Diklofenak sodný a léčiva

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Dobrý den. Mám dotazy na všechny odborníky v oblasti medicíny. V současné době mám od lékaře předepsaný Diclofenac sodium a na receptu je napsáno, že při jeho užívání nesmím pít alkohol a chtěl jsem vědět, s čím jiným ho nesmím užívat. Za tři dny půjdu na párty s mu přáteli a přemýšlel jsem o použití kokainu nebo amfetaminů, jako je Adderall nebo Meth bcs. Je to dobrý nápad nebo bych to s tím neměl kombinovat a prostě přestat užívat léky asi jeden den? Je předepsán na zdravotní stav včetně "vody" v kolenou, infekce, kterou mám už 3 roky a která mi způsobila bolest všech kloubů.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Zdravím vás!
Kombinace diklofenaku s látkami stimulujícími centrální nervový systém obecně nemá významné přímé interakce. Je však třeba vzít v úvahu několik faktorů:

1. Individuální zdravotní stavy: Oba léky mohou zvyšovat krevní tlak. Pokud máte hypertenzi nebo kardiovaskulární problémy, jejich kombinace by mohla tyto stavy zhoršit.

2. Nežádoucí účinky: Diklofenak může způsobit gastrointestinální problémy, zatímco stimulancia mohou způsobit ztrátu chuti k jídlu, úzkost a nespavost. Jejich kombinace může zvýšit pravděpodobnost nebo závažnost těchto nežádoucích účinků.

3. Funkce jater a ledvin: Diklofenak je metabolizován v játrech a vylučován ledvinami. Adderall může ovlivnit aktivitu jaterních enzymů a funkci ledvin. Pokud máte nějaké problémy s játry nebo ledvinami, může Vám kombinace těchto léků způsobit potíže.

4. Dávkování a doba trvání: Riziko nežádoucích účinků může u obou léků záviset na dávkování a délce užívání. Vysoké dávky nebo dlouhodobé užívání jednoho z nich může zvýšit riziko komplikací.

Přestože mezi diklofenakem a stimulancii neexistuje žádná významná přímá interakce, je třeba k jejich kombinovanému užívání přistupovat s opatrností.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Dobře, takže hlavním problémem by měla být moje játra bcs z výsledků krve jsem zjistil(na základě vlastních poznatků), že moje játra bojují s nějakou infekcí bcs leukocytů mám víc než normálně a tak dále. Moje poslední otázka je, jestli bych neměl prostě nic nedělat a prostě mít normální den s mými přáteli nebo je možnost na jeden den vysadit léky a pokud budu cítit bolest, použít jiné léky, které ik nebojují s infekcí, ale jen pomáhají s bolestí a mohou být použity s amfetaminem nebo alkoholem?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Vzhledem ke všem vstupním údajům bych tentokrát večírek vynechal, abych dokončil léčbu, překonal případnou infekci a byl ve formě na příště, abych se dobře bavil. Nakonec však nikdo jiný než vy nemůže rozhodnout. Hlavní je pochopit její důsledky a přijmout svou roli v jejich vzniku.
 
Top