5-Meo-Mipt z 5-Meo tryptaminu , bude to fungovat ?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Thikal má nějakou komplikovanou metodu zajímalo by mě, jestli existuje jiný způsob ,

obecně něco takového.

10 g 5-MeO-tryptaminu se rozpustí v methanolu a míchá se v 5 g acetonu po dobu 24 hodin. Poté se reakční nádoba nechá vychladnout v mrazáku a přenese se do ledové lázně/suché ledové lázně. Najednou se přidá 70 ml 37% formaldehydu rozpuštěného v methanolu a reakční směs se míchá 30 minut, poté se velmi pomalu přidá 10 g prášku NaBH4 tak, aby teplota reakce nepřesáhla 0C.

Po přidání veškerého NaBH4 se směs nechá míchat jednu hodinu při pokojové teplotě, v případě vzniku pevných látek se zfiltruje, přidá se HCl, dokud směs nemá pH přibližně 3, a methanol se odpaří (nejlépe ve vakuu). Zbylá směs se pak promyje 3x 25 ml DCM, který se zlikviduje/recykluje. Poté se do vodného roztoku přidá NaOH, dokud není pH přibližně 10, a roztok se opět promyje 3x 25 ml DCM, který se shromáždí a uloží.

Volná báze 5-MeO-MiPT se nyní rozpustí v DCM. Odtud si s ní dělejte, co chcete.

Jak to zní? , v podstatě nejprve udělejte imin s acetonem, pak methylaci s formalinem jako dmt, i když výtěžky budou nízké, stačí pár gramů, je to velmi silné.

Nějaké návrhy nebo vylepšení ? zkusím to asi za měsíc udělal bys něco jiného ?
 

Attachments

  • IsE7nTKRi6.jpg
    IsE7nTKRi6.jpg
    166.4 KB · Views: 488

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Zní to dobře, ale pokud nemáte DCM, můžete jej nahradit na ethylalkoholu.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Použití NaBH4 může být nebezpečné nahradit Na2CO3
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ty navrhují nikoliv rovnocenné látky. Na2CO3 nemůže nahradit NaBH4. Rovněž DCM je nepolární rozpouštědlo, zatímco EtOH je polární.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kde jste tuto příručku vzali?
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

Jen kamarád na to přišel , asi jsem zapomněl , po rozmíchání s acetonem , redukci s nabh4 , a methylaci s formalinem a nabh4 , jak to zní.
narazil jsem na syntézu MIPT z tryptaminu , myslím, že by to bylo stejné, jen bych použil 5meo-t.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Psal jsem si to do sešitu, protože mě napadlo, že acetonový imin musí být před methylací nejprve redukován na T-HN-iPr...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Zní to zajímavě, zkuste to a podělte se s námi o své výsledky, prosím =)
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

rád bych id přispěl do fóra , tady je syntéza pro Mipt z tryptaminu z redditu , takže teoreticky stačí to udělat s 5meo-t , měl by vzniknout 5meo-mipt ne ? , jen návrh , co by bylo lepší za první krok pro vznik 5 meo - Isopropyl ? , míchat 24 hodin při RT aby vznikl imin , nebo to udělat jako reakci níže ? protože v tomto příspěvku se zdá 15m při 0C to stačí a pak to redukovat.

Ve 100ml methanolu byly rozpuštěny 4g tryptaminu (25mmol), ten byl ochlazen na 0c v ledové solné lázni. Do míchajícího methanolu bylo přidáno 3,70 ml (50 mmol) acetonu, po 15 minutách bylo přidáno 1,45 g NaBH4 (37,5 mmol) dostatečně pomalu, aby se roztok udržel pod 5c. Roztok byl míchán 60 minut v ledové lázni. Po 60 minutách bylo mícháno ve vodní lázni o teplotě 35c, aby se NaBH4 uhasil, methanol byl ochlazen zpět na 0c a bylo přidáno 2,20 ml (25 mmol) 37% roztoku formaldehydu. Tento roztok se míchal 60 minut, poté se pomalu přidalo 0,65 g NaBH4 (17,5 mmol), roztok se uhasil a přídavek formaldehydu se opakoval. Po přídavku se míchalo při RT po dobu 48 hodin. Poté byla reakční směs přelita do 100 ml 5% kyseliny octové, methanol byl oddestilován a kyselá fáze byla promyta 2x30 ml xylenu. Kyselá fáze přešla z jantarové barvy na velmi světle žlutou. Vodná fáze byla bazifikována a extrahována 3x25 ml acetonu, aceton byl vysušen nad MgSO4 a vysrážen jako fumerátová sůl. Bylo získáno 2,38 g fumeranu MiPT.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Tento dává mnohem větší smysl
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ano
Proč si myslíte, že než IPA je lepší než MeOH (který je uveden v obou metodách)?
Ke kontrole dokončení reakce můžete použít TLC
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nechápu pořadí reakcí, proč přidáváte formaldehyd před NaBH4, nechtěli byste nejprve redukovat isopropyl-imin na isopropyl-amin a pak přidat formaldehyd a pak ho opět redukovat, čímž vznikne MiPT
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Myslím, že jste to pochopili špatně. Správně je pořadí: formaldehyd a než NaBH4
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Není však třeba nejprve redukovat imin vzniklý reakcí tryptaminu s acetonem? To je
Základní tryptamin + aceton -> imin
imin + nabh4 -> isopropyltryptamin
isopropyltryptamin + formaldehyd -> další imin
tento další imin + nabh4 -> MiPT

Nevěděl jsem, že neredukovaný imin může reagovat s formaldehydem. Je to tak?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Požádal jsem ho, aby se podělil o výsledek této syntézy. Vaše schéma má větší smysl. Autor pravděpodobně získal nějaký malý výtěžek z toho důvodu, že vše reaguje v jednom hrnci.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
@Bennychairman @Opal Autor píše o 2,38 g ze 4 g tryptaminu. Výtěžek 44 %. Není to tak špatné podle nízké obtížnosti této syntézy.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
co takhle získat ji z isopropyl typtaminu s přímou methylatinou pomocí Me2SO4ale já ont vím, jestli je 1H náchylný k methylaci, proto je nejpřesvědčivější ochrana na č. ! s dobrým výtěžkem wrhyng kadt byl assas8
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Omluvte prosím můj jazyk, neboť jsem byl uspán a snažil jsem se psát ve spěchu, šlo mi o to, jestli by náhodou nešel dimethylsulfát použít k methylaci monoisopropyltryptaminu bez methylace heterocyklického indolového dusíku (N1) a jaká může být nejvhodnější metoda ochrany/deprotekce. děkuji! A omlouvám se za svou "francouzštinu" i nedostatek zdravého rozumu, slibuji, že když nejsem pod sedativy, je mi lépe.

P.S. administrativa by mi měla odmítnout zveřejňování nesouvislé chemie.
 
Top