Vše/hg Stall, otázka AI

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Všechny testovací běhy fungovaly v pořádku, ale škálování pomocí Ai "Sheet" bylo podivné. Nejprve na velké redukci jsem použil magnetický kov a.neuvědomil si to až ke konci, pokud rxn.. Takže teď při opakování rxn si myslím, že Ai "list", který jsem zvolil, je příliš tlustý. Pocházel z ai koštěte/pole. Byl tlustý, ale podařilo se mi ho rozstříhat nůžkami. Reakce probíhala velmi pomalu, zahřívala se na 45-60c asi 6 hodin za intenzivního míchání/víření. Nezdálo se, že by to dělalo moc, možná velmi velmi pomalu. Postupem času a hlavně po 10 hodinách se přidal roztok naoh a reakce se začala zahřívat a už několik hodin se držela na cca 35-50c.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
V některých případech můžeme použít hliníkové granule, ale to také vyžaduje více času.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ya jsem zkoušel s pečicími pánvemi a exotermická reakce probíhala šlo to až na 65c, s improvizovaným mícháním vířením kbelíku většinu času... Zdá se, že to nedělá nic, ale zdá se, že se vše mísí a slyšíte, jak se vše škrábe podél .. Problém je, že tam byly tuny nezreagovaného hliníku pomocí osmiových výpočtů plus 10% přebytek. Myslím, že budu muset snížit na fólii pro tyto redukce 2-300g nebo řezat mé koláče jemnější nebo možná získat nějaké dobré CNC hobliny.

Fólie většinou odešla po bazifikaci, ale idk jestli na tom záleží. Líbí se mi, jak to jde.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Musíte použít přebytek rtuťnatých solí ve vodě a ne dekantovat je z reakce, pak bude reagovat hliník (ale dlouho). Vyzkoušejte si to.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Použil jsem přebytek rtuti. Použil jsem osmovou metodu amalgamováním v methanolu. Čekal jsem asi 45-60 minut a vše bylo stříbřité a metanol měl šedý/stříbřitý vzhled. Použil jsem osmiové výpočty rtuti plus přebytek. Možná 1,5x tolik, kolik doporučuje osmium. Podle vzhledu směsi Al se zdá, že funguje dobře, drobné bublinky a roztok se mění na stříbřitý/šedý. Všiml jsem si jen několika malých kousků koláčové pánve, které plavaly.

Při poslední reakci šla směs sama od sebe na 65c ve velké nádobě, kdyby byla vhodné velikosti, možná by šla na 70-75 bez chlazení. Exotermická reakce trvala asi 90 min, pak postupně teploty klesaly... přivedena na 55c po dobu dalších 4 hodin... velké množství Al koláčové pánve zůstalo nad výpočtem osmia + 10% přebytek... stále zůstalo příliš mnoho Al. Myslím, že je to způsobeno hlavně příšerným postupem míchání..takže si na tom dám záležet. Osmium se několikrát zmínilo, jak je důležité mít správné míchání, zejména u větších reakcí..
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Můžete o této metodě říci více?
 
Top