MDMA Marijuana Green Yellow Diskuze: V případě, že se jedná o chemickou látku, je třeba se zaměřit na její využití: MDMA a marihuana

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
MDMA a marihuana

MDMA (3,4-methylendioxymetamfetamin), běžně známý jako extáze nebo molly, funguje tak, že ovlivňuje mozkové neurotransmitery, což vede k jeho charakteristickým účinkům na náladu, vnímání a energii.

Nejzávažnější účinky MDMA jsou z velké části způsobeny jeho působením na serotoninový systém. Serotonin je neurotransmiter spojený s regulací nálady, empatií a pocity pohody. MDMA způsobuje masivní uvolňování serotoninu z nervových buněk do mozku, což přispívá k účinkům drogy na zlepšení nálady, včetně pocitů štěstí, emoční vřelosti a empatie vůči ostatním. MDMA navíc inhibuje zpětné vychytávání serotoninu, což mu umožňuje zůstat v synaptické štěrbině (prostoru mezi neurony) po delší dobu, čímž se jeho účinky zesilují.

I když je uvolňování serotoninu hlavním mechanismem MDMA, zvyšuje také hladinu dopaminu a noradrenalinu. Dopamin hraje klíčovou roli v systému odměny v mozku, ovlivňuje potěšení, motivaci a energii. Zvýšené uvolňování dopaminu pod vlivem MDMA přispívá k euforizujícím a stimulujícím účinkům drogy.

Norepinefrin ovlivňuje srdeční frekvenci a krevní tlak, které jsou během užívání MDMA zvýšené, což přispívá ke zvýšení energie a bdělosti. Tyto účinky však mohou také vést k některým nežádoucím fyzickým reakcím spojeným s MDMA, jako je zvýšená srdeční frekvence, vysoký krevní tlak a riziko dehydratace a hypertermie.

Bylo prokázáno, že MDMA má další účinky na mozek, včetně:
  • Inhibici enzymu monoaminooxidázy A (MAO-A), který rozkládá serotonin, dopamin a noradrenalin, čímž dále zvyšuje jejich hladinu.
  • Nepřímé účinky na hormon oxytocin, který může přispívat k pocitům blízkosti a sociální vazby pozorovaným u uživatelů MDMA.
  • Modulace mozkové stresové reakce, která může ovlivnit vnímání emoční a fyzické bolesti.
MDMA sice může nabídnout hluboké subjektivní zážitky, ale představuje také významná rizika, zejména při opakovaném užívání nebo užívání vysokých dávek. Jedním z nejvíce znepokojujících aspektů je její potenciál k neurotoxicitě, zejména pro serotoninové neurony. Studie na zvířatech ukázaly, že dlouhodobé vystavení vysokým dávkám MDMA může vést k dlouhodobému poklesu hladiny serotoninu v mozku, což by mohlo svědčit o serotoninové neurotoxicitě. To má důsledky pro náladu, paměť a kognitivní funkce uživatelů.

Akutní účinky MDMA, jako je hypertermie, dehydratace a nerovnováha elektrolytů, mohou navíc vést k závažným zdravotním komplikacím, ve vzácných případech i k fatálním následkům. Comedown po MDMA, kdy klesá hladina serotoninu, může také vést k pocitům deprese a úzkosti ve dnech následujících po užití.


Marihuana, získaná z rostliny Cannabis sativa nebo Cannabis indica, obsahuje několik psychoaktivních sloučenin, přičemž nejvýznamnější z nich je delta-9-tetrahydrokanabinol (THC), který je primárně zodpovědný za její psychoaktivní účinky. Další významnou složkou je kanabidiol (CBD), který je známý svými potenciálními terapeutickými účinky, aniž by způsoboval opojení. Účinky marihuany na mozek a tělo jsou komplexní a zahrnují více molekulárních drah a biologických systémů.

Hlavním mechanismem, kterým marihuana uplatňuje své účinky, je interakce s endokanabinoidním systémem (ECS) v těle. ECS hraje klíčovou roli v regulaci různých fyziologických a kognitivních procesů, včetně chuti k jídlu, vnímání bolesti, nálady a paměti. Skládá se z kanabinoidních receptorů (CB1 a CB2), endogenních kanabinoidů (endokanabinoidů) a enzymů odpovědných za syntézu a degradaci endokanabinoidů.
  • Receptory CB1: Tyto receptory se nacházejí především v mozku a centrálním nervovém systému, ale také v některých periferních tkáních. THC se váže na receptory CB1, čímž napodobuje účinky endokanabinoidů. Tato interakce ovlivňuje uvolňování neurotransmiterů v mozku, což vede k psychoaktivním účinkům marihuany, jako je euforie, změna vnímání a zvýšená chuť k jídlu.
  • Receptory CB2: Tyto receptory se nacházejí především v imunitním systému a periferních orgánech. Ačkoli se THC může vázat i na receptory CB2, psychoaktivní účinky se projevují především prostřednictvím CB1. Aktivace receptorů CB2 je spojena spíše s protizánětlivými a imunomodulačními účinky.

Vazbou na kanabinoidní receptory, zejména na receptory CB1 v mozku, může THC modulovat uvolňování různých neurotransmiterů, včetně dopaminu, GABA (kyseliny gama-aminomáselné) a glutamátu. Tato modulace může vést k:
  • Zvýšené uvolňování dopaminu přispívá k euforickým a příjemným pocitům spojeným s užíváním marihuany.
  • Inhibici uvolňování GABA, neurotransmiteru, který normálně působí jako brzda neurotransmise. Jeho inhibice může mít za následek zvýšenou nervovou aktivitu a psychoaktivní účinky THC.
  • Změna hladiny glutamátu, která ovlivňuje učení, paměť a plasticitu mozku.


Při společném užívání MDMA a marihuany může být interakce mezi těmito látkami složitá vzhledem k jejich rozdílným mechanismům účinku:
  1. Synergické účinky: Někteří uživatelé uvádějí, že marihuana může zesilovat euforizující a empatogenní účinky MDMA, pravděpodobně tím, že zlepšuje náladu a smyslové vnímání prostřednictvím kombinovaného působení na serotoninové a kanabinoidní receptory.
  2. Modulace vedlejších účinků: Marihuana by mohla pomoci zmírnit některé nežádoucí účinky spojené s užíváním MDMA, jako je nevolnost, úzkost a fáze návratu, tím, že navozuje uvolnění a snižuje úzkost.
  3. Zvýšené riziko neurotoxicity: Současné užívání by mohlo zhoršit potenciální neurotoxické účinky MDMA, protože bylo prokázáno, že marihuana ovlivňuje kognitivní funkce a při intenzivním užívání může přispívat ke kognitivnímu deficitu.
Možné přínosy
  • Zesílené smyslové a emocionální prožitky, využití empatogenních účinků MDMA se smyslově posilujícími vlastnostmi marihuany.
  • Snížení negativních vedlejších účinků MDMA, jako je úzkost a nepříjemné pocity během comedownu.
Vedlejší účinky a nebezpečí
  • Zvýšená porucha kognitivních funkcí: Obě látky mohou zhoršovat kognitivní funkce; jejich kombinované užívání může tento účinek ještě zhoršit.
  • Zhoršení problémů s duševním zdravím: U osob s duševními poruchami nebo s predispozicí k nim může dojít ke zhoršení příznaků. Existuje riziko projevů psychotických stavů.
  • Zvýšená srdeční zátěž: MDMA i konopí mohou zvyšovat srdeční frekvenci, což může vést ke zvýšené srdeční zátěži.
  • Dehydratace a hypertermie: Stimulační účinky MDMA mohou vést k dehydrataci a hypertermii, což může být přehlédnuto, pokud uživatel pociťuje sedativní účinky konopí.
Závěrem lze říci, že ačkoli kombinace MDMA a marihuany může nabízet určité domnělé výhody, je nezbytné si uvědomit možnost zvýšených vedlejších účinků a rizik. Vzájemné působení těchto látek se může u jednotlivých osob značně lišit, což je ovlivněno faktory, jako je dávkování, čistota látek, individuální fyziologie a kontext užívání. Se zkušenostmi, přiměřeným dávkováním a základními pravidly snižování škodlivosti může tato kombinace poskytnout nový a zajímavý rekreační zážitek. V opačném případě může tato kombinace způsobit problémy se zábavou a zdravím.

🟢 Vzhledem k výše uvedenému můžeme opatrně konstatovat, že tato kombinace může být za určitých podmínek dobrým nápadem.
🟡 Doporučujeme smysluplný přístup k této kombinaci.
 
Last edited by a moderator:

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
A mají to spojené, a byl jsem se svým přítelem jsem se díval na ostatní lidi a mám myšlení, že všichni lidé nás nenávidí. Jeli jsme autobusem z letiště, chtěla jsem odejít, ale věděla jsem, že to není možné, když jsem dostala záchvat, nemohla jsem se nikam podívat. Když jsme vystoupili z autobusu, poslouchali jsme písničky a já jsem si myslela, že jsem sama jen se svým přítelem. Byl to pocit jako láska. Pak jsem měla pocit, že ho nemůžu opustit. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Zvláštní.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Ano, z citové oblasti to může být velmi zvláštní a matoucí. Děkujeme vám za sdílení vašich zkušeností!
 
View previous replies…

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Musím dodat i informaci, že jsme byli na letišti, kde bylo asi 24 celsia. Když jsme šli ven, kde byla opravdu zima jako 4 celsia, teplota se změnila celá. Všechno bylo tak studené.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Páni, takové změny teploty jsou přesně to, co cévní systém těla nepotřebuje pod mdma
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Přesně tak. měl jsem pocit teploty jako a emoce lol
 
Top