Může mi prosím někdo vysvětlit syntézy DMT z tryptaminu?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mám na cestě nějaký tryptamin s cílem syntetizovat pár věcí pro sebe.
Předpokládám, že první na řadě je DMT - teď už vím, jaký je postup, ale může mi někdo vysvětlit, co se děje v jednotlivých krocích? Tak to plně pochopím.
Vím, že použití 37% formaldehydu je běžné, stejně jako absolutní metanol, stejně jako reduktor - teď jsem zmatený, co použít? Provádějí všechny stejnou věc? Borohydrid sodný vs STAB vs SCABH, co je nejlepší použít a proč?
Díky lidi
 

Wiley Smith

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ano, věda, která za tím stojí, je velmi snadno pochopitelná, ale kroky jsou více matoucí, znám vědu, ale ne přesné kroky, zde je věda.
Tryptamin chemická látka, která se nachází v živočichách a rostlinách, má velmi podobnou chemickou strukturu jako N,N-dimethyltryptamin, jen místo methylových skupin připojených k dusíku jsou to atomy vodíku. K přeměně tryptaminu na jeho dimethylovou variantu je třeba provést proces zvaný methylace (myslím, že to je ten název), při kterém se základní atomy vodíku přemění na methylové skupiny, v případě tohoto scénáře se jedná o přeměnu atomů vodíku v polohách Rn1 a Rn2 na methylové skupiny pomocí methylačního činidla, například formaldehydu, formaldehyd přemění atomy vodíku na methylové skupiny a způsobí přeměnu základního tryptaminu na jeho magickou variantu, DMT. (Pokud se v něčem z toho mýlím, opravte mě.)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Abych byl spravedlivý, postup už znám a jsem téměř u cíle - z finálního rex z heptanu jsem získal několik krystalů, ale olej vytvořený v předposledním kroku (pokud používáte NaBH4) je SUPER TĚŽKÝ na to, abyste z něj provedli úspěšný rex.

Syntetiku, kterou se řídím, jsem našel na Redditu, ale mám potvrzeno od ostatních, že má fungovat - jen jsem trochu zmatený, proč se mi olej v poslední fázi nechce rexovat z vařícího heptanu.

Také si nejsem úplně jistý, jestli mám provést srážení zmrazením zmíněného heptanu, abych se dostal k DMT, nebo jestli mám heptan odpařit. Předpokládám, že to druhé - proto ta zmínka o potřebě vakuové komory (nepříjemně), protože stojí ještě víc peněz lol

Tohle se stalo syntézou, kterou asi budu zkoušet znovu a znovu, dokud na to nepřijdu, když mám tolik tryptaminu.
Mám v úmyslu začít jednodušeji tím, že si seženu nějaký aldehyd a provedu na něm Henryho reakci, pak na něm provedu reduktivní aminaci, abych získal meskalin a jeden z TMA, ale pomalu si na to šetřím nitrometan a nitroetan, než nakoupím spoustu příslušného aldehydu.
Je to docela šílené, kolik jsem se toho naučil od té doby, co jsem napsal tento příspěvek, abych byl spravedlivý!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
To vše mi mimochodem znělo správně, nechtěl jsem, aby to vyznělo arogantně. To byla opravdu dobrá odpověď... já jsem to tak nějak omylem zametl pod koberec čistě proto, že jsem tak blízko provedení RXN, že si jen nejsem jistý, jestli jsem nepřidal redukční činidlo příliš brzy - myslím, že jste to mimochodem zapomněl zmínit, nicméně formaldehyd jste uvedl správně a tady jsem zmatený - působí NaBH4 jako katalyzátor a také je to stále redukční aminace - vzhledem k tomu, že tryptamin je již amin....V tom jsem byl zmatený, když jsem psal příspěvek, a od té doby jsem si to nevyjasnil.
Proto mi přijde reduktivní aminace některých aldehydů pochopitelnější - normálními amfetaminy jsem se nezabýval, ale psychedelickými určitě ano a je to srozumitelnější.
 
Top