Jak připravit/vyčistit aceton zakoupený v obchodě před syntézou?

How do you prepare/purify store-bought acetone before synthesis?

  • -Use without preparation/purification

    Votes: 15 20.8%
  • -Use with purification (drying or/and distillation)

    Votes: 37 51.4%
  • -Use U.S.P. (Purissimum 99%+) grade from chemical store

    Votes: 18 25.0%
  • -Don't use (isn't required)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    72

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Dobrý den všem. Tým BB Fóra vás zve k účasti v našem anonymním průzkumu.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
V dolarovém obchodě mají "100%" aceton za asi 4 usd za 375 ml. Jakmile je otevřený, používám ho na extrakce a věci, kde je bezvodý aceton méně důležitý.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Možná vás to šokuje, ale ne všichni žijeme v Americe. aceton podléhá zákonu EU o výbušninách, kategorii 3, pokud si dobře vzpomínám.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To si děláte prdel !!!? Pošlete mi nějakou věc, kterou nemůžu snadno sehnat, a já vám pošlu krabici acetonu, acetonem sundám otisk z obrazovky a vytisknu nálepky, na kterých bude napsáno, že je to ( cokoli chcete).
W1ugZLVr4D
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pokud chci, mohu si ji koupit podle IBC, ale děkuji. jen říkám, že tady jsou věci jako aceton, kyselina sírová, chlorovodíková trochu omezenější, než aby byly k dostání ve walmartu.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Zajímalo by mě, zda by mi někdo nechtěl objasnit význam tříd acetonu.

Viděl jsem odlakovač na nehty, o kterém mluví Frit Buchner, ale Amazon má 100% aceton ACS Grade (odpovídá Výboru pro analytická činidla) a já viděl Analytical grade (což je asi nejčistší).

Mám se zajímat o různé stupně acetonu? Protože se nezdá, že by na tom pro naše účely záleželo.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Záleží na tom, co s ním děláte. pro některé aplikace, jako je srážení solí, by vám trocha zbytkové vody vadila, ale při vyplachování kádinky nebo výrobě srážecího roztoku kyseliny sírové 1-2 % nic neudělají. vždy předpokládejte, že váš aceton má v sobě stopové množství vody, je hygroskopický, střednědobě skvěle poslouží několik kusů sušicího prostředku nebo sít, aby váš aceton zůstal suchý.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Také do něj nyní dávají dentonium benzoát, což je hořké očekávání. Zřejmě aby odradili domácí zvířata a děti, neříkají to příliš nahlas, ale je to na zadní straně. Dentonium benzoát je v acetonu sotva rozpustný, ale už pár promile zkazí chuť všeho, co se s ním pokusíte vyčistit. Můžete ho použít, ale budete chtít potom udělat něco jiného. Rozpusťte ve vroucím iso a vysrážejte, poté opláchněte něčím jiným.. z tohoto důvodu se dává přednost třídě acs.
R.
 

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Destilací z anhydridu boritého lze získat aceton o koncentraci přibližně 18 ppm podle J. Org.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Naštěstí mám možnost zakoupit 99,9% aceton z jedné ze zemí EU. Cena z obchodu se pohybuje kolem 5 EUR. Pokud však započítám poplatek za shoz a doručení, bude to 5-10 EUR navíc za 1 l, záleží na objemu.
 
Top