Adaptér uvízl na mé reakční baňce

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Dobrý den,
rychlý dotaz;
můj adaptér se zasekl na reakční baňce. ( bylo tam hodně tepla a tlaku, a já jsem někdy manupuloval reakce tím, že jsem na chvíli zakryl refluxní konec tumbou). Použil jsem Ai/Hg.
Nějaké návrhy?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Adaptér vložte pod vařící vodu nebo použijte oktanový roztok a pokuste se jej uvolnit. Lepší je 20 malých levých práv než jedno silné pravé, protože ho zlomíte.

Nepoužili jste vazelínu
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Zahřívejte samičí část horkovzdušnou pistolí, fénem s tryskou, horkovzdušnou pájecí věcičkou, zahřívejte rovnoměrně kolem a pouze samičí část. Pohybujte díly zleva doprava a dozadu a pak je silně zkroutíte. Nefunguje to? Přidejte na několik hodin pár kapek koncentrované kyseliny sírové, aby se mohla vsáknout do spoje, smyjte, zkuste zkroutit, pokud ne, použijte znovu teplo a zkuste to znovu.

Nefungovalo? Tak to rozbiju méně cennou část, abych zachránil tu důležitější.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Proto je dostal odděleně ( bez luštění).
Thx za tipy kluci.
Nahřál jsem samici spoje a zkroutil ji ( se svářečskými rukavicemi, takže nedostal žádný úchop) nebyl úspěch.
Pak jsem použil příklepové kladivo ( gumová hlavička) a dal tomu asi 1000 mini poklepů ( doslova žádná síla nebyla použita , jen pro potřeby vibrací). Pak se začala náhodou objevovat vodní ucpávka mezi zátkami a já vím, že to byl ten správný okamžik! vytáhl jsem ji rovným pohybem ( stále byla potřeba jakoby síla, ale žádné poškození).
Teď jsem šťastný! Že úplně nová baňka není poškozená kvůli levnému čínskému adaptéru 24/40 za pár kaček...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Zní to trochu jako.....

No jen aby nedošlo k nedorozumění:

Levá strana je mužská a pravá ženská.

IVs98gcbQ2
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Ano, moje baňka: byla ns 29/32( takže richt kloub obrázku, jako ženská část).
Adaptér: 29/32 na 24/40 (samčí část byla zaseknutá v samičí části baňky).
Adaptér samičí části na samčí kondezátor (24/40)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Pro takové nešťastné situace jsou velmi užitečné horkovzdušné pistole; stejně tak rukavice na grilování za 15 dolarů, které vám umožní uchopit horké sklo. Dobrý fén je stejně dobrý jako horkovzdušná pistole, ale může trvat déle, než se sklo zahřeje na teplotu potřebnou k oddělení.
 
Top