Pokus o vzkříšení starých houbových věcí

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Poté, co jsem doma našel krabici se starým... viz velmi starým (mezi 8 a 13 lety) vybavením na pěstování hub, pokusím se z ní vytěžit pár věcí.

Zkusím udělat tekutou kulturu, abych zjistil, jestli se probere k životu, začnu se zbytkem komerční stříkačky PV (P. Cubensis "Pura Vida").

(Nebudu zde připomínat všechna hygienická a ekologická opatření, která to vyžaduje... to není cílem a v tomto tématu a já respektoval jen minimum, čištění rukou, nádobí a prostoru při práci s alkoholem, vypalování jehly svíčkou, nic jiného jsem neměl...).

Začátek práce 21. 5. kolem 14. hodiny.

- 200 ml H20
- 8,5gr medu
O1cvXYt6mh
PCrtqBPKgF
RoyYVX0Zb3

- Smíchejte dobře 15min při tlaku 15 psi (+- 30 min vaření celkem)
WxkUHu1Y0g
LyShpJzXYA
KrweagRGb9

- Před otevřením tlakového hrnce nechte vychladnout- Pokud je tekutina ještě trochu horká, nechte ji vychladnout...
Poznámka: na hladině plavou malé usazeniny, předpokládám, že z medu... zkaramelizovaného? v té době jsem dávala přednost akátovému medu, ale tentokrát jsem žádný neměla po ruce.

- Vstříknutí 2 ml 10 objemových peroxidu vodíku
TneAzDxwaG

- Mix dobře Vstříknutí spor
Sn9zc0g2XP
AwlkT3O0Eb

Poznámka: Doufám, že to dostatečně vychladlo... jsem netrpělivý.
- Skladování ve tmě při 20/25°

O pár hodin později jsem se pobavil při výrobě 2 sporových stříkaček se starými výtisky (jeden ode mě a jeden od kamaráda) z roku 2008 a ještě mám komerční pozadí stříkačky z "Ekvádoru". To vše za účelem provedení dalších testů, až budu moci. Jsem zvědavý, jestli něco přežilo.
0cNyMFzfoh

Tohle všechno jsem dělal jako amatér...
V té době jsem byl lépe vybaven...
Uvidíme, jestli mě to bude motivovat k tomu, abych se znovu vybavil.

pokračování (jestli to téma má něco společného s tímto... ani si nejsem jistý)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nakonec jsem večer 21. října sterilizoval druhou kapalnou kulturu.
Ráno 22. jsem ji tentokrát naočkoval pomocí své podomácku vyrobené stříkačky se sporami od P. C. Australana.
 
Top