DCM nebo toluen pro 4 mmc

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Chtěl bych vědět, zda je možné Toluen z Amazonu, který je dodáván v 25L galonu, je 1. bezpečný k objednání ?
A 2. Je možné jej použít k extrakci místo DCM?

Pokud ne, je možné si DCM vyrobit sám jako noob?
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Úplně ano, v době, kdy jsem ho syntetizoval, jsem do dcm dával trochu xylenu, aby byl jeho bod varu o něco vyšší, s úspěšným výtěžkem 70-80 % pokaždé.

Doporučoval bych vám získat nějaký triethylamin pro kyselý screwenger a jako jediné rozpouštědlo použít toluen, nepřehřívat ho jen ...
 
View previous replies…

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx
Takže moje složky budou následující:

2B4M - 100 g
DCM - 300 ml (toluen)
40% aq roztok methylaminu - 200 ml
Kyselina chlorovodíková - 50 ml
Suchý aceton - 200 ml

Chápu to správně?

Takže budu muset koupit 2b4m a methylamin zde.
Ostatní věci seženu legálně.

Už se těším, až začnu se syntézou!
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Máte pravdu, triethylamin dobře zvyšuje výtěžek, důležité je nebrat v plném množství, nejlépe je brát methylamin 4 mol na mol 2b4m, toluen a podobné látky jsou optimální rozpouštědla při teplotě 60-65 stupňů, nukleofilní substituce probíhá za 2,5 hodiny. Dichlormethan není nejlepším rozpouštědlem, vzniká při něm více vedlejších produktů a nečistot. Důležité je také mít v rozpouštědlech co nejnižší koncentraci 2b4m a hotového aminoketonu, tím se sníží pravděpodobnost vedlejších reakcí a nukleofil by měl být v roztoku udržován v maximální koncentraci.
 
View previous replies…

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Předpokládám, že butyl amin by mohl fungovat, protože primární aminy s dlouhým řetězcem jsou méně reaktivní, než v tomto případě MeNH2 jako nukleofil, ne? nebo by se v konečném produktu dostala směs s N-methylovými a N-buthylovými alkylovými skupinami?

Triethylamin je ideální, vzhledem ke sterickým překážkám, ale není mi k dispozici.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Butylamin je rozhodně špatný nápad.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
2,5 hodiny v 60c toluenu ? A ve kterém okamžiku se přidává NMP (jak je uvedeno v kompletním videonávodu v benzenu)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrou volbou pro odstranění HBr je také disiřičitan sodný. S kyselinou reaguje také přebytek methylaminu.
 

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton
Patron

Co si myslíte o výše napsaných návrzích?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Toluen již byl zmíněn v tématu věnovaném syntéze 4-mmc. Lze jej také použít.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Můžeme získat uspořádaný seznam preferovaných rozpouštědel? Mám ethylacetát, ale nejsem jeho velkým příznivcem. DCM jsem nemohl sehnat legální cestou, což mi přišlo divné, protože legálně se dá sehnat o litr hrozivějších věcí. Mohl bych si objednat toluen, ale rád bych jen věděl, jaké mám možnosti.
Jak triethylamin zvyšuje výtěžnost? Všiml jsem si, že je to čistič kyselin. Jakou kyselinu čistíme?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
HBr po nukleofilní substituční reakci s metylaminem. Přečtěte si můj komentář výše.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takže vyčištěním myslíte, že jen neutralizujete kyselinu? Myslím, že to není v syntéze s použitím ethylacetátu, kterou jste zveřejnil. Po methylaminu a refluxu přidám po kapkách (6 mol? 3 mol) roztok NaOH Na ph čeho?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Upřímně řečeno, toulen má jediné pro - je to dobré rozpouštědlo pro 1. syntézu, můžete se učit rychleji, věřím. Až pak budete mít nějaké znalosti o procesu, můžete se vrhnout na další rozpouštědla a zjistit, jak je to snadné.

pokud je to vaše první pokus, myslím, že je to opravdu dobrý nápad. Začal jsem tímto způsobem (nebyl jsem si vědom, že je to velmi těžké a velmi špatné), ale naučil jsem se hodně velmi rychle.
 
Top