Je lepší během procesu methylaminace nechat nádobu otevřenou, nebo zavřenou, aby výpary neunikaly?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Mám pochybnosti, zda je při procesu methylaminace účinnější nádobu uzavřít, aby výpary neunikaly, nebo nechat nádobu otevřenou.
Děkuji vám všem!! ;)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Technicky se jedná o alkylaci a odpověď závisí na mnoha proměnných. Uvolňujete ze sloučeniny plynný amoniak? Snažíte se alkylovat cyklický kruh? N alkylovat akarbonový řetězec? Alfa alkylovat amin? Jedná se o Suzukiho spojku, Friedelovu-Craftsovu reakci, Menšutkinovu reakci, hydroaminaci, volnou radikálovou reakci....? Thiol-en, Williamsonova etherová syntéza, křížová vazba? 😆
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
je methylaminace 40% vodným roztokem methylaminu prekurzoru CAS 52190-28-0.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Trochu si z vás dělal legraci :D

Doporučuji zavřít, obecně nenechávejte nádoby s chemikáliemi otevřené poté, co jste s nimi skončili.
Pokud se methylamin špatně nalévá, pomáhá ho předtím zchladit.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Po přečtení stránky https://pubs.rsc.org/en/content/articlehtml/2021/ob/d0ob02098b
Katalyzátorem v této reakci je zřejmě kyslík. Pokud reakční sekvence, o které uvažujete, zahrnuje peroxid vodíku, než můj pocit je, že by rozhodně měla být uzavřená. Pokud proces nezahrnuje peroxid nebo r nějaký jiný zdroj kyslíku, než by se nakonec vyčerpal a více zavedl prostřednictvím otevření nádoby. Vím, že pro tuto reakci existuje více schémat, takže jsem je nevyhledával. Také jsem reakci nikdy ani nedělal, jen o ní rád mluvím 🙃 😅

.
 
Top