Celní razie v mém domě (Finsko) a získané zkušenosti (AMA)

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Zdravím všechny!

Chtěl jsem se s vámi podělit o příběh o tom, jak se věci mohou zvrtnout. Mně se to stalo jednoho rána, když jsem procházel TOR a web obecně. Najednou někdo zaklepal na dveře a zazvonil. Normálně na takové věci nereaguji, ale tentokrát byl venku můj pes a štěkal, takže jsem se po chvíli rozhodl podívat se přes kamery na dvoře. No, z nějakého důvodu mi vypadl internet a můj nový mobilní telefon se odmítal připojit k Wi-Fi, což by mi umožnilo zkontrolovat, kdo je u dveří. Napadlo mě, že to možná bude někdo, koho jsem čekal, a tak jsem otevřel dveře. No, nebyl to on!

Pak jsme se pustili do honičky na počítače, kterou jsem vyhrál, ale pak nastala krátká chvíle, kdy jsem se musel rozhodnout, jestli těm lidem jde o všechny moje věci, nebo jestli jsou to agenti, kteří mě chtějí zatknout, takže jsem se musel rozhodnout, jestli se budu bránit, nebo ne. Rozhodl jsem se, že ne, když jsem u obou těch chlapů uviděl pistole. Krátce nato se objevilo dalších deset lidí, což bylo v každém případě příliš mnoho. Během několika vteřin mě strhli na zem a nasadili mi pouta. Pak začala domovní prohlídka, která trvala několik hodin. Poté jsem byl převezen do místní policejní věznice, kde jsem zůstal asi 10 dní, než jsem byl převezen do jiné věznice, kde jsem strávil asi 8 týdnů. Po celou tuto dobu jsem neměl žádný kontakt s vnějším světem. Všechny mé počítače a věci byly zabaveny a stále se vyšetřují. Můj telefon Pixel byl do 24 hodin převezen do hlavního města v naději, že bude odblokován, ale dodnes se tak nestalo. Také můj hlavní notebook zůstal po zabavení 8 týdnů odemčený. Zjistil jsem to, protože jediným důkazem, který proti mně někteří lidé měli, byly fotografie, které pořídili mobilním telefonem, když byli v mém domě, a z nich jsem mohl vidět datum a čas atd. Ptal jsem se, proč si při výslechu neudělali pořádné snímky obrazovky, a dostalo se mi odpovědi typu: "Jaký je v tom rozdíl, jak byly snímky pořízeny?" Odpověděl jsem, že jsem viděl, že jsou z mého počítače, a datum a čas byl v době, kdy k němu ještě měli přístup. Poté mi byly snímky odebrány a myslím, že jsem agenta pověřeného výslechem nějak rozrušil. On nebo ona měli velmi špatnou náladu. Byla to ostuda.

Nemohu o tom případu mluvit příliš podrobně, protože proti mně stále probíhá aktivní vyšetřování, které zahrnuje i neustálé sledování, včetně monitorování mé internetové aktivity a všeho dalšího, co si dokážete představit. Ti agenti jsou dobří, to vám můžu říct, ale jsou to také jen lidé a mají omezené zdroje.

Některé klíčové prostředky, které bych mohl zmínit, jsou Thinkpad, Veracrypt, Google Pixel, GrapheneOS a QubesOS. Pokud vás neudělají neprůstřelnými, neusnadní vám práci ani na druhé straně. A na kterékoli straně hry je vše o zdrojích. Pokud si dostatečně dobře schováte zadek nebo alespoň dostatečně zašifrujete své věci, je velká šance, že případ proti vám bude odložen kvůli nedostatku zdrojů na pokračování vyšetřování. I když bych na to nespoléhal, haha.

Ve vězení proti mně použili docela dost psychologické manipulace, ale jakmile jsem na to přišel, bylo to tak nějak zbytečné. Ne-li vtipné. Ještě dodám jednu věc: vždycky si hned na začátku sežeňte právníka. Já jsem z důvodů, které zde nemohu prozradit, neměl od začátku k dispozici žádného pořádného. Musel jsem s ním jednat asi měsíc, než se mi podařilo sehnat jiného, který mi skutečně pomohl. Předtím jsem si svá práva musel vyčíst z knih, které napsali jiní lidé v podobné situaci.

To už je docela dost slov. Zkrátka a dobře, jsem ochotná odpovědět na všechny otázky ohledně toho, jak se věci vyvíjely.

Mír a dbejte na svůj OPSEC <3
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Děkujeme vám za váš příběh!
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Žádný problém! Pokud existuje byť jen malá šance, že někomu v podobné situaci pomohu, stojí to za to. Dříve mi tyto agentury nijak zvlášť nevadily, ale po tom, jak se mi dostalo zacházení, jsem připraven jim házet klacky pod nohy při každé příležitosti.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Jaká psychologická manipulace na vás byla použita?
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Bylo na mě vyzkoušeno mnoho různých typů mindráků. Jako třeba, že když se nepřiznám, tak všechno poseru, například své pracovní místo, právo vídat se se synem a také zničím život i svým příbuzným. Také prováděli spoustu nezákonných výslechů bez přítomnosti mého právníka v cele. Ty pozdější jsou určitě nezákonné.
 

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Jak se k vám dostaly? Bylo to jen proto, že jste používali prohlížeč Tor a vaše internetová společnost to nahlásila? Bylo by zajímavé to vědět, protože chci přijmout opatření, abych se podobným problémům vyhnul.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Jen jsem vás chtěl informovat o některých způsobech, kterými vás monitorují. Grafiku Nvidia lze přepnout do režimu, kdy takt shaderů přenáší obraz až na vzdálenost 50 metrů. Použili to na mě.

Frekvence byla 250 MHz pro ty, které to zajímá. Obvykle zajišťují blízkou budovu. Aplikace jako discord a steam mají zabudovaná zadní vrátka pro sledování obrazovky, takže se jim vyhněte.

Použijí falešnou mobilní věž stinger, aby zachytili hovory a snížili šifrování všech normálních hovorů a odposlouchávali.

Použijí nástěnné kontaktní mikrofony a budou vás odposlouchávat, pokud se jim nepodaří získat přístup k instalaci mikrofonu ve vašem bytě.

Tajné kamery.. Jsou nyní viditelné jako špička optického kabelu a je velmi těžké je najít.

Považujte veškerý svůj hardware za kompromitovaný, pokud se někdy vrátí.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Nejprve děkuji za vaše rady. To byl hlavní důvod, proč jsem se podělil o své vlastní experimenty, aby možná někdo v podobné situaci mohl využít dříve získaných zkušeností a v lepším případě ani nezvat federály k sobě domů.

To s těmi nVidia GPU je děsivé a vlastně jsem před pár dny při procházení SDR věcí četl, že lidé úspěšně získávají obraz z bezpečnostních kamer, počítačů atd. dokonce pomocí RTL-SDR přes nechtěné rádiové vyzařování a nejsem si jistý, jestli se mi líbí realita, ve které žijeme.

Ohledně mikrofonů narazil na tento článek, který je doufám dobře zpracovaný troll a ne realita:


Bylo by hezké vidět TOP 100 metod sledování používaných podle agentur/zemí/čehokoli.


Pokud někoho zajímají výše uvedené věci RTL-SDR, zde je odkaz na blog RTL-SDR, kde je také nástroj pro Tempest:

 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Jo a nepoužívejte bezdrátové připojení, na které se bez problémů dostanou, provádějte útoky MITM, podívejte se na svůj shit pomocí wiresharku atd.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
A 1 poslední připomínka na závěr. Jediný způsob, jak v dnešní době ztratit ocas, je na několikapatrovém parkovišti nebo v metru, protože mají domácí špionážní satelitní program, který použijí k vašemu sledování. Myslíte si, že tvůrce FGC 9 byl nalezen špatnými nákupy? S největší pravděpodobností ho sledovali od chvíle, kdy se setkal s tvůrci dokumentu, a jen ho sledovali, jak jde domů.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Začínám věřit, že moje budoucnost je, když jde o to, abych mohl používat zařízení, která chci udržet v soukromí, a abych mohl zachovat anonymitu, je vyhrazené zařízení předtím uložené a řádně otočené. Některá zařízení můžete dokonce věnovat na charitu, ať už je to cokoli, takže pokud a když to vyvolá otázky, může to brzy začít žít novým životem a také dát protivníkům něco, co je na pár okamžiků podrbe na hlavě.
 
Top