Enantiomery A rozptyl účinků spojených s MDMA?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Jak jsem pochopil, aby se zabýval 3,4 MDMA, existují dva stereoizomery, které existují; S a R odrůdy, z nichž R enantiomer je jediná odrůda, která je prezentována, že má pochopitelný fyziologický účinek, nebo je alespoň zdokumentována pouze pokud jsem schopen najít publikaci o. Hlavním rozdílem, který považuji za docela zajímavý, je absence dyskineze, která se prezentuje ve vysokých dávkách u typu R, které jsem sám padl za oběť během nocí nadměrného užívání a osobně se jí lze docela těžko zbavit, dokud alespoň zážitek neskončí. Nedobrovolné pohyby hlavou a houpání/kolébání spolu s téměř kataplexií účinně ničí celou noc, když to člověk přežene.

Samozřejmě lze doporučit nebýt úplný idiot a vzít si přiměřenou dávku nebo umírnit počáteční a opakované dávky; ale po provedení nějakého výzkumu ve mně vzbudilo zvědavost, zda se někomu podařilo zcela izolovat dvě složky racemických směsí, které vznikají po syntéze, nebo zda je snad celý tento údajný účinek pouhou spekulací.

Pokud je izolace obou složek možná, zdokumentoval někdo účinky každé z nich? Nějaké poznatky o hypotetickém přístupu k tomu, pokud ne, snad nějaká další chirální centra nebo izomerní struktury, které by se daly zvážit pro získání dalších terapeutických vlastností této sloučeniny? Možná by alternativním návrhem mohla být málo zdokumentovaná 2,3 MDMA nebo jiné podobné struktury téže sloučeniny?
 

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Disclaimer: Jsem fakticky invalida a nejzákladnější věci v chemii bez prostého textu receptu nezvládám; nicméně mám pocit, že pokládám zajímavou otázku, no, takovou, jakou mohu vzhledem k tomu, že mám schopnosti a znalosti hlavy shnilého zelí, položit; možná by mi někdo mohl dopřát jen tak ze zvědavosti. Nebo případně, pokud jsem položil nesmyslnou otázku nesmyslně dlouhým a podrobným způsobem, všemi prostředky, klidně to řekněte níže a pošlete mi nenávistnou poštu přes pm, ať už přijde cokoli, rozhodně to vítám! 😬🫡
 
Top