Nová myšlenka s ohledem na zamezení laboratorní detekce.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nedávno mi někdo napsal soukromou zprávu a ptal se mě na způsoby, jak eliminovat nevyhnutelné pachy spojené s tajnými chemickými laboratořemi. Jak každý, kdo má zkušenosti, ví, pachy vznikající při chemických reakcích mohou být v rozmezí od výrazných až po vyloženě eutanazijní. Prošel jsem seznam běžných metod, jako je stará známá hadice do záchodu, sestava s vodní clonou, vypouštění výparů komínem, aby se zamlžil jejich původ atd. a pak jsem otevřel téma potenciální účinnosti nového nápadu, který jsem v praxi nikdy neviděl. A ejhle, najednou se mi na obrazovce objevil produkt v reklamě na Amazonu na sociálních sítích, který jsem nikdy předtím neviděl, a tady je pro vaši představu. Keramický katalytický spalovač. Je určen pro kamna na dřevo a k ohřevu katalyzátoru využívá teplo jím produkované, ale myslím, že by velmi dobře fungoval i 6" hořákový prvek připevněný na přední straně kamen. Věřím, že s tímto ve výstupním potrubí (a hořákovým prvkem) by to opeklo téměř jakýkoli zápach a katalyzátor, hořák a reostat k regulaci teploty by měly být pod 200 USD zcela nové( a hořák a knoflík kamen by mohl být pro mnohé z nás zdarma). Jen jsem si myslel, že představím tuto myšlenku a otevřu dialog k diskusi o potenciálu.

YDqluOH46K

Zde je odkaz na produkt na Amazonu Protalwell Wood Stove Catalytic Combustor, 6" Round Ceramic Catalytic Combustor Replacement for Wood Stoves https://a.co/d/as9TCeq.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Určitě filtr s aktivním uhlím? jako pro pěstování plevele/ to je to, co iv viděl fungovat... před mýma očima doma f/e. Pravděpodobně ahotty, ale hej ho, nemůžu nic cítit a neměl jsem žádné zmínky od mých sousedů! Ne, když jsem pěstoval trávu nebo když jsem dělal syntézy lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Je to sice cool, ale také jistě, musely by být teplé reakce, aby se aktivovaly? Dělám spoustu ledových reakcí na mo....fungovalo by to na to? Nebo myslíte zahřátí?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ano, museli byste je ohřívat zvlášť. Myslím, že jsem měl na mysli hořák na kamnech na čelní straně, který by mohl fungovat.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach jo, chápu, omlouvám se. Moje chyba. Docela v pohodě.
Není to ale v podstatě stejný způsob, jakým fungují filtry s aktivním uhlím? Předpokládám, že tvar otvorů zachycuje pachy? Každopádně je to super.
Myslím, že u filtrů s dřevěným uhlím, pokud to někdo vidí, to může být opravdu jen pochybné, tak či onak (předpokládám, že pokud nežijete v zemi, kde je povoleno pěstovat vlastní trávu (kde by stejně nikdo nevěděl, co je výše uvedená položka!).
 
Top