měl šarže, které vypadaly dost podobně (možná stejně...AT? ;)).
Pokud ano, má váš prodejce pravdu - tento materiál je nesmyvatelný ;) Pak nebude stačit pouhé omytí studeným acetonem. Sice to vyjde bílé a suché (vlhký/lepivý materiál bude v roztoku s acetonovým odtokem), ale z velké části si to zachová svůj peprný osten, a tedy slzotvorné vlastnosti.
Při správné rekrystalizaci však vyjde jako průhledné až bílé krystalky s téměř neznatelným zápachem a příjemně jemným pocitem v nose.

Volil bych směs destilované H2O a IPA. Čím více IPA bude ve směsi, tím jemnější a podlouhlejší (jehlicovité) krystaly vyrostou.
Pokud plánujete později použít jednoduché kávové filtry, budete chtít vypěstovat nějaké sestupné krystaly takové velikosti, aby neproklouzly póry. Proto bych doporučoval poměr 70:30 až 50:50 Voda:IPA.
Směs zahřejte (volně přikrytou pokličkou) na teplotu mírného varu (~70-80 °C) a pak ji po kapkách/malých dávkách za stálého míchání přidejte do druhé nádoby, která již obsahuje připravený 4-MMC. Přestaňte přidávat kapalinu, jakmile se všechny pevné látky zcela rozpustí (není třeba roztok intenzivně vařit! Druhou nádobu přitom umístěte do horké vodní lázně, aby nedošlo k příliš rychlému ochlazení a tím ke spotřebování většího množství rozpouštědla, než je skutečně nutné, viz níže).

Stačí 2-3 ml směsi vody a rozpouštědla IPA na gram. Při tomto postupu budou výpary/zápach minimální.
Dávejte pozor, abyste nepřidali příliš mnoho kapaliny, protože to bude mít za následek zbytečné prodloužení doby procesu a možná i snížení výtěžnosti (pokud se reXing provádí hlavně při chlazení).
A pak, vyvaření přebytečného rozpouštědla, když je dron již v roztoku, určitě vyvolá agresivně páchnoucí výpary :)

. Nakonec nechte pomalu vychladnout na pokojovou teplotu a nechte ho při tom nerušeně stát. Buďte trpěliví, protože tvorba prvních krystalů může trvat několik hodin. Když se růst krystalů při pokojové teplotě zastaví, opatrně je na několik hodin přeneste do lednice, aby se z roztoku vytlačily další.
Nakonec odfiltrujte zbylý roztok (nechte si ho a nechte ho odpařit, protože v roztoku bude ještě mef, který se bude eventuelně srážet v jemnějších krystalech (které však budou zatíženy dalšími nečistotami... ty můžete vyčistit později v druhém kroku).
Získané krystaly promyjte několika kapkami ledového acetonu z mrazáku. Nechte zaschnout a užívejte si 😉
. Hodně štěstí
Hoteliér


P.S.: Směs voda+etanol dává ještě hezčí krystaly, etanol je však trochu složitější, protože se odpařuje pomaleji než IPA ->je třeba dodržet přesnější poměr rozpouštědlo/roztok, jinak se stane, že budete čekat týden+ na výnos nebo vyvaření, a to nechcete. Kromě toho k "vymaštění" dojde častěji u EtOH než u IPA ime. A to budete chtít ještě méně;)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Je to poněkud zvláštní, ale také mám problémy se získáváním velkých krystalů, ale v mém případě jsem si vědom, že je to způsobeno především netrpělivostí.
 
Top