Chemický idiot žádá o pomoc

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
1. Smíchejte 40 g fenylacetonu, 20 g methylamin hydrochloridu a 200 ml methanolu, přidejte 1 g hydroxidu sodného k neutralizaci na slabou alkalitu a reagujte při 60 stupních po dobu 2 hodin za vzniku meziproduktu iminu.
2. K iminovému meziproduktu přidejte 15 g borohydridu sodného a reagujte při pokojové teplotě po dobu 6 hodin za vzniku amfetaminu.
3. K reakčnímu roztoku přidejte 100 ml vody, oddělte organickou vrstvu a promývání třikrát opakujte. Po každém použití 100 ml vody přidejte odpovídající množství kyseliny chlorovodíkové k neutralizaci na pH 5.
4. Odpařte všechno rozpouštědlo a vodu, přestaňte zahřívat, když je teplota vyšší než 100 stupňů a krystaly se po ochlazení stále nesrážejí. Vynechal jsem nějaké důležité kroky?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Není zde dostatek hydroxidu sodného. Při výrobě plynného methylaminu by měl být roztok methanolu a methylaminu udržován při nízké teplotě, aby se zajistilo, že methanol absorbuje plynný methylamin. V přední části se vytvoří vlhkost. Doporučuje se vlhkost odstranit. Její množství ovlivní výtěžnost. Roztok bude odrážet ztráty methylaminu při pokojové teplotě. Plyn, čímž se vaše reakční směs stane nereaktivní a po plýtvání činidly můžete získat pouze P2P. Po přidání vody byste měli vzít DCM nebo jiná rozpouštědla, abyste z vody extrahovali volnou bázi metamfetaminu, a poté okyselit

Nevím, jestli mám pravdu, nebo ne, ale alespoň tohle jsem se dozvěděl na fóru
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
11,851 gramů hydroxidu sodného k deprotonizaci 20 gramů chloridu methylamonného.
 
Top