Má někdo zkušenosti s destilací safíru z kafru?

LoneStarHopeful

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Má někdo zkušenosti s destilací safrolu z hnědého kafrového oleje? Mám objednaný vzorek věci pocházející z Číny, který obsahovat 27 % safrolu. V současné době dávám dohromady díly na stavbu těžké odsávačky jako zdroje vakua. Vývěva pro nepřetržitý provoz, která je dimenzována na 16 GPM, počítám, že ve spojení s ledovou vodou zvládne 20 mmHg snadno a až 10 mmHg by mělo být možné. Vidí někdo v mém plánu nějaké problémy? Mám v úmyslu na vakuové potrubí namontovat vakuometr a použít tabulku, kterou jsem našel v Chromicově příručce "Destilace safrolu", abych neletěl naslepo, ale z několika rozhovorů, které jsem našel na internetu, se zdá, že někteří lidé mají velké problémy s vytáhnutím z kafrového oleje? Budu vděčný za jakoukoli radu nebo upozornění na možná úskalí.

Odtud mám v plánu refluxovat pomocí KOH a převést na isosafrol a stále zkoumám a zjišťuji nejlepší metodu přechodu z isosafrolu na MDP2P. Budu vděčný za jakoukoli radu i v tomto směru. V tuto chvíli se přikláním k oxonové metodě, jednoduše proto, že je snadné získat potřebné chemikálie, ale rozhodně jsem otevřený návrhům na vyšší výtěžnost.
 
Top