Katalytická hydrogenace nitrometanu dává?

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pokud by někdo redukoval nitrometan katalytickou hydrogenací, byl by výtěžek podobný výtěžku al/hg? Jako že by 20 ml této látky stačilo na zpracování 25 gramů ketonu?

Vznikne ekvimolární množství?

Když už jsem u toho, kolikrát lze obecně použít palliduim na uhlíku? Snažím se postoupit od rtuťnatých solí, zkoušel jsem NaBh4 nelíbily se mi výtěžky... díky!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Například 25 g nitrometanu pro 25 g MDP2P. Bude se jednat o trojnásobný přebytek. Možná postačí pro redukci Al/Hg. Ekvimolární poměr pro tuto reakci nestačí. Pokud chcete zkusit katalytickou hydrogenaci, máte přístup k plynnému vodíku a koupíte katalyzátory?
 
Last edited by a moderator:

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ano, mám přístup k palliduimu na 10% uhlíku, za méně než 15 dolarů za gram. Jsem si jistý, že vodík seženu v místním obchodě s benzínem!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Mám podobné otázky, ale pro MDMA, podařilo se vám něco vymyslet?
Myslíte, že by bylo lepší použít adamsův katalyzátor nebo Pd/C? Fungovalo by to v jednom kroku pro MDP2P + nitrometan?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ano, mělo by to fungovat
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Na jakém poměru?
Také jsem četl, že katalytická hydrogenace nitrometanu dává nízké výtěžky... To by mě zajímalo, protože nitrometan sehnat umím, ale methylamin ne... takže by to bylo výborné...
Můžete se podělit o nějaké poznatky?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Psáno v osobních zprávách. Nitrometan pro syntézu v jednom hrnci není příliš vhodný pro katalytickou hydrogenaci.
 
Top