Vizuální profil příměsí léčiv; benzokain.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mnohokrát jsem se ve svých interakcích na internetu i v reálném životě setkal s otázkou: " pozná někdo tento řez v mých lécích?" Pravdou, kterou všichni známe, je, že spolehlivých informací o identifikaci běžných falzifikátů léků je poměrně málo a na většinu těchto otázek se nikdy nedostane odpovědi s jakoukoli mírou důvěryhodnosti.
Takže. zde začnu něco, co se, jak doufám, může stát trendem upozorňování na čisté formy běžných falšovatelů. Vybral jsem si ji za dobrou cenu z Amazonu, protože se mi líbila univerzálnost možnosti přidat ji do jakéhokoli přípravku, který budu chtít, a.. Uvědomil jsem si, že je tu příležitost přispět ke kolektivním znalostem, tak to udělám.
QlCwkbKh65

Benzocaine , reagenční stupeň Název IUPAC ; Ethyl-4-aminobebzoát CAS# 94-09-07
UjNb5Y8Ceo

V surovém stavu, přímo z obalu;
EliFXuU3MA
Smíchá se s 20°C+-H²O. Při této teplotě se nezdál být příliš rozpustný. 🌡️
Ynbc2DpK5P

Zde byl benzokain zahříván ve vodě, dokud se nerozpustil, a nechal se rekrystalizovat.
VVlRqtgHZC

SmixHJDTLk

6fbzEI1cHo

Rád bych zdůraznil, že jsem směs nikdy nezahříval do sucha, a proto teplota reaktantů nikdy nepřekročila 100 °C. Žluté zbarvení, které bylo získáno, pravděpodobně není tabulkové a diagnostické. Krystalové formy, které vidím, jsou 1, amorfní Simi-kryatalinový povrchový zákal, a 2,:zřejmě monoklinický ostrý krystal s pěkně kostrbatým obdélníkovým profilem.
Měl bych zmínit, že při zahřívání roztoku se uvolnil zápach, který byl nezaměnitelně stejný jako pach, který si většina lidí spojuje s kokainem. Nezřetelně sladký a zároveň svíravý. Nikdy jsem necítil kokain, kterému by tato složka chyběla.
Pokračujeme dále , toto je jiná hromádka benzokainu, rozpuštěná v bezvodém isopropanolu. Byl velmi dobře rozpustný při pokojové teplotě a okamžitě zmizel.
8taz2ZXYvB

Qzq1x0KcFC

Dále tu máme krystaly z bezvodého acetonu. Některé vizuálně zajímavé formy.
95Tf07ZvDF

WR3yan8Osw

Doufejme, že tyto obrázky budou někomu užitečné při identifikaci benzokainu jako příměsi drogy. Mám tu pár dalších rozpouštědel, takže pokud vás zajímají krystaly benzokainu z ethylacetátu, chloroformu, formaldehydu nebo reakce na markýzovo činidlo, stačí říct a já je přidám. Možná je přidám zítra pro potomstvo, protože je tu pozdě, nebo brzy.
 
Top