Red Alcohol Tramadol Diskuze: V případě, že se jedná o chemickou látku, je třeba se zaměřit na její využití: Alkohol a tramadol

dangerous combination

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Alkohol a tramadol

Když člověk konzumuje alkohol, dostává se do mozku, kde ovlivňuje funkci některých neurotransmiterů, včetně GABA a glutamátu. Tyto neurotransmitery hrají roli v regulaci nálady, chování a dalších kognitivních funkcí. Alkohol zvyšuje aktivitu GABA, což může vést k pocitům uvolnění a potěšení. Snižuje také aktivitu glutamátu, což může způsobit poruchy kognitivních funkcí, jako je ztráta paměti, potíže s jasným myšlením a zpomalení reakční doby.

Tramadol je lék proti bolesti na předpis, který se používá převážně k léčbě středně silné až silné bolesti. Když se tramadol užívá perorálně, vstřebává se do krevního oběhu přes trávicí trakt. Odtud je přenášen do mozku, kde se váže na opioidní receptory. Tramadol může také inhibovat zpětné vychytávání serotoninu a noradrenalinu, což jsou neurotransmitery podílející se mimo jiné na vnímání bolesti. Mezi časté nežádoucí účinky tramadolu patří závratě, ospalost, nevolnost a zácpa. Mezi závažnější nežádoucí účinky může patřit útlum dýchání.

Kombinace tramadolu a alkoholu může být nebezpečná, protože obě látky jsou depresiva, což znamená, že zpomalují činnost mozku. Při společném užívání může tato kombinace zvýšit riziko ospalosti, respirační deprese, kómatu a dalších a dalších nežádoucích účinků spojených s útlumem centrálního nervového systému.

Mezi nežádoucími účinky charakteristickými pro kombinaci alkoholu a tramadolu lze také vyzdvihnout:
  • Zvýšený nitrolební tlak a opakující se epizody bolesti hlavy.
  • Častou nevolnost, zvracení a bolesti břicha.
  • Větší pravděpodobnost poškození jater než při samostatném užívání těchto látek.
  • Zhoršení funkce ledvin až jejich selhání.
Alkohol může také zesílit účinky tramadolu na organismus a zvýšit riziko předávkování a dalších závažných nežádoucích účinků. Alkohol může například zvýšit riziko poškození jater, které je v případě izolovaného užívání tramadolu důsledkem dlouhodobé expozice.

Existují případy závažných křečových záchvatů při užívání tramadolu v kombinaci s jednou nebo jinou látkou. V případě alkoholu je to s největší pravděpodobností způsobeno zhoršenou funkcí jater a multivektorovým působením tramadolu na neurotransmitery. Přestože Alkohol a Tramadol mají různé styčné body, mohou být synergické při snižování záchvatového prahu.

A konečně, různé studie ukazují, že současné užívání alkoholu a tramadolu zvyšuje možnost zneužívání návykových látek a je přímo spojeno s vyšší úmrtností.

Při zvážení všech okolností doporučujeme se této kombinaci vyhnout.
 
Last edited by a moderator:

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Zkoušel jsem to se 400 mg tramadolu, 6 pivy a dvěma panáky vodky. U prvních dvou piv jsem pociťoval účinky alkoholu a tramadolu současně, po čtvrtém pivu už to byl jen alkohol, účinky tramadolu zcela vymizely. Myslím, že pokud nepijete hodně, není to tak nebezpečné, ale záleží na tom, kolik toho vypijete.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Rozhodně. A právě závislost na dávce činí tuto kombinaci poměrně nebezpečnou. Protože jak alkohol, tak opioidní analgetika jsou zástupci látek, jejichž dávkování je pro mnoho lidí v procesu poměrně obtížné kontrolovat. A následky mohou být v tomto případě velmi závažné.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Ahoj :) Omlouvám se, že vám tady kazím konverzaci, ale napadlo mě, že byste možná měl zájem o poskytnutí podrobného zápisu o směsi kokainu a alkoholu :) Je to velmi běžná směs, kterou si oblíbili i lidé mimo drogové komunity, a rád bych viděl váš podrobný pohled na toto téma :)

Omlouvám se, nechtěl jsem ti tady unést tuto konverzaci.
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Možná bych to mohl vyzkoušet a napsat své zkušenosti, nicméně to nebude brzy, jsem teď na cestách a mimo své město se necítím úplně bezpečně, když zkouším nějaké směsi. Pokud počkáte měsíc nebo dva, myslím, že bych mohl poskytnout podrobné zkušenosti.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
S touto směsí mám bohaté zkušenosti, ale bylo by zajímavé přečíst si o ní více z lékařského/psychologického hlediska :)
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Nicméně, a to jsem zapomněl napsat, díky tomu se můj práh odolnosti vůči alkoholu výrazně snížil. Poté, co jsem to napsal, jsem vypil další dvě piva, což by bylo mé běžné pití na oslavě, a začal jsem se cítit mnohem opilejší, než se normálně cítím při stejné dávce. Tuto kombinaci rozhodně nedoporučuji.
 
Top