POMOC V NOUZOVÝCH SITUACÍCH V OBLASTI BEZPEČNOSTI

the-pope

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Měli bychom mít vyhrazené vlákno nebo sekci či něco podobného pro mimořádné situace typu Omylem jsem smíchal _ s _ a stalo se _. Může mi někdo poradit, jak neutralizovat _ ... atd...

Za tímto účelem mi dovolte, abych se s vámi podělil o zkušenost, kterou právě řeším a snad jsem podnikl patřičné kroky k jejímu vyřešení.

V HCl se mi rozpustil kousek kovového zinku. Vše šlo podle plánu... Pak jsem našel další kousky něčeho, o čem jsem si MYSLEL, že je zinek, ale ve skutečnosti to byl nejspíš hliník.

Po smíchání (na horké plotýnce) se objevila modrá pěna a zápach chlóru.

Neutralizoval jsem to vodou a jedlou sodou... snad...

Jakýkoli příspěvek je vítán.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
163
Points
43
bude pozdě, než získáte nějaké použitelné informace to jen sníží užitečnost fóra a pokud jsou chemici na fóru online, můžete je kontaktovat osobně, jsou spolehliví a jejich služba vám poslouží.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
10
Points
3
Při práci s hydroxidem sodným po provedení redox NaBH4. Při práci jsem si všiml, že se rukavice naplnila vodou. Domnívám se, že voda uvnitř rukavice mohla být kontaminována nějakým nabh4 nebo naoh. Moje ruce vypadaly trochu jako po příliš dlouhém pobytu na koupališti. Ujistil jsem se, že jsem si je opláchl, a po skončení práce jsem si dal dlouhou sprchu.
O pár dní později se mi začala loupat kůže na rukou a horní část ukazováku teď vypadá, jako bych si ji spálil o horký povrch. Celkově mám konečky prstů lehce znecitlivělé a mají velmi hladkou strukturu. Je to něco, čeho bych se měl obávat, nebo to samo zmizí?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
To může být po nějakou dobu velmi bolestivé, základní popáleniny jsou zlé, ale není nic, co by se s tím nyní dalo dělat, kromě používání léků proti bolesti. Měli jste ruku namočit na půl hodiny nebo déle do zředěné kyseliny octové nebo citronové, abyste neutralizovali ještě přítomnou zásadu, teď už je pozdě, jen do budoucna.
 
Top