Question Freebase kokainu s éterem místo amoniaku!?

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Dobrý den,

koupil jsem si v Peru listy koky a chystám se syntetizovat kokain, ale chtěl jsem kokain zbavit éteru, čímž bych získal mnohem čistší produkt nevíte někdo, jak to provést správně normálně používáme 10% roztok čpavku!?
Prosím, pomozte mi..
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Stále byste potřebovali amoniak, pokud neplánujete použít hydroxid sodný nebo draselný, o kterém jsem v této souvislosti myslím neslyšel.
Každopádně rozpusťte kokain ve vodě. Přidejte éter. Přidejte amoniak na pH 9. Chvíli směs míchejte, protřepávejte, cokoli, míchejte. Oddělte etherovou vrstvu a nechte ji odpařit. Výsledkem je volná báze kokainu.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
To je dobrá otázka. Pravděpodobně existuje přesné stechiometrické množství v přesném poměru. Jsem příliš líný a hloupý na to, abych to v tuto chvíli zjišťoval. Čpavek se používá jen na bázi, takže stačí přidávat pomalu a průběžně kontrolovat pH, aby nepřekročilo 9,5 nebo tak nějak. Éter je jen na nasátí bazického kokainu. Pravděpodobně si vystačíš se dvěma porcemi 50ml éteru, tipuju.

Nejdříve přidejte éter, pak pomalu přidávejte čpavek, dokud nedosáhnete pH 9 a neoddělíte éterovou fázi (dejte jí nějaký čas na bazický kokain a přeneste). Přidáním éteru jako prvního zajistíte, že koks příliš nezalkalizujete. Bude migrovat dříve, než dojde k jeho narušení. Přidejte dalších 50 ml éteru, zkontrolujte pH vodné fáze a ujistěte se, že je 9, možná ještě o několik bodů zvyšte, počkejte znovu, až se zbývající sůl založí a přenese, pak přidejte éterovou fázi k první extrakci. Nechte odpařit. Měli byste skončit s o něco menší hmotností v zásaditém koksu než v soli HCl, protože tuto skupinu z molekuly odstraňujeme. Jinými slovy, jedná se o redukci, takže produkt přirozeně ztratí na hmotnosti. Takže možná ~8,5-9 g volného koksu.

Nevyhazujte vodnou fázi, nechte ji pro jistotu také odpařit. V každém případě pravděpodobně nějaké stopy koksu zůstanou.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Jediná věc je, že nezačínám od Cocaiane Hydroclhoride, protože jsem ho právě vyrobila mám Vacuum filtered H2SO4\cocaine solution.
RvUsNcY1Ky

A normálně přidávám jen amoniak a zakalí se to všechno přidávám amoniak až vypadne volná báze:
WifrEmqJ4a


Mám přidat éter i tady nejdřív nebo jak to mám udělat a kolik mám použít?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Dobře, takže se jedná o suspendovanou síranovou sůl? Používáte roztok manganistanu draselného? Pokud začínáte z listů/čaje, myslím, že to je další krok, pokud jste tak neučinili.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Pokud jste dosud neoxidovali roztokem manganistanu... Přečtu vám to ...
Zchlaďte svůj roztok na ~5c a pomalu přidávejte po malých dávkách %6 KMnO4 a počkejte několik okamžiků a opakujte ...
33 ml roztoku KMnO4 na každý kg použitých listů/čaje je "sladká tečka" - po posledním přidání počkejte 30 minut.
10 g koksu je asi 2 kg nebo tuším 2,5? Takže celkem asi 66 nebo 80 ml.
MnO2 z roztoku odfiltrujte.
Roztok koksu by měl ztratit hodně červené/hnědé barvy a být světle/jasně nažloutlý.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Myslím, že sem skočím s některými technickými údaji. Pka kokainu je 8,61. Za normálních okolností, pokud má váš roztok kokainu pH 8,61, jedná se o sůl. Pokud máte roztok kokainu, který má pH 5,59 ( PKb kokainu), máte bazický kokain, který by se samozřejmě ve vodě nerozpustil, takže pokud přidáte svůj éter. Chloroform nebo jiné nepolární rozpouštědlo k roztoku kokainu ve vodě a upravíte ph na 5,59 a pár minut mícháte a oddělíte nepolární rozpouštědlo v separační nálevce, přidáte další nepolární rozpouštědlo a opět upravíte ph na 5,59 a opět mícháte a opět oddělíte do jiné nádoby A POTÉ zopakujete potřetí s přidáním nepolárního, úpravou ph a mícháním a oddělením, tato třetí frakce by se měla odpařit zvlášť, nejlépe ve vakuu. Pokud po odpaření zůstane kokain, zjistili jste bod nasycení nepolárního rozpouštědla, které používáte. Pokud je menší než výsledek druhého odběru, získali jste vše, a pokud je stejný jako druhý odběr, je na místě 4. odběr. Zde je uvedeno, jak se to prý dělá;
v prvním kroku se listy koky promíchají s trochou zásady (např. vápna) - aby se zajistila přítomnost neutrálních molekul kokainu - petrolej pak může z listů extrahovat kokain. Po přidání zředěné kyseliny sírové do petroleje přechází protonovaný kokain do vodné vrstvy ("zpětná extrakce") jako síran kokainu.

Extrakce kokainu

Tato vrstva se oddělí a ošetří alkálií, např. vápnem, čímž se vysráží neutrální kokain; vznikne surová "kokainová pasta", jejíž čistota se pohybuje mezi 30 a 80 %.

kokainová pasta

Prášek hydrochloridu kokainuSurová pasta se poté odesílá do jiné laboratoře, kde se z ní odstraní nečistoty, a to jak anorganické, tak alkaloidní. Surová pasta se rozpustí ve zředěné kyselině sírové a přidá se vodný roztok KMnO4, dokud fialový roztok neztratí barvu (neobvyklá "manganistanová titrace"), čímž se oxidují alkaloidní nečistoty a zůstane hnědá sraženina nerozpustného MnO2, která se odfiltruje. Vodná vrstva, která obsahuje protonovaný kokain, se ošetří zásadou (obvykle roztokem amoniaku), která neutralizuje síran kokainu; vysrážený kokain se odfiltruje a vysuší. Vzniká "kokainová báze".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takže když se podíváme na to, co tam máte, měli jste sledovat pH, a když jste se dostali asi na 6, zastavit a odfiltrovat sraženinu a pak znovu začít s kapalnou frakcí a amoniakem a přidat amoniak a dostat se na pH 5,5, odfiltrovat sraženinu a dát ji stranou ( většina vašeho bazického kokainu je zde) a pak pokračovat na pH 5 a dát tuto sraženinu stranou, protože pravděpodobně obsahuje trochu bazického kokainu. Víme, že listy obsahují 0,3 až 0,7 % kokainu. 100 g listů by mělo poskytnout 0,3-0,7 g bazického kokainu. Takže kg listů má asi 1/8-1/4 oz bazického kokainu a pokud byste z něj udělali hcl, bylo by ho o 10 % více, protože HCL váží o 10 % více (306 g/m vs 339 g/m báze vs HCL, m=mole) zhruba.
 
Top