Syntéza prekurzorů etometazenu

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Aha. Jen ten zvuk těch slabik, tak kouzelně poskládaných do jednoho harmonického celku. Už jen ten název vyvolává podivuhodnou a zajímavou řadu představ. Obrázky.... ahh, ehm., kde jsem to jenom byl?

No jo. Omlouvám se za to. Chci syntetizovat etometazen. To je etonitazen s methylovou skupinou na místě původní nitroskupiny:

Jyamqnt5fk


Existují tři nebo více různých syntetických cest. Pro mě má největší smysl ta, která se zdá být nejjednodušší k získání nebo syntéze, především proto, že se zdá, že jeho prekurzory jsou nejjednodušší. Tato cesta začíná reakcí 3,4-diaminotoluenu s 4-ethoxyfenylacetonitrilem za vzniku substituovaného benzimidazolu (2-[(4-ethoxyfenyl)methyl]-5-methyl-2,3-dihydro-1H-benzimidazol):
JmGQ7ZtEze

Reakcí reakčního produktu benzimidazolu s 2-chlorethyl-N,N-diethylaminemvzniká bazický etomethazen:

ApEl1IRQt9

Domnívám se, že prekurzor 4-ethoxyfenylacetonitril lze syntetizovat počínaje aminokyselinou tyrosinem, která je
dekarboxylací vzniká tyramin:
XaBFVhyHlc


Tyramin se pak esterifikuje s EtOH za vzniku 2-(4-ethoxyfenyl)ethylaminu.
QkSoKrJtNW

Nakonec se primární amin oxiduje na nitril pomocí bazénové chemikálie kyseliny trichlorisokyanurové:
Wbu3W4gL6E

Jsem si celkem jistý, že tato cesta je z hlediska OTC nejpřímější.

Jsem otevřen kritice a jakýmkoli dotazům, které byste mohli mít.

Chystám se zveřejnit své názory na syntézu 2-chlorethyl-N,N-diethylaminu, počínaje diethylaminem a dichlorethanem (nebo dibromem ?).

Plancklong
 

Attachments

  • WPHbE3Nyse.png
    WPHbE3Nyse.png
    10.7 KB · Views: 196

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Šest kroků.
Upřímně řečeno, pokud nejste vysoce nadaný chemik s formálním vzděláním - ne.

'Zeny nejsou tak skvělé, jak jsem si myslel? Byl kolem nich velký humbuk a špatný comedown IIRC?

Stojí to za to? Myslím, že existují příjemnější opiáty, které se snáze syntetizují, a celý "OTC" kult tančí kolem dřevěné modly, která je natřená zlatou barvou. Ve skutečnosti jde jen o to, co se dá koupit bez zbytečného rizika, řekněme dobrý prodejce přímého prekurzoru vysoké kvality a čistoty je lepší než nákup dvaceti velmi málo rizikových OTC chemikálií spotřebitelské kvality.

Ať už pro vlastní potřebu, nebo pro prodej, vybírat drogu proto, že je "snadné" ji vyrobit z většinou "OTC" věcí, je špatný přístup. Vyberte si nějakou, kterou chcete, protože je pro vás nejlepší nebo protože je atraktivní pro kupující, a pak z tohoto seznamu oblíbených zužte výběr podle obtížnosti syntézy a získávání prekurzorů. Teď to zní jako "mám nízké nároky a nestojím za nic při shánění zdrojů, ale myslím, že zvládnu šestistupňový syntezátor". Haló? To jako vážně? Nic ve zlém, ale podívejte se na to.
Moje rada zní: Zkuste se lépe ptát a najdete schůdná řešení.
Chápete mě?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Šest kroků.
Upřímně řečeno, pokud nejste vysoce nadaný chemik s formálním vzděláním - ne.

Vysoce nadaný?
Tak daleko bych nešel. Formální vzdělání ano. BS ChE.


'zeny nejsou tak skvělé, jak jsem si myslel? Byl kolem nich velký humbuk a špatný comedown IIRC?

Slyšel jsem nebo viděl smíšené na to, celou cestu od nejlepší vůbec, dlouhotrvající a nejvyšší euforie k tomu, co říkáte.
To je druh pomoci, kterou jsem l potřebovat. Děkuji. Máte na to nějaký odkaz?


Stojí to za to? Myslím, že existují příjemnější opiáty, které se snáze syntetizují.

Co máte na mysli?

A celý kult "OTC" tančí kolem dřevěné modly, která je natřená zlatou barvou. Ve skutečnosti jde jen o to, co se dá koupit bez zbytečného rizika, řekněme dobrý prodejce přímého prekurzoru vysoké kvality a čistoty je lepší než nákup dvaceti velmi málo rizikových OTC chemikálií spotřebitelské kvality.

Říkáte to na základě zkušeností? Zkoušeli jste cestu OTC a zjistili jste, že je to mnohem obtížnější, než by se mohlo zdát ze všech řečí na fóru?
Našli jste způsob, jak získat slušné přímé prekurzory? Rád bych slyšel, jak se vám to podařilo.


Ať už pro vlastní potřebu nebo pro prodej, vybírat si drogu jen proto, že je "snadné" ji vyrobit převážně z "OTC" věcí, je špatný přístup. Vyberte si nějakou, kterou chcete, protože je pro vás nejlepší nebo protože je atraktivní pro kupující, a pak z tohoto seznamu oblíbených zužte podle obtížnosti syntézy a získávání prekurzorů. Teď to zní jako "mám nízké nároky a nestojím za nic při shánění zdrojů, ale myslím, že zvládnu šestistupňový syntezátor".

Moc nechápu, co má znamenat ta poznámka o nízkých nárocích, ale zní to malicherně. Raději bych měl dobré přímé prekurzory, a pravděpodobně nestojím za nic v oblasti sourcingu.
Nicméně existují OTC řešení a nemálo z nich má své opodstatnění.


Dobrý den? To jako vážně? Bez urážky

Vážně? Vypadá to, že jste se urazil hned na začátku mého příspěvku. Jen nevím proč. Doufám, že když mi odpovíš na tento, pochopím to.

Ale podívejte se na to.
Moje rada zní: Zkuste se lépe ptát a najdete proveditelná řešení.

Našel jste něco KONKRÉTNÍHO o reakcích, které vám vadí?

Chápete, o čem mluvím?

Ano, vypadá to, že máte na krku nějaký háček!
 

thrillho

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Neposlouchejte hatery @plancklong to je vlastně docela zajímavá cesta. Znám všechny současné cesty, včetně té mědí katalyzované a EEDQ, ale něco takového mě nenapadlo. Snažil jsem se vymyslet otc cestu taky pro zábavu a dostal jsem se trochu blízko s Omeprazolem vlastně, který může být rozložen UV světlem na některé zajímavé věci, ale Tyrosin je mnohem levnější. Myslím, že by to chtělo použít iso pro esterifikaci a pak buď desethyl nebo pyrolidino místo diethylaminu pro zvýšení účinnosti. @OrgUnikum proč nemluvit o skutečné chemii a být trochu konstruktivnější s vaší kritikou. Nechápu, proč jsi proti něčemu jen proto, že je to OTC? Tohle opravdu není ani ten květnový krok.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
V tom, co jsem napsal, není žádná nenávist, pouze oprávněné otázky týkající se základů, které je třeba udělat, než se začne vážně uvažovat o syntéze takové sloučeniny mimo legální laboratoř.
OTC je velmi přitažlivé, dokud na něm nezačnete prakticky pracovat. Také platí pravidlo, že čím vyšší je potence, čím nižší je minimální účinná dávka drogy, tím méně je možné použít cokoli OTC právě z důvodu čistoty. Stejně jako není problém použít vodu z kohoutku při výrobě Amph, ale je to velmi špatný nápad, když se chystáte na LSD.
 
Top