Filtrace zápachu

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Mám otázku z jiného soudku. Předpokládejme, že máte zcela vzduchotěsnou místnost, do níž je z jedné strany vháněn čerstvý vzduch a z druhé strany jej ze středu místnosti vytahuje výkonný ventilátor.

Jak řešíte filtraci zápachu ve vzduchu? Používáte nějaké čističky, pokud ano, jaké a s jakou vložkou, nebo stačí dát na výdech vysokokapacitní uhlíkový filtr s aktivním uhlím, jaký se používá při pěstování konopí. Pokud by takový filtr plnil svou funkci, jaké aktivní uhlí je nejlepší, CTC nebo obyčejné uhlí?

Jak se filtruje vzduch a pachy v laboratořích? S pozdravem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/home-laboratory-diy-exhausting-fan-models-and-filters.471/
Dobrý den, o větrání si přečtěte zde. Uhlíkový filtr a mokrý adsorbér jsou dobrým řešením.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Děkuji vám za odkaz. Zrovna jsem plánoval použít uhlíkový filtr, tento vodní filtr mě zajímá, moc nerozumím tomu, jak by fungoval. Řekněme, že mám místnost jako pěstírnu konopí s uhlíkovým filtrem a odsavačem, trubka, která vytlačuje vzduch, jde do vany a konec trubky přistane pod vodou, takže vzduch, který ventilátor vytáhne ze stanu přes uhlíkový filtr, nejde do místnosti, ale proletí vodou, takže nečistoty se ve vodě dále rozpustí. Chápu to správně?

Je tento vodní filtr nezbytně nutný?

Předpokládejme, že použiji takový uhlíkový filtr, se špičkovým uhlím CTC (překonává standardní uhlí, zde mám zkušenosti s pěstováním mj ve větším měřítku) spolu s vodní pračkou na konci, bude spuštěná syntéza s 1 kg bk4 najednou, velkokapacitní ventilace dostatečně účinně zahalovat můj zápach, aby to v rodinném domě šlo tak, aby zápach nedosáhl k sousedům?

S pozdravem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ano, funguje to jako bublání vodní dýmky. Voda absorbuje látky ze vzduchu. Po vodním filtru je třeba nainstalovat uhlíkový filtr.

Myslím, že při syntéze ve velkém měřítku vám nestačí pouze uhlíkový filtr. Poměrně rychle dojde k jeho přesycení.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Podle obrázku, který jsem našel ve vámi uvedeném odkazu, by to mělo být uhlíkový filtr -> ventilátor -> voda, a vy píšete ventilátor -> voda -> uhlíkový filtr. Já to chápu tak, že nejdřív se do vody zachytí, co se dá, a pak se to celé do uhlíkového filtru vyčistí na nulu. Chápu správně, jak to myslíš?

Při použití principu o kterém mluvíš tj. ventilátor -> voda -> uhlíkový filtr s větším množstvím bk4 takový uhlíkový filtr myslíš že vydrží 2-3 hody než se nasytí?

Takový čerstvě koupený by měl navenek eliminovat zápach na nulu ano?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Myslím, že tato posloupnost prodlužuje životnost uhlíkového filtru.
Nedokážu to přesně říct, záleží na vaší syntéze.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Celkově vzato, i kdyby měl měnit aktivní uhlí ve filtru při každém vaření, aby eliminoval zápach na 0, mělo by to smysl.

Děkuji vám za pomoc
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Ano, vím.
 

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Existuje nějaký návod, jak vyrobit mokrý skruber?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Podívejte se na tento filtrační systém (příloha 1)

V ideálním případě byste mohli před uhlíkový filtr přidat generátory ozonu pro úplné odstranění zápachu, jako se to dělá na konopných farmách.

V pravém rohu v zadní části místnosti (příloha 1) můžete vidět vodní lázeň, která slouží k dalšímu filtrování pachů a toxických látek z výparů, přes uhlíkový filtr a generátor ozonu pak můžete dále čistit a extrahovat toxické látky z výparů. Také je patrný rozdíl v použitých trubkách, protože pro systém jsou použity izolované trubky pod těsněním, trubky vycházející přímo z reaktorů jsou běžné trubky.

Také tento obrázek 2 z mé přílohy by mohl pomoci lépe pochopit cirkulační systém.
 

Attachments

  • 7JHvuioSDI.jpg
    7JHvuioSDI.jpg
    98.8 KB · Views: 326
  • 7QMayouBHW.png
    7QMayouBHW.png
    81.2 KB · Views: 297

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Foukáte vzduch skrz vodu?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Toto není moje laboratoř, ale funguje to dobře pro syntézy, které produkují hodně pachů, voda může být smíchána s mýdlem nebo jinými chemikáliemi neutralizujícími pachy.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mám nápad/otázku. Ve své předchozí práci jsem potřeboval přísně kontrolovat parametry prostředí. Zejména vlhkost bylo třeba, aby se pohybovala mezi cca 85+ %Rh a 99 % the. Dosáhl jsem toho tak, že jsem: měl sud/barel s víkem. Kanál a ventilátor vhánějí vzduch do otvoru ve víku. Další bung/kanál na víku odváděl zvlhčený vzduch do komory. Uvnitř sudu byl pětihlavňový ultrazvukový mlhovač rybníků (v podstatě mlhovač), ventilátor a mlhovač byly ovládány vlhkoměrem/relátkem. Dokázal opravdu pumpovat mlhu. Myslím si, že by to v této aplikaci fungovalo skvěle a mlha by pohlcovala zápach, ale potrubí jdoucí dovnitř a ven by bylo dostatečně vysoké, aby mlha nemohla uniknout ze sudu. Hadicová hubice na dně sudu by vypouštěla znečištěnou vodu a vy byste ji pravidelně vyměňovali ( v mé aplikaci jsem měl plovák a jehlový ventil v nádržce záchodu, který udržoval sud plný vody, ale vyčerpával jsem mlhu, takže se hodně spotřebovávala) toto uspořádání by mělo zlomek odporu ponořeného přívodu.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Myslím, že nejsou izolované, jsou to jen plastové rovné trubky, protože to není pohyblivý prvek ventilačního systému, spiroflex se používá v blízkosti reaktorů, protože by se mohly pohybovat řekněme i o 50 cm doleva nebo doprava./.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
41
Reaction score
29
Points
18
Uvážíme-li domácí laboratoř malého rozsahu (reaktor o objemu 1 l, používající chemikálie jako DCM, 2b4mp, methylamin, HCl, aceton) odvětrávanou venku bez jakýchkoli filtrů, v jaké vzdálenosti mohou sousedé a kolemjdoucí cítit vznikající výpary?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Nebude to nápadné. Nejvícepar je při nalití methylaminu. Další přifiltrování, ale pokud máte dlouhý kanálový odvzdušňovač( já mám asi 8 m), není to venku cítit, ale doporučuje se filtrace.
můj nápad je použít tlakový ventilátor, který se dává do kapaliny, nad tím uhlíkový filtr.
RstqMza2un
 
Top