Domácí laboratoř: Laboratorní laboratoře: Modely a filtry odsávacích ventilátorů pro kutily

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Pravděpodobně nechcete dýchat vedlejšími produkty svého procesu. Tento příspěvek popisuje několik způsobů, jak se jich zbavit.

Předměty:

KxLJIryWPA

CDZc6uB2Rw
I175LkmH3P
Tyhle trubičky jsou obvykle určeny k profukování/vysávání. Nevysávají/foukají vzduch ze stran, jako to dělají "koncovky uhlíkového filtru".

4t2JDnTjUy
PqZYKEc529
Nepodařilo se mi najít žádné fotografie použití, ale představte si to takto:

Vzduch se vhání z jednoho směru do láhve přes vodu (poté může být vzduch odsáván nebo ne).
GMcLjxWUPd

Kombinace

Sací trubičku - kudy vzduch proudí dovnitř - můžete použít jako výfuk. Trubičku můžete posunout co nejblíže k reakci/odpařování.

)
I9xhfSDt0o
)
Jediná špatná věc je, že se zde používá konec uhlíkového filtru, a proto musíte celý filtr přemístit blízko reakce. Pravděpodobně byste to mohli udělat i opačným způsobem: Foukat do konce uhlíkového filtru, takže budete mít na pracovní straně sací trubku (vedlejší produkty by se místo do uhlíkového filtru nasávaly do ventilátoru).

Cn1Q8UhrPj
Tohle by byla moje vysněná sestava:
1. Na svém konci máte "snadno fungující" trubku.
2. Chemie musí projít přes uhlíkový filtr, než se dotkne ventilátoru (některé chemie nejsou příjemné pro techniku).
3. Byl by tam další vodní filtr (v podstatě byste tam mohli přidat jakoukoli kapalinu).

Td6QIvkXhC

Tipy pro snížení hluku:
Všechny ventilátory jsou bez trubic hlučnější. Hliníkové trubky jsou vedle plastových nejhlučnější. Existují však i izolované trubky, které hluk trochu rekuperují (stejný efekt jako svlékání oblečení kolem trubek):

QTFmtzIUsd

XbqQ8WJ7gS
Můžete použít plastovou krabici a ventilátor do ní vložit. Vyplňte ji oblečením. Tím se výrazně sníží hlučnost.
Ty ventilátory jsou v podstatě jen větrák s vlastním "izolačním pláštěm". Jsou výrazně tišší než běžné ventilátory (když se přidají trubičky).
Většina ventilátorů se točí tak rychle, jak rychle dostanou napájení. Pokud dostanou méně energie, otáčejí se méně rychle, a proto se sníží hlučnost.
EJyG0dt9AM

Tipy na snížení ceny:

  1. Nekupujte zboží v předražených obchodech s konopím (nakonec zaplatíte až 10x více). Můžete využít jakýkoli obchod pro kutily (stavebniny).
  2. Používejte uhlíkové filtry, které umožňují výměnu uhlíku (většina z nich umožňuje výměnu uhlíku i tak, ale ty prodávané v obchodech pro pěstování konopí jsou obvykle zapečetěné).
  3. Nekupujte "trubice pro snížení hluku" nebo "tiché ventilátory", fungují, ale pokud máte stejně oblečení, které nepotřebujete, je nakonec levnější si jen postavit vlastní "izolační box" pro ventilátor a levnější je použít pásku trubice s oblečením pro izolaci hluku.
 
Last edited:

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Můžete zvážit i použití hliníku aktivovaného manganistanem draselným.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nebylo by to rychle vynaložené?
 

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Asi záleží na tom, jak intenzivně se používá. Mně to funguje v malém měřítku, zejména když se musím postarat o vzduch, který vychází ven. Má plochu ≥250 m2/g, což se zdá být dostatečně velké.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Doufejme jen, že to žádný začátečník nezacloumá, když je to nejvíce potřeba.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Děkujeme. Přišel jsem na toto konkrétní fórum, abych založil vlákno " pojďme si popovídat o funebrácích". Ještě se na to chystám, ale dal jste mi pár věcí k zamyšlení. Takže mi řekněte, jaké jsou výhody uhlíkového filtru? Vím, že sráží zápach, ale nepotřebujeme ten vzduch ve skutečnosti stejně vypouštět ven? Vidím, že na všech vašich obrázcích jsou vyobrazeny odstředivé řadové ventilátory. Je to standard z nějakého konkrétního důvodu? Mám spoustu dalších otázek, ale dám je do příspěvku. Zeptal jsem se na ně na vašem příspěvku, protože Jsou specifické pro to, co jste ukázal. Tvůj obří bong je neotřelý nápad, ale zdá se, že by byl strašně neefektivní. Většinou tyto typy řadových ventilátorů ztratí polovinu svého výkonu v době, kdy odpor dosáhne 2" vodního rozměru. Což je nic ve srovnání s odporem vašeho bongu.
 
Top