Jak popkultura ovlivnila váš život

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33

Ahoj lidi. Chci zde mluvit o výjimečných televizních pořadech a filmech, které vás osobně ovlivnily.
momenty, které vám pomohly dosáhnout nějakého úspěchu nebo vám naopak pomohly vyhnout se vážným problémům.




I po dvaceti letech jsem si vzpomněl zejména na děj seriálu The Wire, kde policisté dokázali odposlouchávat telefony pouličních drogových dealerů, což je nakonec přimělo přejít na pagery. Tehdy to na mě zapůsobilo tak, že jsme se s kamarádem rozhodli, že si pagery, jejichž používání nebylo snadné, pořídíme sami. Myslím, že se na nás lidé kolem dívali jako na idioty. Teď si uvědomuji, že používání pagerů v roce 2005 přitahovalo mnohem větší pozornost okolí, než kdybychom používali jen telefony na jedno použití. Ale tehdy jsme si mysleli, že jsme velmi chytří.
Dnes si lidé na pagery nepamatují a většina lidí o nich nikdy ani neslyšela. Shiiiiiit

Už je to dávno, ale pořád si pamatuju, jak policajti odposlouchávali negry,
a tyhle vědomosti mám pořád v hlavě.

GShYeINZvy
WxJ5RZagLt
HfFke02cu4





Hodně na mě zapůsobil i příběh filmu Zjizvená tvář, kde se Tony Montana z neohroženého zločince stal šíleným nemocným parchantem a hlavním důvodem byl jeho vlastní produkt - kokain. Kokain z něj neudělal šílence, jen odhalil a zvýraznil jeho pravou povahu. Mnozí z nás mají v sobě něco, co by neměli pouštět ven, a je v našem nejlepším zájmu držet to na uzdě. Kokain Tonyho zničil a já si to budu navždy pamatovat: Neužívejte svůj produkt, to vás zničí zevnitř.
Dobrý dealer svůj matroš nikdy nepoužívá.
QyrJzTpq6b


Vzpomínáte si na nějaké epizody, které vám daly podnět k vážnému zamyšlení?

 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ano, Drát byl jeden z mých nejoblíbenějších, líbilo se mi, jak podrobně byly popsány postavy z obou stran zákona, málokterý seriál, o kterém si dokážu představit, jde do takové úrovně vývoje postav a není to jen obecné zobrazení dobra a zla. Ukazuje obě strany, které se občas chovají ušlechtile, ale dělají i sviňárny. Také ukazuje, že i nízké úrovně obchodů s drogami potřebují vysokou úroveň organizace a neprojdou jim unáhlená impulzivní rozhodnutí, která ohrožují celou partu, což je způsob, jakým jsou obecně zobrazovány pouliční nemafiánské typy.

A Zjizvená tvář je taky skvělá. Vlastně mi bylo Tonyho Montany trochu líto. Zdálo se, že každá dobrá věc, kterou se pokusil udělat, mu vybouchla do tváře. Jako když dal mámě ty peníze a ona je odmítla a hodila mu je do obličeje. Elvíra ho využívala jen kvůli bonbónku v nose a mluvila s ním jako se špínou. Zradil ho jeho nejlepší přítel a sestra, kterou se jen snažil chránit, a nakonec ho zastřelil. Zradí ho skoro každá postava ve filmu a odmítl vyhodit do vzduchu auto s manželkou a dítětem, což bylo sice šlechetné, ale nakonec si tím podepsal rozsudek smrti!

Film podobného gangsterského stylu, který bych doporučil, je "Irčan", který vyšel teprve před několika lety a hraje v něm De Niro, Pacino, Pesci a režisér "Dobrých chlapů" a tento film je založen na skutečném příběhu Jimmyho Hoffy a točí se kolem mafie. Pokud jste ho ještě neviděli. Rozhodně bych vám ho doporučil.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Velmi ráda sleduji, jak fungují podzemní podniky, a jejich složitosti, takže se mi Trafficked With Mariana van Zeller velmi líbí
 
Top