Nejjednodušší způsob syntézy meskalinu HCL

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ahoj lidi,
Jsem velmi amatérský chemik, který se poměrně dlouho (spolu se svým kamarádem, který je zkušený chemik) zabývá syntézou meskalinu hcl. Může mě někdo nasměrovat na relativně jednoduchý (a bezpečný) způsob syntézy této sloučeniny?

Díky
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Kdybyste si udělali průzkum, znali byste odpověď na tuto.....

Přesto vám řeknu, co by vám řeklo pětiminutové vyhledávání na Googlu...

3, 4, 5, trimethoxybenzaldehyd na 3,4,5, trimethoxynitrostyren, 3, 4, 5 trimethoxynitrostyren na meskalin.

Jak se k nim dostanete, nebudu volit, protože si to můžete najít prostřednictvím Googlu a této webové stránky.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Použití primárního aminu a nitrometanu, správně? Aha, a pak cokoli, co použijete k jeho redukci...
Jde mi o to, s jakým primárním aminem většina lidí začíná? Viděl jsem tu syntézu, která používá cyklohexylamin... je snadné ho získat, nebo ho lze nahradit jiným, je to "alifatický" amin? Nebo něco podobného. Podle toho, co jsem četl, existují dva typy a já vždycky řeknu ten špatný, ale jo.
Chci to udělat také, ale už jsem samozřejmě znal informace, které jste uvedl. Jde spíš o to, jak se v tom vyznat... aspoň pro mě, a to se ani nepovažuju za amatéra v chemii. lol.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A také se omlouvám, že znovu oživuji tak staré vlákno
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Neznám výtěžnost, ale jsem si celkem jistý, že lze použít methylamin jako katalyzátor, což je výhodné, protože je k tomu zapotřebí také nitromethan, který lze použít k výrobě methylaminu.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobře, to je pro mě užitečné. Nitrometan je pro mě těžko dostupný, a tak nemůžu říct, že bych jím plýtval tím, že bych ho použil na výrobu methylaminu, nicméně jsem viděl syntézu od hasičů, která mi připadá docela lákavá, pokud jde o volně prodejnou.
Abych byl spravedlivý; když jsem se na to podíval, mohl bych asi vlastně jen vyrobit cyklohexylamin a dokonce bych měl i ten Zn - a vlastně jsem si právě objednal i ten NiCl(II), 🤔 o tom.....
Pravděpodobně bych tak dosáhl lepších výtěžků - v podstatě po celou dobu od syntézy primárního aminu/katilinu, pokud bych použil cyklohexylamin.
Jiní navrhovali použít jako katylist také octan amonný...
Nevím, na kterou stranu se přikloním, záleží na tom, kolik nitrometanu nakonec budu mít. Ale teď už vlastně nějaký nitroethan mám, takže se k němu pomalu, ale jistě dostávám - připravuji si další RXN, pokud jde o akvizici prekurzorů.
ATM Pracuji na reduktivní aminaci tryptaminu na tryptofan, ale došly mi peníze a potřebuji suchý led.
Jsem ochoten přiznat, že jsem odložil práci na n,n-DMT syntéze, abych si mohl dovolit kousky pro další.
Dneska týden, dostanu led... suchý led, který není žádný typ speedu lol, i když předpokládám, že nakonec udělám i odpovídající TMA
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jak je to s octanem amonným?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mám na mysli striktně pro 3,4,5-trimeobenzaldehyd na odpovídající b-nitrostyren.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo, o octanu amonném jsem si uvědomil krátce poté, co jsem sáhl po pihkalovi, i když ten na to trochu kašle lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zajímavé video na YouTube od chemdelic, myslím, že se tak jmenuje, se tím nedávno zabývalo a zdálo se, že to pěkně funguje - i když omylem přidal nitroethan k 2,5-DMOaldehydu místo nitromethanu.
Už si přesně nepamatuju jak, ale našel způsob, jak prostě vylít vodu vyrobenou na místě...
 
Top