Psilocybins Dextromethorphan (DXM) Green Orange Diskuze: V případě, že se jedná o chemickou látku, je třeba se zaměřit na její využití: Psilocybiny a dextrometorfan (DXM)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Psilocybiny a dextrometorfan (DXM)

Psilocybin, účinná látka v houbách Psilocybin, se v těle přeměňuje na psilocin. Psilocin působí především jako agonista na serotoninové (5-HT) receptory, zejména na podtyp 5-HT2A. Předpokládá se, že toto působení je základem jeho psychedelických účinků. Psilocin ovlivňuje i další neurotransmiterové systémy, ale v menší míře. Patří k nim změněné vnímání reality, zrakové a sluchové halucinace a změny myšlení, nálady a vědomí. Fyziologicky může způsobit rozšíření zornic, zvýšení srdeční frekvence a krevního tlaku.

Mezi běžné nežádoucí účinky patří nevolnost, bolest hlavy a dezorientace. Může také vyvolat psychické potíže a zhoršit základní psychiatrické stavy, zejména psychózy.

Dextrometorfan (DXM) je disociativní anestetikum, které působí především jako antagonista NMDA receptorů. Ovlivňuje také další systémy, včetně serotoninového a noradrenalinového transportéru, a má agonistickou aktivitu na sigma-1 receptory. V terapeutických dávkách působí DXM jako prostředek tlumící kašel. Ve vyšších dávkách vyvolává disociativní, euforické a halucinogenní účinky.

Mezi nežádoucí účinky patří závratě, nevolnost a poruchy motorického řízení, ve vysokých dávkách může vést k disociativním stavům, halucinacím a serotoninovému syndromu.

Kombinace hub psilocybinu a DXM zahrnuje složité farmakologické interakce vzhledem k jejich odlišným mechanismům účinku. Může vést k nepředvídatelným a zesíleným účinkům. Riziko vzniku serotoninového syndromu, potenciálně život ohrožujícího stavu, se zvyšuje zejména v důsledku serotonergní aktivity obou látek.

Jelikož jsou obě látky halucinogeny, může jejich kombinace zesílit halucinace a smyslové deformace. To může vést k hlubším psychickým zážitkům, ale také zvyšuje riziko negativních účinků, jako jsou záchvaty paniky, zmatenost, děsivé halucinace (často označované jako "bad trip") a psychózy.

Mohou se vyskytnout složené účinky na srdeční tep, krevní tlak a motorickou kontrolu, což vede ke zvýšenému riziku fyzického poškození.

Kombinované účinky na neurotransmiterové systémy mozku mohou být nepředvídatelné, což může vést k neurotoxickým účinkům nebo zhoršení psychiatrických příznaků.

Zatímco někteří mohou hlásit přínosy této kombinace, jako jsou intenzivnější prožitky nebo duchovní vhledy, rizika spojená s kombinací těchto látek jsou značná a mnohostranná. Zahrnují akutní fyziologická rizika, možnost vzniku závažných psychických potíží a nepředvídatelné interakce na úrovni neurotransmiterů. K takovým kombinacím je nezbytné přistupovat obezřetně a s vědomím možných nebezpečí, zejména u osob s již existujícími duševními poruchami.

S potvrzenými údaji o akutních fatálních stavech spojených s touto kombinací jsme se nesetkali. Intenzita účinků a povaha působení obou látek samostatně však dává tušit, že tato kombinace jako celek nemá pro širokou veřejnost význam. Pokud však máte dostatečné zkušenosti, znalosti a chuť k radikálním experimentům, pak vám můžeme jen popřát hodně štěstí na vašich cestách. Nezapomeňte své zkušenosti popsat v komentářích, mohou být pro komunitu užitečné.

🟠 Vzhledem k výše uvedenému doporučujeme přistupovat k této kombinaci s velkou opatrností.
 
Last edited by a moderator:

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Nedoporučuji, protože ze zkušenosti se zdá, že DXM činí houby méně vizuálně silnými.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Povězte nám o svých zkušenostech podrobněji. Jaké je dávkování, načasování a subjektivní dojmy? Může to pomoci ostatním
 

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Vzal jsem si 750 mg HBR s 1 g houbiček průměrné účinnosti a šel jsem do veřejné knihovny, kde jsem toho moc neviděl, ale řekl bych, že prostor v hlavě byl dost silný, jako bych se cítil opravdu malý a jako by věci kolem mě byly větší, než byly. Po chvíli jsem šel ven, vykouřil jsem nějakou trávu a okamžitě jsem dostal šílené vizuální představy asi na 3 minuty, pak jsem se vrátil do knihovny a podíval se na obrazy, které se po chvíli zírání na ně změnily ve filmy, po kterých jsem věřil, že jsem pochopil význam umění. Nebyl bych schopen dát skutečné časové známky, protože moje mysl byla tak v prdeli. Nakonec mě ochranka vyhodila, protože jsem byl všeobecně na obtíž a vypadal jsem jako feťák na pervitinu, ale k ochrance jsem se choval velmi přátelsky a nijak násilně jsem nereagoval (mám sklony k násilí, takže je to poněkud neobvyklé).
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Skvělý příběh. Důležité je dávkování. Díky za sdílení!
 
Top