Question Získávání červeného fosforu z ohňostrojů?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Rád bych věděl, zda existuje snadný způsob, jak získat fosfor z ohňostrojů?

Zdá se, že jejich hlavní složkou je červený a bílý fosfor.

Vedle extrakce z krabiček od sirek to musí dát mnohem větší výtěžnost!

Existují tedy nějaké možnosti, jak k tomu přijít, nebo je nějaký jednodušší způsob, jak k této látce přijít?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mám pocit, že fosfor se v ničem nerozpouští. Ano, je to tak, červený fosfor se nerozpouští v žádném rozpouštědle.
Takže bych to zalil vodou a přefiltroval, třeba acetonem, benzinem petrolejem prostě pořád dokola, dokud v kávovém filtru nezůstane jen červený fosfor.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Pokud odříznete stávkující podložky, můžete je namočit do acetonu na přibližně 40 minut a většina z nich lehkým promícháním odpadne, rychle se nasytí, takže doporučuji další promývání, abyste získali zbytek. Mělo by to jít hned setřít, pokud to neslezlo samo. Odstraňte všechny papíry. Přefiltrujte, jednou nebo dvakrát opláchněte vodou a nechte uschnout. Nyní vytvořte 20% roztok NaOH v H2O. Do roztoku vložte vysušený RP a vařte na mírném ohni asi hodinu. Přefiltrujte a promyjte vodou. Po vysušení byste měli mít slušný výrobek.

Omlouvám se, ale ptal jste se na ohňostroje. Tam toho moc nenabídnu...
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Myslím, že problémem stávkujících podložek je, že obsahují jen malé množství fosforu, takže bych jich potřeboval opravdu velké množství. Proto jsem si myslel, že ohňostroje musí mít mnohem vyšší koncentraci.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Pořiďte si bezpečnostní listy červeného a bílého fosforu a zkuste zjistit, zda se jeden rozpouští v něčem, v čem se druhý nerozpouští. Pokud se červený nerozpouští, zjistěte, zda se bílý v něčem rozpouští, a máte vyhráno.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nic nerozpouští červený fosfor. Bílý fosfor se rozpouští v několika věcech, ale nevím, proč byste si s ním zahrávali, když můžete prostě uvařit extrsvt a udělat z bílého intobref. Ohňostroje jsou dobrá volba, pokud je seženeš za přijatelnou cenu. Na Amazonu a eBayi se dají koupit archy zápalek 8,5×11, které se dají použít na výrobu zápalek. To by vám ušetřilo spoustu času a odpadků. Jak jsem upozornil v jiném vlákně, to, o čem tu mluvíte, není extrakce fosforového extraktu, má docela specifickou definici. Snažíte se extrahovat všechno ostatní z fosforu.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Dobře, takže jsem si už koupil několik balíčků zápalek, ale myslel jsem si, že jich budu potřebovat stovky, abych získal slušné množství, a..

A jaké a kolik listů doporučujete ? Ty s hnědým povrchem nebo ty s malými tečkami?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Naprosto chápu @1019er, začnete se snažit seškrábat pár knih o zápalkách a během miniuty se rozhodnete, že to nebude dlouhodobě fungovat. Objednávání velkých bloků je pravděpodobně cesta, která v kombinaci s trochou utajení, průběžný přísun nebude vypadat příliš dobře pro záznam. Šel jsem do supermarketu a nejprve jsem se rozhodl pro větší krabice s většími vložkami, skončil jsem u hnědých gumových sraček, docela jistě to nejsou ty, které chceme. Zaměřte se na červenější barvu se "zrnitou" strukturou - předpokládám, že "ty malé tečky".
Šla jsem do krabic po 50 knihách, mnohem pracnější. S postupem, který jsem zmínil výše o namáčení v acetonu a oplachování, praní, vaření v louhu atd. Není to tak hrozné. Mohu potvrdit, že to funguje poměrně dobře.
Časově náročné je jen rozřezání všech polštářků. Nechte je namočit nebo povařit a chvíli pracujte na něčem jiném. Dobré je, že červené p můžete také několikrát recyklovat. Taky si jich nekupujte moc najednou, divili byste se, co někoho zaujme - z každého obchodu bych si vzal balíček najednou. RP je určitě na radaru.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nejsem si jistý, jestli vás s tím Amazon dostane do potíží, v nejhorším případě je možné založit si nový účet, naplnit ho dárkovými kartami a poslat je do místní odběrné schránky a pak si je anonymně vyzvednout pomocí kódu.

https://www.amazon.de/CLISPEED-Stre...efix=phosphor+sheet,aps,229&sr=8-1&th=1&psc=1

Nejsem si jistý, ale na obrázku se zdá, že hnědé listy obsahují více fosforu než ty s tečkami.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ano, tečky bych vynechal. Myslím, že jsem si spočítal, že jeden list má hodnotu 320 úderníků. Tedy 160 políček. Asi bych jich koupil 10 a uvidíme, co z nich budu mít. Fos nás recyklovatelný, v reakci se nespotřebuje, takže ho vyčistíš a znovu použiješ, ale za každý cyklus přidáš o 10 % víc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Kdybyste znali věci, které jsem si koupil z Amazonu, posrali byste se. Zápalkové úderníky, nad kterými bych nemrkl ani okem. Koupil jsem 37% HCl, 37% formaldehyd, ethylacetát, chlorid amonný, síran amonný, horu skla, kyselinu proprionovou. Koupil jsem si z eBaye skutečné plánované drogy, a jestli mě chtěli dostat, tak už je pozdě.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nejsem si jistý, zda jste měli štěstí jen proto, že jste si objednali na místě...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Už chápu, co myslíte těmi "malými tečkami", to mě zmátlo. Určitě zvolte jednobarevnou variantu. Přišel jsem do styku s něčím jiným, proto jsem upřesňoval texturu, ale to se z obrázku těžko pozná. To, co jsem dostal v obchodě, bylo hodně hnědé a mělo hladkou strukturu, což nakonec byla gumová sračka oproti normálním strikerům, které byly spíš načervenalé a pískové na dotek. Slyšel jsem, že se dá fosfát recyklovat až desetkrát? Přidáváte 10 % na trochu přidané váhy zpět? (Za předpokladu, že se při recyklaci něco málo ztratí. Nebo se to kompenzuje těmi 10 %?) Jinými slovy, pokrývá přidání %10 kvalitu použitého RP, ztracené množství, nebo v podstatě obojí?

Máš koule @FritBuchner. Já se bojím jako čert kříže, jen abych si objednal nějaké skleněné vybavení. Nejde mi ani tak o jednu věc sem a tam, jde mi o kombinované průběžné dodávky. Například bych si rád vzal nějaký ma huang. Když to vyjde, budu to chtít dělat znovu, dokud se neobjeví něco lepšího. To v kombinaci s nějakým jednorázovým nákupem skleniček není nic hrozného. Sem tam přihodit nějaký RP, možná sem tam i s nějakými jinými rozpouštědly atd. a teď už se to začíná pořádně hřát. Nikomu neříkám, co má dělat, jen se snažím šířit dobrou zprávu, když ne pro novější kluky, tak pro sebe. Za sebe říkám, že to nelze dostatečně zdůraznit. Rád vytahuju koule, když si myslím, že se nikdo nedívá nebo si toho nevšimne, to ale neznamená, že si toho nikdo nevšimne nebo nevšimne.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Každopádně, pojďme vrátit toto vlákno zpět na správnou cestu, ano? Zná někdo značku nebo typ ohňostroje, který obsahuje nejvyšší množství a/nebo koncentraci červeného p? Nebo odtud obsahuje nejmenší množství snadno oddělitelných složek/přísad, aby bylo možné červené p izolovat? A co nouzové silniční/loďové světlice, má s nimi někdo nějaké zkušenosti? Fungují ještě, které a kde sehnat? Předpokládám, že další možností odtud je pustit se do elektrolytického niklování jako hobby - možná tuto cestu v budoucnu zkusím. Nějaké nápady?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zeptám se vás, proč jste se tak pevně usadili v této metodě? Také jste věděli, že kyselina jodová funguje sama o sobě, bez fosforu. ( Domnívám se, že) fosfor pouze recykluje kyselinu, takže jí spotřebujete mnohem méně. Domnívám se, že fos. Je méně účinný po každém použití. Na tom, co jste ztratili, nezáleží, protože pokaždé budete vážit množství, které potřebujete, takže pokud jste ztratili více, přidáte více, abyste získali správnou hmotnost.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Tak nějak mě napadá, jestli bychom s Alem neměli pracovat taky, myslím tím, že to funguje pro výtěžnost metanolu, prolly gon be shitty af tho.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ptáte se , proč jsem tak nastaven, jakou metodou přesně? Chápu, že kyselina hydriodová snižuje E/PSE na náš med, ale jak získáme kyselinu hydriodovou? Tam zřejmě přichází na řadu rp/i. Proto jsem se zmínil o niklování, u kyseliny hypofosforečné v podstatě nahrazuje červené p. RP nebo kyselina hypofosforečná reaguje s krystalem jódu nebo přebytečným obsahem jódu v kyselině hydriodové. Snažím se jen pochopit mechanismy kdo, co, kdy, kde atd. Nejen kvůli svému prospěchu, ale je to to, co ze mě udělá mistra alchymistu, kterým doufám jednou budu. Spousta těchto informací/vědomostí je pro mě teoretická, a tak je ku prospěchu i ostatním uživatelům fóra. Nejsem usazen v žádné konkrétní metodě, jen se snažím dostat k cíli s tím, co je v danou chvíli k dispozici, právě teď je to bohužel moje kolo, zatím. Mohu vám v budoucnu napsat na email, @FritBuchner ? Protože tě považuji za konzistentní zdroj dobrých informací a zdá se, že jsi na cestě dál než já.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Pro mě je nejjednodušší sehnat lithium a síran amonný. Methylamin je druhý z chloridu methylamonného ( methylamin hcl). Většina zapomnětlivých lidí slyší fosfor a první Věc, která je napadne, je pervitin. V osmdesátých a devadesátých letech to byl pervitin pro motorkáře. V šuplíku mám dost starých ultimátních lithiových baterií Energizer, že unce není nic.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Společnosti Walmart a Amazon prodávají kyselinu fosforečnou. Pak už jen potřebujete nějaký zdroj jódu. Tato metoda se pro mě posouvá na druhé místo, protože kyselina fosforečná a jód jsou méně nápadné než formaldehyd k obstarání.
 
Top