Question Extrakce amfetaminové báze (A-Oil) z oblečení - potřebuji naléhavou pomoc

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Zdravím všechny,

Potřebuji naléhavě poradit od chemika.

Při dodání z objednaného oleje A prodejce správně neuzavřel obal, takže se veškerá kapalina
rozprostřela uvnitř balení. V rámci utajení bylo přebaleno oblečení a to je nyní nasáklé veškerým olejem. Jedná se o velké množství, proto potřebuji urychleně poradit, zda je možné vložit oblečení do lázně Isopropanolu, aby se olej rozpustil ven a nechal se pak Isopropanol odpařit .
Lze to udělat, nebo existují ještě účinnější metody, jak olej z oblečení opět co nejlépe rozpustit?

Předem děkuji

Pan Magic
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
IPA, namáčení, případná barviva přijdou s tím, že není problém , vymyjte/odstraníte.
Můžete se mi odvděčit tím, že tomu přestanete říkat "A-olej" , prosím, děkuji.
 

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Moc děkuji za rychlou odpověď. Zkusím to tímto způsobem.

Amfetaminová freebáze, vím. Staré zvyky umírají těžko:)
 

chefgorden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Destilovanou demineralizovanou vodu namočte a vypalte vodu a zůstane vám olej/aktivní látka, to je nejjednodušší způsob, který jsem našel.
 

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
@chefgorden to může být také metoda.

Já už používám způsob s IPA. Mohl bych namočit jen část, protože potřebuji podstatně více IPA a chci proces 1-2krát opakovat, aby v oděvu zůstalo co nejméně. Stačí nechat nádobu 1-2 dny otevřenou, aby se IPA odpařila, nebo má větší smysl vzít velkou baňku s kulatým dnem a zahřívat ji ve vaně nebo ohřívači, dokud se IPA neodpaří a v baňce nezůstane volná báze?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nenechávejte ji na vzduchu, ztratíte bázi a sol bude červený. zkuste srážet s IPA v ní, pokud je příliš řídká, můžete ji chvíli odpařovat a srážet hned poté.
 

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Pokud vám dobře rozumím, volná báze v roztoku s IPA by se měla usadit na dně jako sraženina, je to tak?
IPA scedím, dokud nezůstane pouze volná báze? V případě, že musím část odpařit, je lepší použít magnetické míchadlo místo otevřeného plamene, abych odpařoval šetrněji? Raději se zeptám na jednu otázku navíc, než abych skončil se základem, který je nepoužitelný ^^.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ne, je to kapalina a bude v homogenním roztoku. ne plameni.

o odpařování nemohu mluvit, nedělal jsem atmosféricky nebo alespoň záměrně.
 
Top