Skladování chemických látek

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
41
Reaction score
16
Points
8
Jak skladujete své chemikálie kluci , pokaždé, když je vložíte do lednice, jak je text v popisu chemického nebo ... Prosím, napište své způsoby ( můj způsob je zakopat je do země a zatím je vše v pořádku ).
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Neukládejte do chladničky, některé kyseliny nebo alkalické prášky mohou reagovat se studeným vzduchem a způsobí, že vás popálí nebo explodují, takže buďte opatrní.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Dobrý den, nejprve se musíte naučit příručku k činidlům (pokud ji máte). Pokud ji nemáte, podívejte se na google na chemické vlastnosti a doporučení pro skladování. Většina chemikálií se musí skladovat v uzavřené nádobě bez přístupu vzduchu, aby se zabránilo reakcím s vodou a kyslíkem. Některá činidla mohou konverzovat pod kvantem světla (hn), proto je uchovávejte v tmavém skle nebo na tmavém místě, například ve skříni apod. Můžete také použít činidla, která mají extrémně silný zápach. Uchovávejte je pod digestoří nebo v těsně uzavřené nádobě v této digestoři. Některé kyseliny a zásady poměrně rychle absorbují vodu ze vzduchu a odpařují se. Měli byste je uzavřít, jak jsem již řekl dříve (v uzavřených nádobách) při pokojové teplotě. Používejte lednici na látky, které se mohou rozkládat a to v uzavřených nádobách.

Doufám, že jsem odpověděl na vaše otázky. Pokud chcete vědět něco dalšího, neváhejte se zde zeptat!
 
Top