Rozdíl methylamin a methylamin hcl

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Vážení čtenáři,

Hledal jsem dobré vysvětlení mezi dvěma činidly methylaminem a methylaminchloridem, ale žádné jsem nenašel.
Hlavní otázka zní, zda mohu pro syntézu mefedronu použít methylamin hcl místo methlaminu a proč jej lze pro syntézu mefedronu použít, nebo proč ne?
Doufám, že se ozvete a předem děkuji!

Zdravím,
Brambus
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Methylamin je CH³NH². Methylová skupina a amoniaková skupina je to plyn při atmosférickém tlaku a teplotě. Methylamin HCL je to, co někteří lidé nazývají methyl-amonium chlorid. Je to CH³NH³- Cl+. Za atmosférického tlaku a teploty je to pevná látka. Viděli jste ten rozdíl? MAC má k dusíku připojený další vodík. Protože vodík má obvykle 1 elektron a 1proton a stabilní atom má na své valenční dráze sudý počet elektronů, snaží se jeden přitáhnout. Chlor má 17 elektronů, 7 ve své valenční vrstvě, takže hledá také jeden a přilne k tomuto vodíku. Kdyby se vám podařilo ten vodík odtud dostat, byl by to metylamin. 🤔 potřebujete bázi, dostatečně silnou, aby ukradla ten vodík z dusíku, na který je navázán. S elektronem odejde i proton, který obíhá, takže by se to dalo nazvat deprotonizací. Tak tomu říkáme, ale je to neutralizace kyseliny. Chlorovodík je kyselina. Několik silných zásad by to pravděpodobně zvládlo. Nejlevnější, kterou znám, je louh. Hydroxid sodný NaOH, kdybych vzal CH³NH³ a přidal NaOH,
CH³NH³+NaOH->CH³NH²+ HOH(H²O) NaCL( SALT). Takže jsem vzal CHLORID METHYLAMONNÝ, přidal k němu louh, a ten vytvořil 1 molekulu soli, jednu molekulu vody a oddělil další H z nyní methylaminu. Věděli jste, že methylamin hcl ( a všechny hcl) má 1 mol methylaminu a 1 mol hcl. K neutralizaci 1 molu hcl je potřeba 1 mol NaOH 😜 co to má kurva znamenat? Pokud vezmete molovou hmotnost MENH² HCL a odečtete hmotnost molu MeNH², máte molovou hmotnost hcl. Je to tak... 36 gramů nebo tak nějak. A teď se podívejte na molovou hmotnost NaOH, idk 31 g? Ať už jsou ta čísla jakákoli, 31/36 = kolik louhu potřebujete, prostě molekulové množství rovnající se hcl, pokud MAC. Přidejte ho a tadá, je to methylamin. Pro zbytek tohoto kurzu zadejte údaje o své kreditní kartě na další stránce. Chcete-li vidět, " kapitola 2, " do prdele methylamin je plyn a smrdí a dusí vás "
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Moc děkuji za eleborátní vysvětlení, byla to přesně ta informace, kterou jsem potřebovala! Teď už vím, jak mohu nechat metylamin projít generátorem plynu a rozpustit ho v destilované vodě!
 
Top