Sestava pro zplynování HCL ze standardního skla

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takže jsem tam byl a prováděl jsem extrakci A/B. Poté jsem se potřeboval vrátit k Lewisově kyselině. Protože volná forma je žíravá, kapalná a krátkodobá. Jistě, mohl jsem do ní nalít 37% kyselinu chlorovodíkovou, ale ta byla nepolární (vm&p naptha) a voda v kyselině chlorovodíkové znamenala, že by se nesrazila a zůstal by mi polární roztok.
Kyselá sůl, která by potřebovala více práce, aby se shromáždila. Tady je to, co jsem vymyslel;

Zde je základní aparatura. 1000 ml erlenmeyerova baňka na kyselinu Hcl. Claisenův adaptér na vaší, aby se usnadnilo vyrovnávání tlaku nálevkou nad ní, která má adaptér 24/40 na 19/24. Na druhém rameni Claisonova adaptéru je 100° otočný/vákuový port vakuové destilační soupravy. Na druhé straně otočného portu je zátka 24/40.
T7IGvKfjCH
8B7MKPcUEX

Jak vidíte, nálevka dostala kek klipy, než jsem skončil. Horká deska se používá pouze pro svorku. V žádném případě jsem nemohl nechat tuto věž ze skla volně stát.
ZcJknLwy34

Hadice vychází z vakuového otvoru 100° otoče a vede do studeného sifonu mé vakuové pumpy, který je naplněn H2So4, suchým plynným HCL. Pak z další hadice do nádoby s volným základem. Fungovalo to dobře a hodně jsem se naučil.
1. Když se H2So4 dostane do HCL (aq), stlačí celé zařízení, protože je zde určitý odpor vytvořený hadičkou a druhým bublinkovačem. Jak se tlak zvyšoval, nálevka získávala tlak a měla tendenci se rozbíhat (kapat stále rychleji). Bylo třeba vynaložit jisté úsilí, aby nálevka nekapala jen jednu nebo dvě kapky za sekundu. Museli jste ho zapnout a pak okamžitě vypnout, ale ne vypnout. nejednou jsem nakapal rovnou několik mililitrů. Což mě zplynovalo stejně jako RM 😪🤧
2. Ta vinylová hadička není na hcl plyn dobrá, měl jsem použít latexovou hadičku, kterou mám.
3. Stechiometrii jsem na netu nenašel. Každý příspěvek, který jsem viděl s dotazem na tuto konkrétní cestu, se setkal s " To je nebezpečné " a " Vypíchneš si oko!". Začal jsem s poměrem molů 1/1, což bylo téměř 3:1 Hcl:H2So4, protože hcl je 37 % a H2So4 bylo 95 %. Po vyčerpání H2So4 jsem několikrát přidal další, dokud jsem při kapání nezaznamenal žádnou reakci. To množství bylo dvojnásobné, než s jakým jsem začínal. Takže vyvážená rovnice je 2:3 H2So4:HCL. Nejsem si jistý, kolik litrů nebo krychlových stop plynu jsem nakonec vyrobil, ale bylo to 150 ml 37%, neboli 55 ml čistého hcl v teoretické vodné fázi.
4. Postavil jsem to vedle okna s krabicovým ventilátorem, který foukal ven, ale i tak to bylo občas dost nepříjemné. Plynná HCL je těžší než vzduch, takže leží na podlaze.
Takže tady to máte. Kritika a kritické připomínky jsou vítány. Pokusím se zodpovědět všechny vaše dotazy. Děkuji, že jste se podívali!
P.S. Stále nevím, proč jsou mé obrázky stranou. Nebyly a pak jednoho dne byly. Pokud někdo ví, jak to opravit, rád bych to také věděl. 😉
 
Top