Mohu bezpečně používat vakuovou vývěvu s typickými rozpouštědly MDMA? (xylen, IPA , HCL, NAOH , atd.)?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
No, dostal jsem novou vývěvu, předtím jsem používal malou ruční vývěvu, a upřímně řečeno byla dost dobrá , takže... když má motor atd, můžu ji používat při vakuových destilacích bez rizika?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
V závislosti na materiálu částí vývěvy, které přicházejí do styku s rozpouštědlem, by měla být připojena studená past, aby se kondenzovaly páry, které vznikají při vakuu. Tím se také zabrání šíření par rozpouštědla v místnosti.


Měli byste také vytvořit možnost regulace podtlaku, ne vždy je potřeba plný sací výkon.
Já jsem to vyřešil pomocí T-kusu v sacím potrubí, do kterého mohu vstřikovat falešný vzduch pro regulaci podtlaku.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx moc kamaráde, to je moc pěkné , na výpary jsem měl extraktor přímo na výstupu ručního čerpadla, ale tato metoda je přesně to, co potřebuji.
Ještě jednou tnx pane.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Takže... snažila jsem se pochopit, jak to spojit... a... nejsem si jistá, haha ...
Mohl byste mi to prosím vysvětlit?

Jakou část mám připojit k vakuovému adaptéru?
 

Attachments

  • xGW4v1JM9S.PNG
    xGW4v1JM9S.PNG
    112.8 KB · Views: 329

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Ok, vše pochopeno, sestava je velmi jednoduchá a logická haha...... jen... s ledovou lázní by mělo stačit, že? není k tomu potřeba kapalný dusík , že?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Používám ledovou/slanou lázeň o teplotě -21 -24 °C, ale vy byste měli použít něco jako dewar , abyste udrželi chlad delší dobu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nejprve připojení k vaší studené pasti, pak nejlépe způsob regulace falešného vzduchu pro nastavení podtlaku a pak k sací straně vývěvy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Dobrý den, nejedná se o studenou past. Jedná se o vakuový adaptér pro vakuovou destilaci.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Záleží na rozpouštědle (například je lepší použít kapalný dusík s diethyletherem), ale obvykle, jak řekl Pennywise, stačí ledová solná lázeň.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Ano, ano, já vím, nahrál jsem, abych ukázal svůj vakuový adaptér, moje studená past je na cestě!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Normální kuchyňská sůl? z jakého důvodu se používá sůl?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
co se týče dewar.... existuje jiná možnost? nestačí jen led/koupelná sůl? jako použít kovovou nádobu přiměřené velikosti?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Čím větší je množství soli, tím nižší je bod tuhnutí (do určité míry; jakmile je soli tolik, že se již nerozpustí, bod tuhnutí se již nesnižuje). Oceánská voda obsahuje asi 3,5 % soli; mořská voda mrzne při teplotě asi 28 °F (-2 °C). Roztok 10 % soli zamrzá při teplotě asi -6 °C (20 °F) a roztok 20 % soli zamrzá při teplotě -16 °C (2 °F).
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pokud máte možnost vždy přidat nebo vyměnit led/sůl, je to možné i bez izolované nádoby. V závislosti na tom, jak dlouho máte čerpadlo v provozu, se chladicí solanka zahřívá a sifon se stává neúčinným.
Odkalovací nádoba udržuje směs soli/ledu dlouho chladnou.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Takže bych šel na totální nasycení? jako solanka? nebo že by bylo nutné, pokud by bylo možné zmrazit při nižší teplotě než -16? s kapalným dusíkem atd? pro jednoduchou vodní/ledovou lázeň , protože jsem viděl, že se řídí poměrem, jaké % soli byste mi doporučili?

Nemám dewar, ale termo nádoba by šla? (nevím, jestli se termo nádoba správně jmenuje anglicky? (ta, která se používá k udržování chladu/tepla v potravinách/chlazení atd.)
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Mohlo by něco takového fungovat? (to je typicall dostat potraviny/kuchyni atd. do dobré teploty) zde se jmenuje termo nebo termo
 

Attachments

  • uGnkNzsETc.jpg
    uGnkNzsETc.jpg
    18.7 KB · Views: 297

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Solanku jsem přesytil solí, takže u mě je na dně stále sůl, která se nerozpustila, nad ní je vždy silná měkká vrstva ledu, jako sněhová břečka a podle teploměru -21-23 °C zima. S acetonem bych to mohl zkusit ještě hlouběji, ale to mi stačí. Solanku používám i na chlazení baňky při exotermické redukci, používám stále stejnou solanku.
Pokud potřebujete jít ještě níž, zjistěte si, jak je to s dodávkami suchého ledu ve vaší oblasti, suchý led lze pravděpodobně použít až na 48 h a také ho dodávat podle plánu.

Ano, můžete, pokud je dostatečně velký, dewar je stejný jen dvakrát a více izolovaný v průmyslovém standardu, mám jeden levný v second handu onlinestore ve správné velikosti pro můj past.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tnx hodně, zajímavé informace!!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Takže... to zní teď jediné, co si myslím, že potřebuji, je změřit teplotu a získat noore logiku pro mě, jen jsem přemýšlel o tom, jak těžké by bylo získat ledové kameny ze solanky, ale pokud říkáte, že stačí změřit teplotu. a získat pro konzistenci sněhu, udělám to správně.

co se týče suchého ledu, přemýšlel jsem o něm , uvnitř mé domácí dewarové baňky by mohl vyřešit celý tento problém. udělám teď rešerši, jestli ho seženu.

Co se týče suchého ledu, není problém s výpary apod. je to tak? prostě sublimuje bez jakéhokoli rizika, že?

Pokud jde o plynná rozpouštědla, která chci "odstranit", budou to IPA, xylen, DCM ... a HCL / NAOH z alkalických/kyselých kroků.....
ty by se daly "eliminovat" snadno?
 
Top