B-nitro-2,5-dimethoxystyren? Nebo něco v tom smyslu...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobře, tak jsem zkusil nitroaldolovou reakci s použitím ethanolu jako rozpouštědla, protože nemám obrovské množství nitrometanu, které bych mohl použít také jako rozpouštědlo.
Hloupě jsem refluxoval jen dvě hodiny, aniž bych si uvědomil, že shulginova metoda, ze které převzal ten chlápek, jehož video jsem sledoval, také používá NM jako rozpouštědlo, přičemž používá octan amonný? Z toho, co si pamatuji.

Každopádně, abych to zkrátil, nedaří se mi to vykrystalizovat - což mě vede k myšlence, že reakce neproběhla do konce, vzhledem k tomu, že styreny se mají velmi snadno X'stalovat...

Mám jenom blbou plotýnku - takovou tu levnou, co si skoro všichni kupují z číny (SM2 nebo tak nějak - viděl jsem ji pod různými značkami, ale přední panel je buď modrý nebo červený a má tak 10x10 cm), tak nějak mimo mísu a upřímně nevím, jestli by to vůbec šlo na 101 °C, asi tbf, ale každopádně to nebyl ten problém,
Refluxoval jsem jen dvě hodiny a pak jsem celou noc jen míchal na RT, ale jak říkám, když jsem to přelil ICY ICY COLD isopropylem, tak se to nesrazilo. Momentálně je to v mrazáku, ale evidentně něco není v pořádku, protože všichni pořád zmiňují, jak snadno se tyhle zlobivé molekuly krystalizují!

Myslím, že důvod, proč jsem se zmínil o své horké desce, je ten, že jsem si právě koupil nový ohřívací plášť, protože když jsem si koupil ten svůj, byl jsem tak okouzlen digitálním ukazatelem teploty, že jsem zapomněl zkontrolovat, jestli má zatracené magické míchadlo! Byla to vážně 🙄😩 nepříjemná situace.
Abych byl spravedlivý, vlastně jsem až dosud nepotřeboval plášť s míchadlem, protože jsem dělal jen studenou, redukční aminaci tryptaminu na různé psychoaktivní.

Tak nějak jsem se snažil přejít na nitroaldolovou reakci s 2,5-TMOBA nebo 3,4,5-TMOBA, abych mohl vyrábět i vlastní fenetylaminy...

Zvláště jsem si chtěl pohrát se sloučeninami 'skalinu, protože jsem nikdy žádné nezkoušel...

Možná je to pro toto vlákno trochu přetížené, ale přiznám se, že jsem včera poprvé zkusil TLC.

Udělal jsem si směs 8:2 ethylacetát: methanol a použil ji jako mobilní fázi.
Dostal jsem desku (uvědomil jsem si pár věcí až poté, co jsem to skutečně udělal, jako držení desek za okraje jako na staré školní fotografii), ale také jsem asi "fleky" neměl dost malé, protože jsem prostě použil kapilární trubičku, aniž bych držel hořák uprostřed a tahal, abych vytvořil mikropipetu nebo jak se jim říká...
Jo, sakra, taky jsem to nechal ve vyvolávací nádržce moc dlouho, neuvědomil jsem si, že se to má vytáhnout dřív, než to pokryje celou desku...

Takže jsem si vědom, že musím trénovat TLC, než se pokusím... opravdu cokoliv, zase tbf...

Takže myslím, že po tom všem, je to trochu bodnutí do tmy ptát se vás, proč to není krystalizace!!!

Na organické chemii miluju ten háček 22, že potřebuju krystal látky, která nekrystalizuje, aby vykrystalizovala... lol.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo, taky jsem přidal dost nitrometanu na 10 g aldehydu a omylem jsem přidal 5 g...

Myslím, že to zkusím znovu... tentokrát se na ta čísla SKUTEČNĚ podívám! Ha

To jsem ale idiot...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Také používám ethylendiamin jako katalyzátor...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zkusí to znovu s octanem amonným tbf...

Nejsem si jistý, zda opravdu rozpouštědlo. Možná budu muset zatnout zuby a použít nitrometan. Je to prostě drahé a otravné, protože s jakýmkoli rozpouštědlem, které jsem si vybral, z něj dostanu jen 40 % w/w - takže jsem zvolil DCM, což se mi osvědčilo a získal jsem slušné množství, nicméně průběžná destilace sraček vyžaduje čas a úsilí, na rozdíl od objednání čistého!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Snažte se do svých příspěvků zahrnout samostatný podrobný, ale co nejkratší popis chemického postupu, kterým jste se řídili - tak se ve vědeckém světě sdílejí informace.
Tak budou pravděpodobně vaše problémy zřejmější a rychleji se vyřeší.
Pokud chcete, můžete mi napsat pm do Zasedání o pomoc s tímto krokem, dokud nezkurvíte všechen aldehyd.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Velmi si toho ceníme. Abych byl upřímný, hodně z toho, co jsem se učil, jsem se naučil prostřednictvím chatGPT a pak jsem si vyhledal (obvykle zde, pokud jsem nemohl najít volný článek), abych si potvrdil, že to, co jsem se naučil, je skutečně pravda.
Domnívám se, že jsem možná přidal příliš mnoho metanolu a nerefluxoval dostatečně dlouho.

Dnes jsem si procvičoval roztahování kapilár a spotting a obecné TLC... na látkách, o kterých VÍM, že jsou čisté.

Takže jsem právě spotoval destičku s 2x skvrnami 2,5-DMOBaldehydu a pak dvěma skvrnami tryptaminu (chtěl jsem použít jiný aldehyd, ale jo) a zdálo se, že to funguje mnohem lépe než minule.

Vlastně si myslím, že problém s tou syntézou byl asi spíš v tom, že se to rozpustilo v příliš velkém množství rozpouštědla, takže se to špatně rexovalo - myslím, že kdybych to po refluxu zredukoval pod tlakem, tak by to možná fungovalo...

Každopádně jsem tu našel práci, kde se jako rozpouštědlo používá ethylendiamin a IPA - vím, že hodně lidí používá octan amonný a GAA, ale napadlo mě, že by to asi bylo cítit víc než ethylendiamin. Možná se mýlím, ale cokoli, co obsahuje čpavek, obvykle smrdí, takže ano.
Neuvědomil jsem si, že je poměrně běžnou praxí přidávat katalytické množství ethylendiaminu A GAA.....

Každopádně jo, asi se s vámi spojím, pokud oblast, ve které si myslím, že jsem to posral, opravím a stále na to nemůžu přijít. Jestli to nevadí...

Vtipné je, že jsem právě pomohl někomu překročit hranici s jejich n,n-DMT redukční animací z tryptaminu a tak se mi líbí, jak co se děje, to se děje.

Pokud někomu pošlu zprávu, uklidím to a očísluju případné dotazy - mám pocit, že bych to měl asi zkusit ještě jednou, jen opravit věci, kde si myslím, že jsem udělal chybu, než někoho kontaktuju.

Mám jen pár otázek re: TLC - ooo to se rýmovalo lol
 
Top