Od PEA k Amp

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ahoj komunito bbgate,
Mám dotaz ohledně syntézy z fenylethylaminu na amfetamin.
Je možné vyrobit amfetamin z fenylethylaminu, pokud metylujete alfa místo z PEA pomocí těchto složek?
Methyliod, Kaliumcarbonat, Acetonitiril, H2O, natriumsulfát, Ethylacetat a kyselina sírová.

Doufám, že moje angličtina není tak špatná a že to dokážete přečíst.
 
  • Like
Reactions: $!$

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Žádný způsob.
Neexistují žádné přímé a snadné metody, jak alkylovat alfa polohu PEA, tj. konstruovat novou vazbu uhlík-uhlík.
S vašimi činidly nedosáhnete selektivní N-alkylace, takže váš produkt bude směs N-methyl-PEA+ N,N-dimethyl-PEA, i když PEA bude v přebytku.
2560px-Phenylethyl_Amine_General_Formula_V1.svg.png
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To je jedno z nejlepších řešení. Jednou jsem četl patent z roku 1913, který popisoval metodu, ale činidlo, které použili, není komerčně dostupné. Škoda, že jsem si ten výsledek neuložil, byl jsem asi 3 hodiny hluboko v patentech Google a prošel jsem asi 10 různých způsobů, jak to říct. Bylo to dříve v mém snažení o chemii, pravděpodobně minulý rok. 🤪
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mechanismus, který se používá u ketonů a aldehydů, zde nefunguje? Mohli byste přidat vazbu na beta a provést převrácení ketonu?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Frit Buchner, č. Můžete se podívat na tento seznam možných organických reakcí - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_organic_reactions a rozhodnout se, jaký by mohl být nejelegantnější způsob přeměny vašeho nepoužitelného PEA na něco zajímavějšího (samozřejmě kromě fentanylů).
Předpokládám, že mono- nebo di-nitrace kruhu, následovaná redukcí, ochranou postranního řetězce aminem, Sandmeyerovou reakcí, dodatečnou haloganací a/nebo záměnou halogenidu (halogenidů) za methoxy skupinu (skupiny), deprotekcí postranního řetězce aminem a nakonec N-benzylací by to mohlo jít.
 

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
nejprve děkuji za odpověď, ale co když vynecháte nebo nahradíte uhličitan draselný, protože pak nebude báze a nemusí dojít k N-methylaci, nebo se pokusíte chránit dusíkovou skupinu?
 
Top