Nejlepší způsob izolace safrolu ze sassafrasového esenciálního oleje

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Takže jsem konečně sehnal sassafrasový olej a vidím několik způsobů, jak to udělat...

Nejběžnější se zdají být tyto:
krystalizace safrolu mrazem
vakuová destilace
extrakce kapalina/kapalina

( https://www.drugtimes.org/ecstasy-3/safrole.html druh jde přes spoustu metod, pokud někdo zvědavý. napsal stávka eons ago)

Jaké způsoby se vám osvědčily, nějaké tipy, nápady?

Mám zařízení na vakuovou destilaci a vše potřebné, abych s ním mohl jít téměř jakoukoli cestou... Doufám, že uslyším názory a zkušenosti ostatních lidí, než se rozhodnu pro nějakou metodu...
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Vesměs se jedná o téma:
"Cant get safrol? ZMRAZTE HO!"

Přejděte na stranu 2 a začněte číst odtamtud, věřím, že byste měli najít většinu toho, co potřebujete, pouhým projitím této druhé strany odshora dolů. Dejte mi vědět, jestli se vám to osvědčilo, nebo ne!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdá se, že zmrazení by bylo skvělým začátkem, po němž by následovala vakuová destilace k dosažení kvality činidla, což nikdy není nic hrozného, ale může to být zbytečné, v závislosti na tom, co plánujete dělat dál
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
To je podle mého názoru nejlepší způsob. Dobrý den.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@BrownRiceSyrup
@G.Patton
S metodou, kterou jsem zveřejnil výše, jsem měl skutečně velký úspěch; od zveřejnění mé odpovědi v tomto vlákně jsem měl čas experimentovat.
Neměl jsem však to štěstí, abych se dostal k sassafrassovému oleji, takže se nemohu vyjádřit přímo k postupu, nicméně při zkoumání postupu jsem zjistil, že mnou zvolený esenciální olej se zpracovává mnohem obtížněji, a dokonce mi bylo řečeno, abych to vzdal, když jsem požádal o pomoc. Výtěžnost frakční vakuové destilace byla nízká a frakce byly podle mého názoru příliš blízko u sebe.
Nakonec jsem olej rozdělil do 1l lahví z čirého skla a strčil do mrazáku v bytě, myslím, že se zpočátku nic nedělo, protože v malé ledničce skoro nic nebylo, takže se domnívám, že teplota nebyla dostatečně nízká. Krystal na semínka jsem také neměl.
Asi po 2 týdnech se z oleje vytvořila bílá sraženina, která byla pozorována shlukovitá a plovoucí, navíc se na stěnách jedné z lahví, která byla umístěna v mrazáku ve vodorovné poloze, vytvořily malé krystalky. Olej z vodorovné láhve byl rychle přelit do jiné nádoby, láhev byla uzavřena při pokojové teplotě a krystalky se opět změnily v kapalinu. Ostatní láhve byly vyjmuty a olej byl velmi pomalu přeléván, aby se v láhvích zachovala látka podobná spermiím. Lahve se nechaly znovu ohřát na pokojovou teplotu a látka uvnitř se roztavila (aby se zachytily všechny zmrzlé části bílé sraženiny, která nyní zůstala, ale byla také pozorována vytvořená v malém množství na stěnách lahví).
Velmi lehký, nyní tekutý olej byl spojen do jedné menší skleněné láhve a umístěn na dalších 10 nebo více dní do zasraného mrazáku... Olej byl opět rozdělen do 1 l a všechny láhve byly umístěny vodorovně..
Představte si to překvapení, když se po této době otevřel mrazák, našla se další mléčná sraženina plovoucí v lahvích s olejem a malá láhev, ve které byla látka spojena, byla téměř úplně pevná a krystalizovala krásnými tvary po celé vnitřní stěně, na které byla položena.

Mohu dát jen jednu radu, která byla předmětem diskuse ve vlákně, na které jsem vás odkázal; látka, která mi vykrystalizovala, tak učinila účinně, až když byla oddělena od mateřského oleje. Bílá mléčná látka, která z olejů zmrzne, se nelepí na dno ani na stěny, možná ve vyšších koncentracích by se lepila, u mě prostě plave a je třeba dávat velký pozor, aby se olej dekantoval a nevylévalo se s ním mléko. Oddělil jsem téměř vše a až bude čas, budu provádět další testy, určitě bych chtěl olej zmrazit a zkusit separaci odstředivkou, nicméně prostě nemám čas se snažit toto "malé" množství látky dostat ven a hrát si s ním, protože mám zákazníky, které musím uspokojit ve větším měřítku. Až budu mít trochu času, budu to zkoumat dál, mám nějaké fotky, možná udělám vlákno, abych to vrátil této komunitě.. S lepším vybavením se k této metodě určitě vrátím, protože pak by se to možná mohlo vyplatit ve větším měřítku.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Domnívám se, že kromě postupu zmrazování můžete použít dlouhou energickou kolonu, abyste tuto destilaci provedli pečlivěji.
To by bylo skvělé!
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Používáte k oddělení sasafrasového oleje z kořenů parní destilační přístroj?
 

zoom

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
1

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
H @BrownRiceSyrup - tak ten odkaz je ze Strikeovy Total Synthesis II. Podle mého názoru je to dobrá kniha, ale začínám o ní mít určité pochybnosti. Experimentoval jsem s mým Sassafrasem pomocí metody 30% kyseliny octové a etanolu, kterou zmiňuje Strike. Na základě několika pokusů tato metoda buď nefunguje, nebo nemám pravou Sassafras. Takže se právě snažím najít odbornou laboratoř, která by otestovala, jestli mám Sassfrassu nebo ne. Budu vděčný za jakékoli doporučení. Zajímalo by mě, jaká je v současné době vaše nejlepší vyzkoušená metoda izolace Safrolu od metody Sass.

Jednu věc jsem pochopil správně, a to, že Illicium Parviflorum skutečně obsahuje Safrole v listech a větvích. V současné době mám na zahradě několik rostlin "Florida Sunshine". Za pár let z nich dostanu vzácnou silici a nebude pochyb o tom, jestli mám Safrole nebo ne. Mezitím však chci zjistit, jestli jsem zabodoval jako nejlepší přípojka Sass v USA, nebo jestli je to jen další podělaný podvod.

Není nad to, když se hodiny prodíráte zdlouhavou frakční destilací, necháte PdCL přes noc míchat v metanolu, řešíte bordel s hydrochinonem, hodiny vakuově destilujete a přijdete na jack diddly fucking squat.
 
Top