Soli amfetaminu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Teorie: Teoretické informace o chemických látkách a chemických přípravcích jsou uvedeny v kapitole 2.1.

Volná báze amfetaminu získaná syntézou se převede na formu soli (volnou bázi lze inhalovat, použít v perorální suspenzi a orálně se rozpadajících tabletách (ODT)) pro perorální, intranazální nebo intravenózní použití. Amfetamin se prodává a používá ve formě solí. Zjistíme, co amf. (amfetaminové) soli jsou a jak se liší.
Získávají se hlavně tři soli:
RsJUNaxow9
F4KGr2lzEZ
EhjNmGDHCT
Hned na začátek řeknu, že všechny tři soli jsou pouze bílé. Pokud je sůl barevná, znamená to, že obsahuje nečistoty. Pokud vám někdo řekne, že se jedná o nějakou neobvyklou sůl, pak pošlete vyčistit a vypláchnout výrobek, který prodává. Všechny tři soli jsou tedy zcela bílý prášek. Fosforečnan a síran amfetaminu jsou jemně krystalické a s vysokou objemovou hustotou, zatímco hydrochlorid je amorfní, nadýchaný (nízká objemová hustota). Amfetamin fosfát a sulfát se dobře skladují, ale amfetamin hydrochlorid je velmi hygroskopický, nasycený vlhkostí ze vzduchu a šíří se, skladuje se pouze v uzavřeném obalu bez přístupu vzduchu. Pokud jde o sílu, tak ta jedna sůl "lepší", "silnější" než jiná. Molekula amfetaminové soli se skládá ze dvou částí, molekuly amfetaminu (kationtu) a zbytku kyseliny (aniontu). Čím více účinné látky (amfetaminu) na jednotku hmotnosti soli, tím silnější účinek na organismus.
BM5AV2lPFJ
Vypočítám, kolik amfetaminu je obsaženo v 1 g každé z uvedených solí.
Molární hmotnosti:
Síran - 368,50 g/mol
Fosforečnany - 233,20 g/mol
Hydrochlorid - 171,67 g/mol
Proto je v 1 g (zaokrouhleno) množství amfetaminu síran - 0,00271 mol, fosforečnan - 0,00429 mol, hydrochlorid - 0,00583 mol.
Molární hmotnost volné báze amfetaminu je 135,21 g/mol.

Proto 1 g síranu amfetaminu obsahuje 0,73 g, fosfát obsahuje 0,58 g a hydrochlorid amfetaminu obsahuje 0,79 g amfetaminu. Amfetamin sulfát a hydrochlorid se tedy v množství účinné látky příliš neliší, zatímco amfetamin fosfát jí obsahuje ~1,3krát méně.

Pokud jde o všechny městské legendy o tom, že sulfát je "více stimulující" a fosfát "více euforizující", nemají žádný důkazní základ. V lidském těle se kyselý iont odštěpuje téměř okamžitě a amfetamin tvoří metabolity, které působí na dopaminové receptory. Rozdíl v účincích může být způsoben zbytkovými nebo záměrně přidanými nečistotami, ale ne formou soli. Čistý amfetamin v jakékoli formě působí úplně stejně.

Existují lékárenské formy amfetaminu. Několik v současnosti prodávaných přípravků amfetaminu obsahuje oba enantiomery, včetně přípravků prodávaných pod obchodními názvy Adderall, Adderall XR, Mydayis, Adzenys ER, Adzenys XR-ODT, Dyanavel XR, Evekeo a Evekeo ODT. Z nich je Evekeo (včetně Evekeo ODT) jediným přípravkem obsahujícím pouze racemický amfetamin (jako amfetamin sulfát), a proto je jediným přípravkem, jehož účinnou složku lze přesně označit jednoduše jako "amfetamin". Dextroamfetamin, prodávaný pod obchodními názvy Dexedrine a Zenzedi, je jediným v současnosti dostupným enantiočistým amfetaminovým přípravkem. K dispozici je také proléčivá forma dextroamfetaminu, lisdexamfetamin, která se prodává pod obchodním názvem Vyvanse. Jelikož se jedná o proléčivo, lisdexamfetamin se strukturně liší od dextroamfetaminu a je neaktivní, dokud se nemetabolizuje na dextroamfetamin. Volná báze racemického amfetaminu byla dříve dostupná pod názvy benzedrin, psychedrin a sympatedrin. Levoamfetamin byl dříve dostupný pod názvem Cydril. Mnoho současných amfetaminových léčivých přípravků jsou soli z důvodu poměrně vysoké těkavosti volné báze. V roce 2015 však byla uvedena na trh perorální suspenze a v roce 2016 lékové formy tablet rozpadajících se v ústech (ODT) složené z volné báze.

Například přípravek Adderall vystupoval jako směs čtyř solí amfetaminu. Směs se skládá ze stejných dílů racemického amfetaminu a dextroamfetaminu, čímž vzniká poměr (3:1) mezi dextroamfetaminem a levoamfetaminem, dvěma enantiomery amfetaminu.
7RmvXBaIcx
Z chemického hlediska se Adderall skládá ze stejných dílů (podle hmotnosti) monohydrátu aspartátu amfetaminu, síranu amfetaminu, síranu dextroamfetaminu a sacharátu dextroamfetaminu. Tato směs léčiv má o něco silnější účinky na CNS než racemický amfetamin, a to díky vyššímu podílu dextroamfetaminu.

Experimenty: V rámci experimentu s drogami se používá tzv.

Můžete poskytnout nějaký jednoduchý experiment pro identifikaci typu vaší amfetaminové soli. Rozpusťte 100 mg (stačí 100 mg, ale lepší je více) vzorku amfetaminu v 7-10 ml vody o pokojové teplotě. Zajistěte níže uvedenou reakci.

Kvalitní reakce pro síranové ionty.
Roztok síranů a chloridu strontnatého
K roztoku síranových iontů přidejte vodný roztok chloridu strontnatého (SrCl2) a pozorujte změny. Chlorid stroncia (SrCl2) dává s roztoky síranových iontů bílou sraženinu (SrSO4). SrSO4 je v kyselinách nerozpustný.

Roztok síranových iontů a chloridu barnatého.
Přidejte k roztoku síranových iontů vodný roztok chloridu barnatého (BaCl2) a pozorujte rozdíly. V roztoku se vytvoří bílá sraženina BaSO4. BaSO4 není rozpustný v silných kyselinách a zředěných kyselinách.

Dusičnan stříbrný a síranové ionty.
AgNO3 netvoří srážku s vodnými roztoky zředěných síranů. Síran stříbrný (Ag2SO4) je ve vodě poměrně dobře rozpustný. Koncentrovaný roztok Ag2SO4 se však může usazovat jako sraženina.

Seznam sraženin síranového iontu s barvami:
  • Síran strontnatý - SrSO4 - bílý;
  • Síran barnatý - BaSO4 - bílý.
8ImOrtB923
Jakostní reakce pro fosforečnanové ionty:
Roztok dusičnanu stříbrného a fosforečnanových iontů.
Dusičnan stříbrný a roztok fosforečnanových iontů reagují a vytvářejí fosforečnan stříbrný (Ag3PO4) žlutou sraženinu. Tato sraženina se rozpustí ve zředěných roztocích kyseliny dusičné HNO3 nebo amoniaku.
LGiAMsKedh
Chlorid železitý a fosforečnanový iont.
Chlorid železitý (FeCl3) a PO43- reagují a vytvářejí žlutou sraženinu fosforečnanu železitého (FePO4). Tato žlutá sraženina se rozpustí ve zředěné kyselině dusičné. Nerozpouští se však v kyselině octové (CH3COOH).
PwrbRCHsi4
Chlorid barnatý a fosforečnanový ion.
Vodný roztok chloridu barnatého (BaCl2) a vodný roztok PO43- reagují a vzniká bílá sraženina Ba3(PO4)2, která se rozpouští ve zředěné kyselině chlorovodíkové (HCl).
DtnfOUhMq1
Jakostní reakce pro chloridové ionty:
K octanu olovnatému(II) nebo dusičnanu olovnatému(II) přidejte roztok chloridových iontů.
Chlorid olovnatý(II), bílá sraženina vzniká po přidání vodného roztoku chloridů k roztoku octanu olovnatého(II) (Pb(CH3COO)2) nebo dusičnanu olovnatého(II) (Pb(NO3)2).

Pb(CH3COO)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2CH3COO- (aq)
Pb(NO3)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2NO3- (aq)

Vzniká chlorid olovnatý(II) (PbCl2), bílá sraženina.
GxWVrZQpCH
 
Last edited by a moderator:

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Nepohltila by kyselina fosforečná 3 molekuly amfetaminu? proč neodevzdá všechny 3 své volné protony? někde jsem četl, že je to možné, ale musel bys kyselinu neutralizovat, jak bys to udělal? děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Záleží na tom, kolik kyseliny do něj nakapete. Pokud nakapete stejný počet molů kyseliny, kolik máte molů volné báze, získáte monofosfát. Pokud potřebujete di- nebo triamfetaminfosfát, musíte k amf volné bázi přidat 2 nebo 3x mols rato.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Ach, děkuji, nevěděla jsem, že je to tak snadné.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
ale neudělalo by to sůl stále kyselou, na jaké ph bych se měl zaměřit při výrobě fosfátu a je stále dostatečně kyselá, aby byla pro něco korozivní? díky, že jsi takový šéf za všechny tvé znalosti a pomoc tady na fóru.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Je třeba doplnit molární ekvivalent, nikoliv dosáhnout pH v případě, že tvoříte di- nebo triamfetaminfosfát. Např: K výrobě triamfetaminfosfátu jsou zapotřebí 3 moly volné báze amph a 1 mol H3PO4; k výrobě diafetaminfosfátu jsou zapotřebí 2 moly volné báze amph a 1 mol H3PO4. Chápete to?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
ano, děkujeme za pomoc
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
HyZP1wU6uk

Našel jsem diagram o kyselině fosforečné, bude výsledkem ph 5 monobazický fosforečnan?
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den i pro vás. Víte, co znamená tento diagram?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ne tak docela, proto jsem se ptal. Zrovna jsem četl o fosforečnanu monobazickém na Erowidu a tam se píše, že jeho 10% roztok má ph 4,95-5,00. To je ale jenom taková drobnost. Na diagramu to vypadá, že H2PO4- je 100% na ph 5. Ocenil bych, kdybyste mi vysvětlili, co jsem pochopil špatně a jaké je jeho skutečné použití.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jedná se o iontové složení kyseliny ortofosforečné, tuším. Graf znázorňuje složení iontů v závislosti na pH roztoku. Nesouvisí to se syntézou amfetaminfosfátu.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Věděl jsem, že to přímo nesouvisí s amfetaminfosfátem. Jen jsem si myslel, že pokud je při ph 5 100 % iontů H2PO4-, je 1 ze 3 protonů kyseliny darován, což by znamenalo 1mol amfetaminu na 1mol H3PO4 (zřejmě stejné ph, jaké je uvedeno na erowidu). Doufám, že vás podobné otázky nerozčilují. vážím si vaší pomoci.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
I kdyby tomu tak bylo, ph se mění s každou kapkou a sůl při tomto ph vzniká
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Nejpřehlednější a nejužitečnější příspěvek o zabíjení mýtů o čistém amfetaminu a jeho přítomnosti. Přeložím ho pro všechny své zákazníky, aby viděli, že většina místních prodejců jsou nejen podvodníci, ale také lháři.

Nikdy nezapomenu na to, jak jsem viděl dealera, který je blízko mě, jak smíchal 0,25 g sračkového pouličního amfetaminu, který vůbec nescházel, sušené mléko, paracetamol, bělidlo a alkohol, aby vyrobil celý gr, a prodal ho chlápkovi, který se vrátil pro další s tím, že je to nejlepší speed, jaký kdy zkusil.

Cítil jsem se stejně provinile, že jsem to tomu chlápkovi dovolil, jako jsem se cítil podvedený, protože i starší uživatelé drog vědí o skutečných drogách prd, a právě jich jsme se jako vysokoškoláci ptali na rady, jak se vyhnout falešným produktům. Nejhorší na tom je, že tihle staří lidé nedávají ani neposkytují dealerům, takže za dezinformace nic nezískají.

Je to ostuda. Hluboká hanba
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jednou z hlavních tezí naší politiky je poskytovat na BB trhu pouze čisté a kvalitní produkty.
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Proto jsem nejprve zariskoval s komunitou související s drogami na darknetu. Většina lidí, kteří spravují nebo jsou známí známých a uznávaných dodavatelů, kde kdysi byli deklasovaní kluci, kteří přišli o spoustu peněz kvůli podvodníkům.

Podvodníci jsou samozřejmě přítomni i na darknetu, ale pokud otevřeně komunikujete s uživateli a dodavateli, nakonec najdete komunity, které se skutečně řídí svým posláním, hodnotami a vizí.

Skoncujme s dezinformacemi souvisejícími s drogami a budujme zdravé a jasné vztahy mezi uživateli, výrobci a lidmi, kteří k tomuto světu nemají žádný vztah, ale považují nás za násilníky, nespravedlivé a zavádějící.

Hledám lidi, kteří jsou s těmito myšlenkami skutečně kompromisní, už od svých třinácti let, kdy jsem si poprvé koupil speed. DĚKUJI VÁM VŠEM, ŽE JSTE SE NARODILI A SKONČILI TADY.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Dobrý den, jaký je podle vás nejlepší způsob přeměny soli na krystal?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Amfetamin nelze převést do krystalické formy. Má formu prášku.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Monofosfát může pěstovat malé krystaly, viděl jsem to na jednom z odborných fór.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Šel jsem špatnou cestou a vyrobil jsem sůl, co mám udělat, aby vznikly krystaly? Methcathinone a amfetamin jsou stejné, jen cesta, která vede ke krystalu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jaký nesmysl jste napsali? Rozumíte vůbec anglicky?
 
Top