Správný způsob testování bodu varu P2P

louisbb888

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, jsem nováček v chemii
Právě jsem poprvé zkusil p2p z bmk sodné syntézy! a dostal jsem 50 ml žlutého oleje plavat v horní vrstvě.
Pak jsem udělal test bodu varu p2p, ale mám s tím problém:
- Žlutý olej se začne vařit při 100C ( myslím, že proto, že voda nebo kyselina zůstala, že není čirá), snažím se snížit teplotu, abych počkal na odpaření kyseliny nebo vody, která zůstala několik minut. Ale stále se vaří a teploměr ukazuje, že teplota stoupá až na 214 a dál už nestoupá! (myslím tím, že žlutý olej vře, i když je teplota 100C -> 214C).
Takže si nejsem jistý, jestli je žlutý olej, který jsem dostal, p2p nebo ne, existuje nějaká jiná metoda, jak to otestovat?
* Udělal jsem jednoduchý test bodu varu vody a její vaření začíná od teploty 95C-102C!
Takže si nejsem jistý, jestli je 100-214C pro můj nejistý p2p.
Prosím, dejte mi nějakou pomoc nebo radu
Díky
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
To je v pořádku.
Nemůže skočit rovnou na 214 °C, protože tam je zbytek vody a možná i další rozpouštědla/nečistoty s nižší teplotou varu.
Vezměte také v úvahu tepelnou kapacitu rtuťové baňky vašeho teploměru.
Z tohoto důvodu při čištění oleje vakuovou destilací vyhoďte první frakci, dokud se teplota neustálí.
Čím účinnější je vaše kolona, tím méně produktu ztratíte a frakce se budou oddělovat ostřeji.
Toho lze také dosáhnout promytím a vysušením produktu před destilací.

Jedinou na tomto fóru povolenou metodou pro testování vašeho P2P je výroba METH.
 
Top