Extrakce morfin sulfátu z "kapslí Substitolu" a jeho přeměna na morfinovou bázi

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Dobrý den,

Myslel jsem, že je to všeobecně známo, ale protože jsem byl několikrát požádán o návod, zde je návod, jak na to:

1) Otevřete kapsli, která obsahuje malé kuličky morfin sulfátu obalené voskovitou látkou. 2) Otevřete kapsli, která obsahuje malé kuličky morfin sulfátu obalené voskovitou látkou.
2) Vložte malé kuličky do horké vody (ideální je 75 °C)
3) Míchejte, dokud se nerozpustí.

4) Nechte vodu vychladnout, dokud se nevytvoří tvrdá "vosková" vrstva
5) Vrstvu odstraňte nebo neodstraňujte, záleží na vaší chuti
6) Na zdraví

pro přeměnu na kouřovou morfinovou bázi:


Po kroku 4: odstraňte vrstvu "Wax".
5) po kapkách přidávejte amoniak, dokud pH nebude přibližně 10-12. Uvidíte, že vločky vypadávají.
Nepovinné: roztok zchlaďte v lednici
6) odstraňte vodní lavor
7) nechte "Sněhové vločky" zaschnout a užívejte si ;-)

zůstaňte v bezpečí,
pan M.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Můžete vy nebo někdo jiný poskytnout podrobný popis čištění morfinu (báze) tohoto přípravku co nejdokonalejším způsobem, aby se co nejlépe zabránilo ztrátám produktu? Četl jsem mnoho návodů napříč různými fóry o extrakci morfinu, ale nenašel jsem postup krok za krokem. Pro zkušeného (hobby) chemika to může znít triviálně. Vím, že tento druh extrakcí patří k těm nejzákladnějším postupům, ale rád bych se snažil a pracoval co nejpečlivěji. Proto bych mohl potřebovat pomoc a tím vzbudit podnět k dalším projektům.

Obsah uvnitř kapslí Substitol (200 mg) obsahuje následující složky:

-200 mg morfin sulfátu
-hydratovaný rostlinný olej
-Makrogol 6000
-talcum
-stearan hořečnatý


Můj laický přístup by byl následující:

Rozpusťte obsah v dostatečném množství horké destilované vody a po ochlazení odstraňte voskovou vrstvu, která plave na povrchu. Vosk by se měl skládat především z hydratovaného rostlinného oleje. Roztok by měl sestávat z morfin sulfátu + makrogolu 6000 a stearan hořečnatý + mastek by měly plavat nerozpuštěné kolem. Filtrací roztoku za účelem odstranění mastku a stearanu hořečnatého by měl zůstat roztok morfin sulfátu a Macrogolu 6000.

Předpokládám, že dalším krokem bude bazifikace roztoku na určitou hodnotu ph, odfiltrování vysrážené morfinové báze a ponechání roztoku Macrogolu 6000.

Rád bych znal přesné údaje, vybavení a chemikálie potřebné k provedení optimální extrakce.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kádinky, nálevka, filtrační papír, destilovaná voda, horká deska, skleněná tyčinka, plastová injekční stříkačka, rukavice, přesná laboratorní váha, exsikátor (volitelně).

Postup, který popsal @Mr_Morphine, je velmi jednoduchý. Není k němu potřeba žádné know-how. Potřebné skleněné nádobí a vybavení jsem napsal pro u.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Děkuji za odpověď. Existuje nějaké doporučení, jak mohu dosáhnout nejvyššího výtěžku, nebo na který krok je třeba si dát největší pozor?

Získám tímto postupem čistou morfinovou bázi, nebo jsou v konečném produktu ještě nějaké složky? Před přidáním amoniaku musím roztok přefiltrovat, abych odstranil nerozpustné zbytky jako mastek a stearan hořečnatý, je to tak?

A po bazifikaci by měl makrogol zůstat uvnitř odfiltrovaného roztoku, nebo reaguje se čpavkem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ano, získáte morfinovou bázi zdarma. Určitě tam budou nějaké další látky, ale v zanedbatelném množství. Ano, můžete ji filtrovat. Makrogol je rozpustný ve vodě.
 

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Jakmile budu mít čas, napíšu detailizaci.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Mohu se zeptat, jakého výtěžku morfinové báze jste dosáhli a jaký výtěžek by byl/měl být možný při co nejpřesnější práci?
 
Top