dehydratace hexahydrátu pro přípravu bezvodého chloridu hlinitého

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Zkoušel někdo tuto metodu?

Vezme se 10 g hexahydrátu chloridu hlinitého a vloží se do kádinky, přidá se voda na rozpuštění, aby se připravil roztok, do kádinky se pomalu nalije 95 % ethanol, po úplném oddělení krystalů v kádince se provede separace pevné látky a kapaliny v odstředivém separátoru a získají se bílé krystaly, a to bezvodý chlorid hlinitý. Koncentrace ethanolu nalitého podle výše uvedené metody může být také 75 %, 99,5 %. Separace pevné látky a kapaliny podle výše uvedené metody může být provedena také jinými metodami, například běžnou filtrací. Nečistoty je možné odstranit také filtrací po přípravě vodného roztoku.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak, jak je napsáno výše, to nevidím. Co je to entrainer? Nedovedu si představit odstředění hexahydrátu na bezvodý, když sedí na azeotropu bez entraineru. Ne, nezkoušel jsem to. Ale skákat přes měsíc jsem také nezkoušel. Jestli to bude fungovat, budu příští měsíc prodávat ten sajrajt na trhu, je to sakra drahý, aby se to dalo koupit.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
No já jsem si říkal to samé, tak to jdu vyzkoušet, protože je to 90 liber za kg, ale hexahydrát hliníku je 130 liber za 5 kg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vidím to na místech, kde bych to vlastně mohl sehnat za nějakých 100 dolarů/50 g, což je asi 85 eur nebo tak nějak.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Jo o tom, že jít objednat nějaké uvidíme, jestli to skutečně funguje
 
Top