Amalgamace trvá příliš dlouho kvůli teplotám <0c?

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Naučil jsem se al/hg pomocí Reynoldse a normálně jsem zvyklý začínat reakce asi 30minut-1hodinu po přidání chloridu rtuťnatého, teď jsem postoupil k plechům a teď nějaké nové alternativní 99,99% hliníkové hřebíky, měl jsem s plechy nějaký úspěch, ale trvá to věčnost, než se to rozjede v chladu, nebyl jsem si jistý, jestli to hraje hlavní roli, tak se chci jen zeptat, co si všichni myslíte.

Metanol + hliník + chlorid rtuťnatý v nadměrném množství, trvalo téměř 3 hodiny, než se začaly znatelně otupovat a metanol nebublal. Měl bych metanol zahřát alespoň na pokojovou teplotu, je samotný metanol a chlorid rtuťnatý dobrá volba pro rozjezd, nebo by pomohlo přidání dalšího rozpouštědla?
al/hg bez nitra
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pevné kusy hliníku jsou na to blbost. zkoušel jsem plechy, granule, kotouče, nic nikdy nefungovalo lépe než nějaká tlustá prdelatá fólie.
1H na amalgamaci je šílená i při 0c. pracuješ btw venku? Každopádně tu srágoru zahřej na pokojovou teplotu. s mletou fólií je amalgamace hotová za 5-10 minut při 23C.
Jen voda vždycky fungovala skvěle, jakou roli hraje metanol, když to stejně budeš jen vypouštět a mýt?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Je tlustá fólie v pořádku pro jako >2kg reakce. Práce venku ano, ale přesunutá do interiéru
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
A tlustá fólie je v podstatě opravdu tenký plech a já jsem ji zvětšil na tloušťku 0,012" a dělala mi dobře na 1 kg, ale teď venku klesají teploty, zejména v laboratoři, a dostávám různé výsledky amalgamace.

found thi,
 

Attachments

  • UENim9TOjx.jpg
    UENim9TOjx.jpg
    132.8 KB · Views: 136

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Sakra, jakou výtěžnost máte z1kg váhy?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Byla to dobrá výtěžnost, rychle jsem škáloval a narazil na několik problémů, ale měl jsem opravdu pěknou reakci 1,1 kg dostal jsem zpět asi 950 g... To bylo vysypání všeho ve velkém. Všechen list byl spotřebován, nezbyl skoro žádný a reakce měla pěknou šedomodrou barvu. Učím se věci dolaďovat, ale myslím, že brzy přejdu na borohydrid, napumpovaný. Zdá se, že je to šetrnější/jednodušší pro větší reakce.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Rád provádím menší redukce, například 650 g najednou, pomocí této metody se mi lépe dosahuje konzistentních výsledků. Myslím, že její nález pro 1+kg, ale ve skutečnosti jsem neprovedl náležité úpravy svých metod.

Teď zkouším redukci boro, dám vědět, co si o ní myslím oproti al/hg.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oh borohydrid můžete určitě hodně škálovat, viděl jsem 750-1500kg váhu, samozřejmě ne nelegální.
Ale je zajímavé vědět, že se vám podařilo škálovat takhle velké množství, myslel jsem, že to lze škálovat přes 100 g. Zůstalo vám hodně hliníku? kolik solí? a tloušťka plechu?
 
Top