Amfetamin prostřednictvím leuckartovy reakce?

spatula

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 2, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den,

Snažil jsem se na fóru vyhledat leuckartovu reakci pro amfetamin, ale našel jsem ji pouze pro metamfetamin.
Zná někdo z přítomných tuto konkrétní cestu k amfetaminu a mohl by ji případně zveřejnit na fóru?

Díky
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Našel jsem to pro mdma, možná někdo upřesní změny pro amfetamin.



Do trojhrdlé baňky vybavené kapací nálevkou, teploměrem (do reakční směsi) a dolů směřujícím kondenzátorem (jednoduchá destilační aparatura) se přidá 133 g (1,72 molu) 40% roztoku methylaminu a 88 g (1,72 molu) 90% kyseliny mravenčí. Teplota se zvýší na 160 °C vydestilováním vody a najednou se přidá 59,4 g (0,334 molu) piperonylacetonu. Následující aparatura může být nahrazena trojhrdlou baňkou a piperonylaceton přidán tak, že se teploměr na chvíli nahradí nálevkou. Směs se udržuje při teplotě 160-170 °C po dobu 7 hodin a přebytečný keton se pravidelně vrací do baňky. Formylderivát se hydrolyzuje v reakční směsi osmihodinovým refluxováním se 120 ml koncentrované HCl (145 ml 31,5% kyseliny mořské). Směs se zředí 200 ml vody a extrahuje benzenem (nebo etherem atd.), aby se odstranil ve vodě nerozpustný materiál. Vodný roztok se upraví trochou dřevěného uhlí Norit (nebo se přefiltruje přes aktivní uhlí z obchodů se zvířaty). Roztok se alkalizuje amoniakem (nebo 25 % NaOH) a takto získaný olej se extrahuje benzenem (nebo éterem atd.). Benzen se třikrát promyje vodou a vysuší síranem sodným nebo jiným sušícím prostředkem. Roztokem se přivádí proud plynné HCl, dokud se nevytvoří další sraženina. Sraženina se odfiltruje a nechá se vysušit.

Běžně dostupnou formou je 40% methylamin a hydrochlorid methylaminu. Základem 116 g hydrochloridu methylaminu s 68,5 g NaOH v 80 ml vody se získá požadovaný 40% roztok. Po ochlazení pomalu přidejte methylamin hydrochlorid do roztoku NaOH. Roztok udržujte chladný, aby se maximalizovala rozpustnost methylaminu.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Z toho, co vím, je však methylamin značně omezen.
 
Top