Jak moc jsem to zkazil? Problémy po zplynování....

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Po zplynování separační nálevky obsahující toluen obsahující volnou bázi MA suchou HCL jsem do stupňovité nálevky přidal 20 ml dH2O a nechal oddělit. Po otestování aq vrstvy jsem si všiml dvou věcí: moje pH se i přes opakované zplynování stále drží v základním rozmezí. Kromě toho do nálevky spadl malý kousek hadičky, čehož jsem si všiml až po přidání dH2O...

Měl bych prostě znovu založit a začít znovu?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Pro jistotu odpařte vrstvu vody, pokud ji ještě máte. Jinak si myslím, že stačí vysušit toluen/MA s nějakou epsomskou solí a zkusit znovu zplynovat a počkat na srážky, nemělo by se znovu bazírovat a extrahovat. Dostal jsi sněhové srážky při zplynování? To ti napoví.
 

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Omlouváme se za opožděnou odpověď. Měli jste stále aq vrstvu, děkuji (zde vložte případně vyšší moc). Šlo mi především o to, že toluen možná do jisté míry rozpustí kus hadičky, protože byl spíše... houbovitá, když jsem ji vytáhl z nálevky. Konec dobrý, všechno dobré, odpařil jsem aq vrstvu, pak rozpustil v horké IPA, přidal studený aceton, nechal asi 12 hodin odstát a nechutnalo to po plastu, nemyslím.....
 
Top