Lze kokain ještě více vyčistit reoxidací ?

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Dobrý den,

v současné době mám problém najít slušný zdroj. Dokonce i po
1.Aceton Wash
2.Ethanolové rekrystalizaci (urychluji filtraci pomocí vakua, mohl by to být problém?)
3.Převod na bázi
4. Hexan L-L Wash
5. Opět převedení na HCL
6. Druhé promytí etanolem
Nakonec získám nejméně 4 velmi odlišně vypadající krystaly..... Barevné testy stále poskytují nejasnou reakci kvůli přítomnosti mnoha různých indegrientů. Nepomůže ani promývání vodou.
Takže jsem si o tomto tématu hodně přečetl a došel jsem k otázkám, co by se stalo, kdybych s HCL zacházel jako s listy při výrobě?

Mám na mysli
1. Rozpuštěním v alkalickém roztoku získáme bázi.
2. Přidání benzenu nebo petroleje
3. Odstraňte vodu a přidejte kyselinu sírovou + uhličitan sodný.
-> získám pastu
4. Přidejte pastu do kyseliny sírové a vody
5. přidáme manganistan draselný (doufám, že rozloží vše kromě kokainu).
6. Tvoří se opět báze přes amoniak hxdroxid
->báze
báze na hcl by měla být čirá.


Mohlo by to fungovat ? Zkoušel to někdo někdy?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To vše je příliš spletité. Je to příliš překombinované. Jsem si naprosto jistý, že nemáte ponětí, co děláte. To vyplývá pouze z toho, jaká slovní spojení jste zvolili a jaké informace jste neuvedli. Jsem docela slušný krystalograf, ukažte mi ty krystaly. Používáte rekrystalizaci s více rozpouštědly? Mohu vám dát schéma, které skutečně nezanechá prakticky žádné stopy po příměsi, ale nebude používat petrolej ani benzen. Rozhodně nebude používat síran sodný, který z neznámého důvodu vyrábíte . Kontrolujete si ph, když děláte celou tu vědu? Kokain je citlivá molekula a je stoprocentní šance, že ji porušujete.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Zveřejněte výsledky testu barvy činidla.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Dobře, nejsem si jistý tím Ehrlichovým činidlem. Nepředpokládá se, že by mělo zezelenat... Ostatní dávají smíšené signály.
 

Attachments

  • 8PZFQqUbdj.jpg
    8PZFQqUbdj.jpg
    1.4 MB · Views: 152
  • X3TYI6ROC7.jpg
    X3TYI6ROC7.jpg
    2.3 MB · Views: 157

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Tyto a některé další jsou všechny cleanings teky, které můžete najít na internetu. Ale máte pravdu, že nemám ponětí, co se děje na molekulární úrovni. Nejsem chemik. Ale opravdu se rád učím všechny tyto věci a odměnou mi je dobrá rána. Ve skutečnosti utrácím za vybavení a chemikálie víc peněz, než si chci připustit. Přečetl jsem tolik odborných článků a patentů, že jsem dospěl k závěru, že by to bylo možné. Způsob, který jsem ve zkratce popsal, najdete na erowidu. Pokud mi můžete pomoci identifikovat, co jsou to krystaly, budu opravdu vděčný. V lednici mám také vzorek 4 mg na ml MeOH. Pokud mi můžete doporučit dobrou směs rozpouštědel pro mobilní fázi pro tenkovrstvou chromotografii, budu vám velmi vděčný. Při mých pokusech se mi nepodařilo složky rozdělit.

Toto jsou obrázky krystalů, které mám na mysli. Nejprve v ethanolu. Mnoho různých věcí, vždy jsem si myslel, že pouze čisté hladké nahoře jsou ty správné. Je to správně? Obrázek 2 je také Ethanol. Obrázek 3. je Hexan, není to ten zimní zázrak, který jsem očekával. Krystaly jsou matné a nejsou čistě bílé. Na obou obrázcích je benzinový éter ze základu. Také tyto jehličky mi nepřipadají správné.
 

Attachments

  • gDiozSavkx.jpg
    gDiozSavkx.jpg
    3.8 MB · Views: 159
  • zqK4DT6Zwx.jpg
    zqK4DT6Zwx.jpg
    1.2 MB · Views: 168
  • vGxNdqMc91.jpg
    vGxNdqMc91.jpg
    1.5 MB · Views: 168
  • KvZ51EJM4Y.jpg
    KvZ51EJM4Y.jpg
    2.1 MB · Views: 164
  • 2b3hN0nmC6.jpg
    2b3hN0nmC6.jpg
    2 MB · Views: 170

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jsem jen nějaký blbec na internetu, ale tady je můj výklad:
MARQUIS, žádná pozitivní reakce
MORRIS, pozitivní kokain
ROBODOPE, žádná pozitivní reakce
SIMONS, pozitivní kokain
EHRLICH, žádná pozitivní reakce
MECKE, pozitivní fenecitin
LIEBERMAN pozitivní kokain

Krystaly. Nyní analyzuji Souhlasím s tím, že na obrázku 1, mezi 11. a 2. hodinou jsou kvintesenciální krystaly hydrochloridu kokainu, které vidím.
Obr. 2 ukazuje stejnou strukturu, jakou vidím v krystalech, o nichž se domnívám, že jde o analgetický "kain", možná benzokain.
Na obrázku 3 jsou krásné krystaly kokainu, které se mi zdají být velmi čisté.
Obr. 4 a 5 mají monoklinickou strukturu, jejíž poměr stran a poměrů odpovídá literatuře pro fenacetin.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
KHTs68SbXQ
Z3sGxTCiFW
Vx9Qz6JHMq

Na prvním obrázku můžete vidět stejnou strukturu, kterou nazývám benzokain. Ten je právě rozpuštěn v ledově studené pitné vodě RO@2ml/g a rychle dekantován do koláčové misky a odpařen.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Manželka byla na mém zadku, abych dělal něco jiného než se díval na krystaly kokainu, když jsem iniciačně reagoval, co jsem nestihl říct, je, že pěkná práce s reakcemi činidel a fotkami krystalů, když jsem poprvé reagoval, myslel jsem, že reaguji na nějaké dítě, které si hraje s jídlem, a vy jste mě ohromil důkladností své odpovědi. Myslím, že jsme na tom podobně s podobnými motivacemi ohledně kokainu. Je to moje oblíbená droga a já jsem hledal další informace na vysoké úrovni. Našel jsem jich spoustu, ale mnoho z nich je nad rámec mých chemických schopností.
Existují tajemství, která zůstávají o této chemikálii skryta, a já doufám, že je odhalím, a přijmu veškerou pomoc, kterou mohu dostat. Neváhejte se podělit o všechny poznatky, které objevíte, a já se s vámi také podělím o ty své. Posledním objevem pod hlavičkou kokainové chemie je pro mě kniha "příručka kokainu" a "příručka pro uživatele kokainu " od Davida Lee. Jsou to starší publikace (78 a 80), ale obsahují několik poznatků, o kterých jsem dosud nevěděl. Jsou k dispozici ke stažení zdarma na více místech. Pokud jste je ještě nečetli, měli byste. Pokud je nenajdete snadno, mohu vám dát odkaz na stránky ke stažení ve formátu pdf. Pokoušel jsem se jeden nahrát, ale vzdal jsem to poté, co se to třikrát nepodařilo.
Četl jsem, že nažloutlé zbarvení není pozitivní reakcí na Ehrlicha a také je poměrně běžné. Já osobně v tom zelenou barvu nevidím. Možná zelenožluté, což není concusmm×.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Páni, děkuji za přátelskou a uctivou odpověď. Jsem si jistý, že najdeme lepší způsoby čištění. Byla rekrystalizace vody, kterou jste myslel slovy "Mohu vám dát schéma, které skutečně nezanechá prakticky žádné stopy po adulterantu, " ? Pokud se podívám do svého zápisníku, zkoušel jsem to již 6krát, nikdy s úspěchem :( Co jsem dělal:
-Naplnil jsem 2 ml vody do zkumavky se šroubovacím víčkem.
-zavřete šroubovací víčko a vložte do ledové vody.
-mezitím rozdrtit 1g materiálu
-Vezměte zkumavku, otevřete ji a dejte do ní prášek. (Možná jsem byl příliš pomalý a 2 ml vody měly opět pokojovou teplotu).
-zavřete zkumavku a protřepejte -> velmi málo se nerozpustí.
-vylijte ze zkumavky opřenou o skleněný stojan, abyste zabránili odkapávání a nerozpuštěný materiál přidrželi zpět.
-použil jsem k tomu skleněnou řezací lištu z tvrzeného skla.
-položil jsem desku na topnou podložku pro terárium (nikdy nepřekročí 35 °C) + použil jsem přenosný ventilátor, aby se voda lépe odpařovala.
..... Trvalo to celou věčnost, protože konzistence byla jako javorový sirup... desku jsem zkosil, abych získal větší plochu pro ohřev a ventilátor, ale i tak bylo odpařování ve srovnání s etanolem velmi pomalé. Jakmile to přestalo být tekuté na mé desce, dal jsem ji na chladné místo blízko oken, takže by vítr mohl pomoci krystalizaci. A víte co? Všechny ty podivné krystalky jsou stále tady... + už nemají žádný dobrý účinek. Voda a teplota musí hydrolizovat rozumnou molekulu... Příště dám kokain také už do zkumavky v chladném prostoru, přidám jen studenou vodu, krátce protřepu a hodím do porcelánového buchnerova trychtýře s vakuem (stále si nejsem jistý, jestli vakuum skutečně může urychlit hydrolýzu,). Abych odpověděl na vaši otázku: Víte, že při tomto vědeckém výzkumu kontrolujete ph? Ano prostřednictvím dobře kalibrovaného digitálního ph metru a normálního testovacího proužku. Upravujete ph vody, abyste tomu předešel?
Třeba tady: https: //drugs-forum.com/data/attach..._stability_of_cocaine_in_aqueous_solution.pdf
pro skladování při pokojové teplotě se doporučuje hodnota ph 5.
Také samozřejmě znám knihy od Davida Leeho, to byl také můj výchozí bod, ale teď trochu outdatet....
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Můžete vysvětlit, jak funguje součinnost ? Najdu zdroje, které uvádějí, že v 2,7 - 3,2 ml ethanolu se rozpustí jeden gram. Pokud to zkusím s až 4 ml na 1 g. Zbytky ve filtru jsou stále pozitivní v testu s Morrisovým činidlem. Moje teorie je, že je tam přimíchaný nějaký cukr. Cukr se může rozpustit ve vodě a vytvoří sliz, který může rozpustit více kokainu? Jsem si jistý, že jsem to už viděl u chloroformu. Když jsem zkoušel krystalizaci chlorformu bez promývání acetonem, všechno se rozpustilo. Ale pokud byl prášek správně promyt acetonem, mohu odfiltrovat řezy chloroformem, protože se vše nerozpustilo. Myslím, že mým nepřítelem je emulgátor, který pomáhá, aby se různé sloučeniny rovnoměrně promíchaly.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Když jste řekli, že je to lepkavé po koupeli. Věděl jsem, že mluvíme o cukru. Pravděpodobně o manitolu , je to cukerný alkohol, takže se rozpouští v ethanolu methanolu a vodě. Jednou jsem omylem použil NE studenou vodu a změnilo se to na hnědé lepidlo a po 20 extrakcích jsem úspěšně přišel o všechen kokain. Ne, to dekantování, to dělám většinou přesně 1× a když z toho něco hodnotného vytáhnu, tak udělám celý pytlík, ale 4/5× z toho nic nedostanu. Vařící horký isopropyl mi většinou udělá docela slušnou extrakci. Dám to do Buchnera, vyliju na to horký iso, 5 vteřin s tím vířím a zmáčknu vypínač. Pak stříknu pár ml vroucího horkého izopropylu, abych odsál zbytky čehokoli v Buchneru.
Když vezmeš tu ledovou vodu a neutralizuješ ji nějakým sb, můžeš vybrat kamínky a eliminoval jsi většinu, pokud ten cukr zůstane rozpuštěný ve vodě, pak ho rozdrtíš, znovu uvaříš v nové vodě a troše báze a sebereš ho podruhé. Věděli jste, že c.hcl je tak polární, že ve vodě se 7 ph disociuje 50%, použití ph metru je důležité, protože pokud vaše ph odpovídá vašemu pka, pak je technicky 50% sjednoceno a hrozí vám ztráta 1/2 sraček. Ujistěte se, že jste zkontrolovali, že vaše ph je alespoň 2 za pka, ale kokain je také křehký a snadno se rozkládá. Extrakce kyselinou, ph<6,6, když se to snažíš vyčistit, než oddělíš polární/nepolární, zkontroluj ph a uprav ho, protože pokud je 7, ztrácíš produkt. Viděl jsem několik dokumentů, které se zabývaly přítomností levamisolu. Existují 2 podobné dokumenty ( druhý je podle mého názoru podvrh a krádež duševního vlastnictví). V obou pracích jsou vzorky směsi kokainu a levamisolu o síle 3 a v obou pracích se úspěšně odstraňuje levimisol pomocí neutralizace a čištění hexanem a následně opětovnou protonizací pomocí plynu hcl. V prvním článku, který jsem četl, se sice uváděla rekonjugace Lewisovou kyselinou a 3x promytí hexanem jako nejlepší způsob, který vyčistil veškerý levamizol během pouhých 2 promytí, ale pokud si článek přečtete, druhá metoda také odstranila veškerý levamizol, ale trvalo to 3 promytí. Jednalo se o chloroform na hcl ve vodě. Kokain hcl se rozpustil ve vodě, třikrát se protřepal s chloroformem a pak se odpařil ve vakuu. Jak jistě víte, levamizol je zlatý standard těžko odstranitelných .
Neviděl jsem žádný důkaz, který by naznačoval, že průběžné ( nebo silné, když na to přijde) vakuum má na kokain nějaký škodlivý účinek. Což mě přivádí k něčemu, o čem jsem nikdy neslyšel a co jsem nikdy neviděl vyzkoušené. Odstřeďování. Právě jsem lovil fyzikální vlastnosti manitolu a kokainu hcl a všiml jsem si několika zajímavých skutečností. Kokain hcl má mol. Wt. 2× větší než manitol. Zároveň má mannatol polární povrch 2x větší než kokain hcl ( více než, (120A vs. 55A), což z něj dělá úžasného kandidáta na centrifugaci. Jsou to padáky a torpéda. Také 120 angstromů by se dalo odfiltrovat pomocí celulózového disku a měli byste být schopni najít vhodnou velikost více než 55 a méně než 120
 
Last edited:

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Jelikož vlastním odstředivku (nebo si ji postavím ze starého motoru dronu), zkusím to.
Abych se vrátil k aktuálnímu tématu a odpověděl na svou vlastní otázku. Ano, kokain lze reoxidovat za účelem čištění. Viz https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/cocaine/production_en#figure1.

Jen další odkaz pro zájemce. Myslím, že to stojí za přečtení.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
YIKES! To je můj prvotní dojem z toho druhého odkazu. Nic z toho, co se tam píše, nenavrhuji. Mohl bych, ale musel bych to analyzovat s faktickými informacemi a projít si čísla. Můj prvotní dojem je, že je to skvělý způsob, jak přijít o spoustu produktu. Přestal jsem to číst, když jsem se dostal k desáté nepravdivé/zavádějící informaci. Bude to dlouhá cesta, než to všechno vyvrátím citacemi.
 
Top