Orange Alcohol Sleeping pills Diskuze: V případě, že se jedná o chemickou látku, je třeba se zaměřit na její využití: Alkohol a prášky na spaní

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Alkohol a prášky na spaní

Vzájemné působení alkoholu a jakýchkoli prášků na spaní je zvláštním případem interakce dvou látek, které snižují nebo potlačují činnost centrálního nervového systému.

Navzdory rozmanitosti prášků na spaní lze s jistotou říci, že látky, které snižují úroveň fungování nervového systému, vzájemně zesilují své působení. Z toho vyplývá většina nebezpečí pro kombinaci alkoholu a prášků na spaní. To platí zejména pro syntetické léky.

Bez ohledu na pořadí přijetí hrozí, že se člověk setká s přílišnou sedací (hlubokým spánkem), která mu nedovolí probudit se s nějakou vnitřní (zvracení) nebo vnější (požár) nehodou.

Nezapomínejte také na silný aditivní účinek, který vzniká při častém užívání sedativních kombinací.

Projděme si však stručně hlavní typy prášků na spaní a možná rizika jejich interakce s alkoholem.

Benzodiazepinová sedativa (diazepam, temazepam, triazolam). Alkohol zesiluje účinky benzodiazepinů a naopak. U některých, například Temazepamu, může alkohol navíc vyvolat paradoxní reakce: vzrušení, agresivní chování, patologickou opilost.

Nebenzodiazepinové léky na spaní (zolpidem, zaleplon, estopiklon). Alkohol v kombinaci s těmito látkami rovněž zvyšuje tlumivý účinek na centrální nervový systém a zvyšuje riziko respirační deprese. Také účinky léků druhý den po užití s alkoholem mohou být horší. Kromě toho alkohol zvyšuje návykový účinek léků na spaní.

Tricyklická antidepresiva (doxepin). I zde systém funguje bezchybně - alkohol může potencovat některé tlumivé účinky doxepinu na CNS.

Antihistaminika (difenhydramin, doxylamin). Zvýšené sedativní a hypnotické účinky. Mohou se vyskytnout problémy s močením.

Barbituráty (butabarbital, sekobarbital, fenobarbital). Vzhledem k úzké terapeutické šíři jsou barbituráty obzvláště nebezpečné a samy o sobě způsobují toxické účinky. Co říci o kombinaci s alkoholem - všechna negativa se řádově násobí. Patří sem celá řada vedlejších účinků: od ztráty koordinace, ztráty kontroly nad emocemi, nekontrolovaného chování až po fixační amnézii, sedaci na úrovni chirurgické anestezie a bronchospasmus, který je zodpovědný za většinu úmrtí spojených s těmito látkami.

Agonisté melatoninu (Ramelteon). V případě přípravku Ramelteon lze opatrně konstatovat, že rizika nadměrné deprese CNS jsou o něco nižší. Lék se však nedoporučuje kombinovat s alkoholem, protože to může zvýšit riziko nekontrolovaného a neobvyklého chování a také zhoršení deprese.

Antagonisté orexinových receptorů (suvorexant, lemborexant, daridorexant). I zde vypadá situace o něco bezpečněji, ale riziko deprese centrálního nervového systému zůstává. Může také dojít k narušení denního spánku a zvýšení psychomotorických poruch.

Neuvažoval jsem o bylinných a mírně aktivních přípravcích na spaní, jako je kozlík lékařský, heřmánek, melatonin a další. Týká se jich také obecné pravidlo o zvýšené depresi centrálního nervového systému, je však třeba se velmi snažit, aby jejich působení nezpůsobilo v kombinaci s alkoholem vážné poškození organismu.
 
Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
15 mg zopiclonu a alkohol (3 skleničky hennessey lol) ...není to nejlepší kombinace mám extrémní iluzi střízlivosti. psychicky jsem znatelně uvolněný, ale tělo je mírně těžké. rozhodně to není moje volba kombinace. myslel jsem, že id se podělí o to, co cítím. rozhodně budu mít mezeru v paměti přeji hodně štěstí!
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Vysvětlete mi, proč jste se rozhodli použít právě toto spojení? :)
...neměly by nastat žádné problémy s pamětí, pokud je alkohol konzumován po delší dobu (protahování požitku).
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Udělal jsem tyto dvě věci (v různé dny) a nějak jsem stále naživu

7 litrů piva + 5 mg etizolamu, pak jsem šel do práce (řídil jsem skútr).

1/8 vodky + 2mg flunitrazepamu + 2 sáčky afghanu (4,2g)

NEPOKOUŠEJTE SE O NĚCO Z TOHOTO, i pro člověka s vysokou tolerancí jsou takové kombinace VELMI MOŽNÉ SMRTELNÉ.
 
Top