Měnící se politika v oblasti konopí

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
254
Reaction score
278
Points
63
MRkAVG8xIe


Léčba poruch způsobených užíváním opioidů musí zohledňovat měnící se politiku v oblasti konopí, aby se maximalizovaly možnosti lidí na zotavení.

Spojené státy zažívají závažnou epidemii předávkování, která byla původně způsobena zneužíváním léků proti bolesti a poté si vyžádala životy mnoha lidí kvůli heroinu a syntetickému opioidu fentanylu.


Podle údajů
Centra pro kontrolu a prevenci nemocí
bylo v loňském roce hlášeno více než 81 000 úmrtí v důsledku předávkování opioidy.
Igw0ofJ1v8

Miliony Američanů trpí poruchou způsobenou užíváním opioidů, avšak od roku 2021 se čtyřem z pěti z nich nedostávalo potřebné léčby. To vysvětluje zásadní potřebu rozšířit přístup k medikamentózní léčbě, která by lidem pomohla se zotavit.

Jednou z hlavních překážek účinné léčby je omezení užívání konopí pro potenciální pacienty. V současné době mnoho programů pomáhajících lidem s poruchou způsobenou užíváním opioidů vyžaduje, aby se účastníci zdrželi užívání konopí, aby mohli být léčeni. Tento přístup poukazuje na závažnou chybu v oblasti medicíny závislostí: náš konzervativní postoj ke konopí často vede k vyloučení lidí z programů, které jim mohou pomoci.

2ZYtcJ1fon

Zanedbali jsme výzkum potenciálu kanabinoidů, aniž bychom si všimli, že některé z nich mohou mít terapeutický přínos. Taková krátkozraká politika připravila tisíce lidí o pomoc, kterou potřebují, a přehlíží potenciál konopí pro veřejné zdraví.

Abychom mohli účinně řešit opiátovou krizi, musíme přehodnotit svůj postoj ke konopí a vyvinout inkluzivnější a účinnější léčbu a pečlivě analyzovat rizika a přínosy.


Za posledních deset let se postoj ke konopí ve Spojených státech výrazně změnil v souvislosti s eskalací opioidové krize.
Konopí se stalo čtvrtou nejoblíbenější psychoaktivní látkou na světě po alkoholu, kofeinu a tabáku a obsahuje více než 550 různých složek, z nichž nejznámější jsou delta-9-tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD).

Léčebné užívání konopí dosud legalizovalo38 států a Washington, D. C., a některé státy dokonce uznaly poruchy způsobené užíváním opioidů jako důvod pro léčebné užívání, i když spolehlivých údajů je stále málo.

SIXYZArREk

Bidenova administrativa nedávno navrhla překlasifikovat konopí na federální úrovni na méně škodlivou látku, což by fakticky legalizovalo jeho užívání pro lékařské účely v celé zemi. Tato reklasifikace může představovat významnou změnu ve federální politice, ale nová úprava je v rozporu s tradičními přístupy k léčbě poruch souvisejících s opioidy.
.

Ve Spojených státech je metadon, který je životně důležitým lékem na poruchy způsobené užíváním opioidů, vydáván prostřednictvím federálně regulovaných programů, které této závislosti předchází. Tyto specializované kliniky poskytují denní dávky metadonu a také poradenství a další podporu.

Mnohé z nich však mají přísná pravidla abstinence, která odmítají léčbu osobám, u nichž se zjistí, že mají konopí nebo jeho složky. Tento zákaz vychází z předpokladu, že konopí může narušit proces zotavení.

qrxogu7e6o-jpg.49913


S rostoucí legalizací konopí a měnícím se veřejným míněním je zřejmé, že tradiční politiky abstinence se stále více vzdalují rostoucímu přijetí konopí ve společnosti. Vznik konceptu "California Sober", v němž se lidé vzdávají alkoholu a jiných drog, ale pokračují v užívání konopí, tento nesoulad ještě více zdůrazňuje.

Abstinenční politika vychází z názoru, že užívání konopí může negativně ovlivnit léčbu poruchy způsobené užíváním opiátů. Nové důkazy, včetně výsledků nedávných systematických přehledů a
metaanalýzy provedené v lednu, však tento názor vyvracejí.

Nedávná studie, která zahrnuje údaje za 4-15 měsíců sledování, nezjistila žádnou významnou souvislost mezi užíváním konopí a relapsem k neléčebnému užívání opioidů u osob v léčbě. Tato zjištění si vynucují přehodnocení role konopí a jeho kanabinoidů v procesu zotavování a také přehodnocení toho, jak politiky týkající se užívání konopí ovlivňují přístup k léčbě a její udržení.

AvenYj0Uzp


Některé mechanistické studie naznačují, že konopí a jeho složky mohou mít pozitivní účinky při terapii poruch způsobených užíváním opioidů. Například absence některých studií naznačuje, že THC může snížit potřebu opioidů při léčbě bolesti a
CBD může pomoci snížit chování při vyhledávání drog a touhu ponich vyvolanou vnějšími podněty.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9117273/
K potvrzení těchto zjištění je však zapotřebí dalšího výzkumu.
Než bude možné jakoukoli složku konopí považovat za schválenou léčbu poruchy způsobené užíváním opioidů, musí být překonány velmi působivé kroky.

SAzFYBbcVo

Aby lék získal schválení úřadu FDA, musí projít přísným zlatým standardem hodnocení: randomizovanými, dvojitě zaslepenými, placebem kontrolovanými klinickými studiemi na lidech. v takových studiích jsou účastníci náhodně rozděleni do skupin, kde někteří dostávají studovaný lék a jiní placebo. Agentura obvykle vyžaduje minimálně dvě dobře navržené studie zahrnující více než 200 osob, než může zahájit proces schvalování nového léku. doposud pouze malý počet studií konkrétně hodnotil účinnost a bezpečnost kanabinoidů při léčbě poruch způsobených užíváním opioidů.

Agentura obvykle vyžaduje minimálně dvě dobře navržené studie zahrnující více než 200 osob, než může zahájit proces schvalování nového léku.

Dosud pouze malý počet studií konkrétně hodnotil účinnost a bezpečnost kanabinoidů při léčbě poruchy způsobené užíváním opioidů. Proto dokud nebudou tato zjištění potvrzena ve větších studiích, je třeba k myšlence využití kanabinoidů k léčbě tohoto problému přistupovat opatrně a spoléhat se na již vyzkoušené a schválené způsoby léčby.

MbmQaHTfjN


Zotavení z poruchy způsobené užíváním opioidů je složitý proces. Pro některé lidi může být ideálním řešením úplná abstinence, ale pro mnoho lidí v počátečních fázích zotavování je to někdy nereálný cíl.

Strategie snižování škod, které se zaměřují na minimalizaci rizik, poskytují soucitnější a praktičtější přístup. Politická rozhodnutí, která okamžitě vylučují lidi z léčebných programů kvůli jejich opakovanému užívání konopí, neberou v úvahu složitost zotavování. Taková opatření navíc mohou neúmyslně tlačit lidi k návratu k nebezpečným nelegálním opioidům, jako je fentanyl a jeho deriváty.

Mnohé studie ukazují, že je třeba změnit politiku. Současné důkazy zpochybňují vhodnost politiky nulové tolerance, která odmítá možnost léčby poruch způsobených užíváním opioidů v závislosti na užívání konopí. Přístup k životně důležitým lékům však zůstává pro proces zotavení zásadní.

XUgk4BtR5v


Zdůrazňujeme, že nevyzýváme k užívání konopí při zotavování ze závislosti na opioidech. Místo toho zdůrazňujeme potřebu pečlivého a individualizovaného posouzení role konopí v léčbě.

Poskytovatelé zdravotní péče by měli monitorovat užívání návykových látek a upřímně s pacienty diskutovat o vlivu konopí na jejich zotavení, včetně vlivu na bolest, odvykání a touhu užívat jiné látky z jiných než lékařských důvodů.

Složitý vztah mezi konopím a zotavením ze závislosti na opioidech je třeba prozkoumat. Budoucí výzkum by se měl zaměřit na bezpečnost a účinnost konopí a jeho složek při léčbě příznaků závislosti na opioidech a také na to, jak různé produkty z konopí a způsoby konzumace ovlivňují výsledky léčby. Takový výzkum v kombinaci se smysluplnými klinickými rozhovory může vést k individualizovanějším a účinnějším metodám péče.
 

Attachments

  • qrxOGu7E6o.jpg
    qrxOGu7E6o.jpg
    401 KB · Views: 9

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Jedná se o velmi zajímavý a dobře napsaný článek. Děkuji za tyto informace. Užívám opioidy více než 25 let a právě válka léků na předpis mě asi před rokem přivedla k užívání Heroinu, předtím jsem vždy užíval pouze léky na předpis, jako je oxy a jiné silnější léky. Jistě, když jsem byl mladší, zkoušel jsem Heroin, ale nelíbilo se mi to, protože to nebylo vždy stejné jako léky. U léků na předpis pokaždé víte, co dostanete. Suboxon jsem bral jednou 4 roky a upřímně řečeno, zhoršilo se mi to. Způsobilo mi to docela dost dalších problémů, o které se nebudu dělit, ale každý reaguje na léky jinak, a pokud jde o suboxon, nevěřím, že existuje dostatek dlouhodobých studií, které by prokázaly, že je dlouhodobě bezpečnější jako léčebný lék, protože někteří lidé potřebují dlouhodobě, přesto to používají jako výmluvu pro konopí, přesto víme o konopí mnohem víc než o drogách, jako je buprenorfin, jen ne v nějaké oficiální funkci prostřednictvím oficiálních schválených kanálů.

Zajímavý příklad; samotný buprenorfin může být účinný při bolesti, ale také se váže na mu receptor a v důsledku toho snižuje schopnost léků, jako je oxy, působit při léčbě bolesti. Přítel s rakovinou, který užívá krátkodobě a dlouhodobě působící oxy na bolest, měl doktora, který se rozhodl vyzkoušet buprenorfin jako dlouhodobě působící s krátkodobě působícím, aby nahradil dlouhodobě působící oxy, a to způsobilo tomuto jedinci mnoho bolesti a nepohodlí po dobu více než 2 měsíců, dokud jsem se o tom nedozvěděl a nevysvětlil jim, proč mají větší bolesti. Jejich lékař o tom zřejmě nevěděl a lékárník, který jim léky plní, jim nic neřekl. Lékaři nejsou vyškoleni ve farmakologii tak, jak by měli být, pouze lékárníci. Říkám to proto, že konopí této osobě v tomto období hodně pomohlo. Také jsem bral metadon, na vlastní předpis, takže ne z kliniky, ale dělal jsem to stejně jako klinickou dávku a 14 měsíců se mi dařilo velmi dobře, pak můj dodavatel zemřel, měl tablety pro svůj dlouhodobě působící lék, spolu s jeho oxy pro krátkodobé. Je velký tlak na nahrazení tradičních opioidů buprenorfinem pro léčbu bolesti a ne jen pro medikamentózní léčbu, a i když na svých malých tabulkách říkají, že je to docela silné samo o sobě na bolest, po užívání samotného buprenorfinu bez naloxonu na bolest to tak pro mě nebylo. Na bolest sice funguje, ale nebyl tak dobrý, jako jsou v mém případě tradiční opioidy. Užívám na bolest a kvůli závislosti, ale nejsem uživatel nod out, jsem udržovací uživatel, funguji ve společnosti.

Myslím, že konopí by mělo být a pravděpodobně nakonec bude nějakým způsobem používáno při poruchách způsobených užíváním opiátů, ale nebude to pro každého, stejně jako jiné metody nefungují pro každého. Zdá se, že jedním z největších problémů je nedostatek indiviualizované péče, neexistuje žádná univerzální léčba OUD, protože opiáty na nás všechny nepůsobí stejně. Zdá se, že doktoři i politici, kteří mají v dnešní době větší zodpovědnost za léky, které nám předepisují, než naši doktoři, to zřejmě nevědí, a ty, kteří to vědí, peníze nutí dívat se jinam, pokud jim to samozřejmě není jedno, což je vzácné. Lidem, kteří se spoléhají na Dr. a kliniky, je třeba umožnit přístup k dobrým a PRAVDIVÝM informacím, a pouze informace, které jim jsou sdělovány a které obvykle pocházejí z míst, jako je FDA, jsou mimo jiné téměř vždy jednostranné, nebo alespoň natolik, že druhá strana bude nucena mlčet, a těch, kteří nejsou, je tak málo, že jsou dnes prostě nazýváni blázny. Konopí a jeho politika se v průběhu let nijak neliší, a i když se věci mění, je to tak zamotané a chybí tolik dobrých a poctivých informací, stejně jako je tomu v politice, že si lidé vyberou jen to, co považují za správné na základě konkrétního způsobu myšlení a strany, kterou si vyberou.
Vyrábím konopné žvýkačky pro svého přítele s rakovinou, kterým to nesmírně pomáhá, a to natolik, že někdy berou méně léků proti bolesti, protože jim to dobře pomáhá. V mém případě konopí na bolest nezabírá a určitě mi nepomáhá s mým OUD. Kdybych si mohl nechat předepsat metadonové tablety na OUD stejně jako můj starý, nyní již zesnulý přítel na bolest, mohl bych se nejen zbavit háčku, ale zároveň bych byl schopen léčit svou bolest. Chodit denně na kliniku není něco, co by každý měl možnost udělat, stejně jako v mém případě, takže jako jednotlivec pokračuji a dělám, co musím, protože zavedený systém mě zklamal a stejně jako on jistě zklame i mnoho dalších lidí, jako jsem já. Proto potřebujeme místa jako BB jako fórum a trh spolu se všemi ostatními informacemi, jako jsou odborníci, kteří píší tyto články, a ti, kteří jsou ochotni pomáhat ostatním se strategiemi snižování škod a možností získat určité věci, které mohou v tomto ohledu pomoci.
 
Top