Brom

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
(možná by bylo "hezké" upozornění) týkající se benzenu / bromu :)
Ty je téměř nemožné získat. No, s obchodní registrací a doklady to možné je, ale zatím to přeskočím (firma stará jen 2 týdny).

Vzhledem k tomu, že jsem už utratil hromadu peněz za nákup zařízení, není v podstatě jiná cesta zpět, než si to vyrobit sám (brom).

Teď vidím všechna ta videa plná nebezpečných výparů a těžkého ventilačního systému, varování a tak dále, ale narazil jsem na tohle níže.

Jsem zvědavý, skoro to vypadá, že tímto způsobem mohu získat brom jen tím, že dostanu horní vrstvu pomocí pipety nebo něčeho jiného bez "přílišného nebezpečí".

Má s tím někdo zkušenosti? Je to schůdné? Také při použití NaBr místo bromidu draselného?

https://imgur.com/a/xHw0vMD
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nemůžete tento krok přeskočit a koupit bromovaný prekurzor?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Ano jistě, ale dostal poměrně dost, takže poté by to určitě byla možnost. I když si nejsem jistý, jestli je to o moc jednodušší. To ukáže čas a křivka učení
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Pokud u jste z europy, mohu si koupit easy brom nebo Hbr s perhydrolem mnohem snadněji vyrobený jako já na videu
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Děkujeme. Budu si to pamatovat pro pozdější použití. Mohu si také koupit přímo konečný produkt, ale to trochu maří účel tohoto snažení.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Proč když si koupíte hodně 2b4m, dají vám dobrou cenu. To samé, pokud jste vyrobili 100 kg, nepotřebujete používat reaktor 100 l. V mé zemi používají mauzer 1000 l a vše smíchají dohromady a získají krystal jako led.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Idc o ceně, ale to jsou čísla, která pro mě ani nejsou cílem. Chystám se na svůj první pokus v chemii. Budu raději za 250 g vlastnoručně vyrobeného výrobku vynikající kvality (někdy) než za 100 kg čehokoli, co nějaký cizinec "smíchal dohromady".
Ale i tak díky
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Začal jsem ji vyrábět a postup je celkem snadný, ale udržet ji, aniž by se odpařila, je obtížné a pokaždé, když jsem to dělal, jsem ji dal do mrazáku, aby se tak snadno neodpařila.

Po nějaké době mě to přestalo bavit a sehnal jsem firmu, která mi ho dováží, a koupil jsem si 2 litry a vydrží mi dlouho.
Jen je těžké to udržet pod kontrolou.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Odpověď: tak nějak to funguje, ale zdaleka to nevypadá "použitelně".

 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Brom můžete získat z kyseliny bromovodíkové s peroxidem vodíku (oxidačním činidlem může být jiný oxon a podobně), můžete ho získat z bromidů kovů reakcí kyseliny sírové plus oxidačního činidla. Ve většině reakcí lze brom získat přímo během reakce bez jeho izolace v čisté formě, což je velmi nepříjemná látka.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Včera jsem vyzkoušel něco, co se zdá být slibné, s použitím bromidu draselného, chlornanu sodného a HCl.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Všechny roztoky chlornanu jsou stabilizovány hydroxidem sodným; tento nepříjemný bod je třeba vzít v úvahu. Používáte velmi nevhodné oxidační činidlo.
můžete zkusit kyselinu fosforečnou nebo sírovou, kyselina chlorovodíková není nejlepší volbou, protože se mohou oxidovat na chlor v okamžiku, kdy dojde bromid.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Možná je NBS pro vás možná? CuBr2 je také možné. Systém CuO/jód. Systém H2O2/HBr (moje oblíbená volba).
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Děkujeme!
Jestli tomu dobře rozumím, mohl bych bromovat přímo pomocí N-bromosukcinimidujako náhrady za br2? To by ušetřilo obrovské množství práce + snadné získání.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Katalyzátorem bromování NBS je kyselina Tosova, reakce je velmi rychlá, selektivní a čistá. NBS je ve srovnání s jinými zdroji bromu drahý.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Příliš pozdě. 500 g je na cestě. co je to kyselina Tos btw?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
KBr je běžně dostupný (NaBr neznám). Stačí přidat trochu konc. kyseliny sírové a připravit se na vakuovou destilaci. Pomalu přidávejte H2O2 pomocí adiční nálevky. Po dokončení si vezměte separační nálevku a přidejte trochu konc. h2so4, do separační nálevky nalijte roztok bromu+vody, spodní vrstvu odsajte do zkumavky a uzavřete letlampou. Nejnebezpečnější částí je přidání kapaliny do separační nálevky.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Ano, to je také všude na YouTube. H2O2 je u nás omezen, takže se těžko shání kromě čištění . Našel jsem nějaký, na který ještě čekám, ale jen 35 %.
 
Top