Tvorba iminů před rukou?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Právě jsem přemýšlel o tom, jak se tvoří imin před přidáním borohydridu sodného, a zajímalo mě, zda je to použitelné pro amalgámové reakce.

Mělo by to vůbec nějaký význam? Řekněme vytvoření iminu a nalití/odkapání tohoto roztoku do reakční nádoby se rtuťovým amalgámem? Fungovalo by to vůbec tímto způsobem?

Zajímalo by mě, zda je to možné a zda to něco změní (bylo by hezké, že by to mohlo umožnit "hustší" reakce, mít v reakční nádobě více ketonu/iminu než u "normálního" amalgámu.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Není to tak jednoduché. Objem rozpouštědla je určen hliníkem potřebným k redukci. Starý francouzský patent tvrdí, že toto anmnožství lze velmi snížit tím, že se to provede pod tlakem a jako rozpouštědlo se použije di-ethylether nebo THF. Myslím, že je to tak správně.
Znal jsem lidi, kteří provozovali "methylman" (nitromethan místo methylaminu), který je mnohem horší, pokud jde o potřebný objem a Al v upraveném tlakovém hrnci, čímž se potřebný Al (a objem) snížil na polovinu. Neměli žádné problémy, ale je to dost odvážné, když vezmeme v úvahu, že reakce je na začátku VELMI živá.

Iminy MDP2P nebo P2P nejsou stabilní, ale v přítomnosti vody hydrolyzují zpět na stratingové sloučeniny a znovu se reformují. Proto se keton pomalu kape do velkého přebytku aminu, aby se udržovala rovnováha na straně iminu a aby se tento snížil, protože vedlejší reakcí je redukce ketonu na alkohol.
MDM-Imin je mnohem stabilnější než Methamphet-Imin, a proto je k dosažení slušných výtěžků pro Meth potřeba mnohem větší přebytek methylaminu než pro MDMA. To ale nevadí, protože přebytečný MeNH2 lze snadno získat zpět a znovu použít.
 
Top